منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Snowflake Streamlit را به مبلغ 800 میلیون دلار برای کمک به مشتریان در ساخت برنامه های مبتنی بر داده خریداری کرد.

Snowflake Streamlit را به مبلغ 800 میلیون دلار برای کمک به مشتریان در ساخت برنامه های مبتنی بر داده خریداری کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Snowflake Streamlit را به مبلغ 800 میلیون دلار برای کمک به مشتریان در ساخت برنامه های مبتنی بر داده خریداری کرد.

Snowflake به مشتریان کمک می کند تا داده های زیادی را بدون اتصال به ارائه دهنده ابر ذخیره و مدیریت کنند. Streamlit یک شرکت استارت آپی است که یک پروژه منبع باز محبوب را برای ساخت برنامه های کاربردی مبتنی بر داده توسعه داده است. بازی بسیار خوبی به نظر می رسد و امروز Snowflake اعلام کرد که Streamlit را با قیمت 800 میلیون دلار خریداری می کند.

Benoît Dageville، یکی از بنیانگذاران و رئیس محصولات Snowflake، گفت که این شرکت با Streamlit در زمانی که مشتریان از آن استفاده می کردند، آشنا شد، همانطور که افراد حاضر در شرکت از آن استفاده می کردند، و همانطور که آنها صحبت می کردند، به نظر می رسید که به طور فزاینده ای مناسب باشد. “ما دیدگاه مشابهی داریم – Streamlit و Snowflake – که در مورد دموکراتیک کردن دسترسی به داده ها است. من آن را خیلی ساده به عنوان تسهیل کننده تعامل با داده ها توصیف می کنم، “داگویل به من گفت.

او گفت که Streamlit شکاف بزرگی را در پلتفرم پر می کند و به دانشمندان داده و دیگران اجازه می دهد با داده ها تعامل داشته باشند و برنامه هایی ایجاد کنند که داده ها را برای کاربران غیر فنی زنده کند. Snowflake دارای تمام عناصر فنی برای دسترسی و مدیریت داده ها در فضای ابری است، اما آنها فاقد تجسم داده های خاص خود هستند و این چیزی است که با Streamlit دریافت می کنند.

Streamlit به مرحله 1.0 برای یک ابزار ساخت برنامه منبع باز می رسد

آدرین تری، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Streamlit گفت که او و هم بنیانگذارانش پاییز گذشته شروع به صحبت با Snowflake کردند و با گذشت زمان مشخص شد که آنها نه تنها از نظر فناوری، بلکه از نظر فرهنگی نیز به خوبی با هم تطابق دارند. تری توضیح داد: “من فکر می کنم یک همسویی فرهنگی واقعا عمیق فراتر از هماهنگی فنی و تجاری بین دو شرکت وجود دارد.”

هنگامی که راه اندازی در سال 2018 آغاز شد، زاییده فکر برخی از کارمندان سابق GoogleX و Zoox بود که می خواهند یک پروژه منبع باز بسازند تا ایجاد برنامه های کاربردی تعامل داده های سفارشی را تسهیل کنند. همانطور که Treuille در راه اندازی به من گفت، آنها می خواستند یک ابزار انعطاف پذیر ایجاد کنند:

“من فکر می کنم که Streamlit در واقع موقعیت منحصر به فردی در این بازار دارد. تری توضیح داد: در حالی که بیشتر شرکت‌ها عمدتاً سعی می‌کنند بخشی از گردش کار یادگیری ماشین را سیستم‌بندی کنند، ما به مهندسان این نوع بلوک لگو را می‌دهیم تا هر آنچه که می‌خواهند بسازند.

اکتبر گذشته به نسخه 1.0 رسید و روی یک سرویس ابری تجاری کار می کرد. این قطعه در نهایت بخشی از پلتفرم Snowflake خواهد شد. اگرچه این شرکت قصد دارد فناوری Streamlit را در پلتفرم Snowflake ادغام کند، البته، برنامه ادامه ساخت و حفظ پروژه منبع باز محبوب و جامعه پشت آن است. Treuille می‌گوید که ده‌ها هزار نفر از این پلتفرم و میلیون‌ها نفر از برنامه‌های ساخته شده بر روی Streamlit استفاده می‌کنند.

Snowflake در سال 2012 راه اندازی شد و قبل از عرضه عمومی در سپتامبر 2020، 1.4 میلیارد دلار جمع آوری کرد. Streamlit در سال 2019 راه اندازی شد و 62 میلیون دلار جمع آوری کرد.

این معامله باید از یک بررسی نظارتی عبور کند. امید است که این امر دیر یا زود انجام شود، قطعاً در این سه ماهه، اما داگویل گفت که این امر به تنظیم کننده های مختلف درگیر بستگی دارد. سهام Snowflake در معاملات پس از ساعت کاری پس از کاهش رشد درآمد، نزدیک به 23 درصد سقوط کرد.

دانه برف سهم دو برابری خود را رها کرد. باید؟