منو سایت

SoftBank طرح LatAm را با انتشار اولیه جدید، Upload Ventures تغییر می‌دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
SoftBank طرح LatAm را با انتشار اولیه جدید، Upload Ventures تغییر می‌دهد

به سختی می توان تغییر سافت بانک را پس از استعفای مدیر عملیاتی مارسلو کلور به دلیل اختلاف بر سر غرامت از دست داد. ماه گذشته، این شرکت رهبری و ساختار یکی از برجسته‌ترین مشارکت‌های Claure – یک صندوق رشد 100 میلیون دلاری برای بنیان‌گذاران رنگ – را به یک ابزار سرمایه‌گذاری همیشه سبز با رهبری جدید تغییر داد. امروز، این حرکتی است که طبق گزارش ها، کلر زمانی که هنوز در شرکت بود از آن حمایت می کرد. اما در ابتدا با رهبری روبرو شد.

این شرکت امروز اعلام کرد که بخش سرمایه گذاری در آمریکای لاتین خود را به یک نهاد مستقل جدید به نام Upload Ventures تقسیم می کند که از شرکت های مرحله اولیه در منطقه با نرخ حدود 100 میلیون دلار در سال پشتیبانی می کند.

همانطور که اشاره کردیم، این حرکت حدود شش ماه پس از اصرار کلر مبنی بر جدا شدن دست آمریکای لاتین و درگیری با مدیران سافت بانک انجام شد. در آن زمان، ماسایوشی سون، بنیانگذار سافت‌بانک به بلومبرگ گفت: «هیچ بحثی در مورد جدا کردن صندوق آمریکای لاتین از سافت‌بانک وجود ندارد».

سافت بانک می گوید که شرکای مدیریتی رودریگو بائر، مارکو کامهاجی و نوربرتو جیانگرانده آپلود ونچرز را ایجاد کرده اند. سپتامبر گذشته، TechCrunch به طور انحصاری در مورد استخدام Baer و Camhaji به عنوان بخشی از استراتژی صندوق برای تمرکز بیشتر بر سرمایه گذاری در مراحل اولیه در منطقه گزارش داد. در آن زمان، SoftBank گفت که این زوج به Claure گزارش خواهند داد، او گفت که در زمان نگارش این مقاله، صندوق LatAm این شرکت در بیش از دو سوم از تقریباً دوجین تک شاخ در حال حاضر در منطقه سرمایه‌گذاری کرده است.

این اقدام از این جهت حائز اهمیت بود که اجاره نامه تمدید اختیارات SoftBank LatAm Fund بود و بدین معنی بود که این شرکت اکنون از شرکت ها در تمام مراحل منطقه پشتیبانی می کند.

شرکت‌های اولیه که صندوق آمریکای لاتین SoftBank تاکنون در آنها سرمایه‌گذاری کرده است، به Upload Ventures مهاجرت خواهند کرد. این استارت آپ ها شامل Abstra، Arch، Birdie، BotCity، Digibee، D-Uma، Indaband، Medway، Neivor، Nilo، Salu و Worc و غیره هستند. تیم 12 نفره SoftBank America Latin Fund نیز در حال مهاجرت است. Giangrande، یک سرمایه‌گذار فرشته که از Nubank و دیگران حمایت کرده است، به عنوان یک شریک جدید به Upload می‌پیوندد.

پائولو پاسونی و شو نیاتا، شرکای مدیریتی SoftBank America Latin Fund، گفتند که این اقدام از “موفقیت عظیم” صندوق اولیه الهام گرفته شده است.

این زوج در بیانیه ای اعلام کردند: «در کمتر از شش ماه، ما بیش از 1100 پیشنهاد دریافت کرده ایم و سرمایه گذاری در دوازده شرکت با پتانسیل رشد بالا را اعلام کرده ایم.

از سال 2019، شرکت ژاپنی میلیاردها دلار در منطقه سرمایه گذاری کرده است. پیش از این، کلر به TechCrunch گفته بود که تا سال 2023، SoftBank سالانه 30 میلیارد دلار در این منطقه سرمایه گذاری خواهد کرد.

ما اغلب نمی بینیم که یک صندوق خاص به یک شرکت مستقل و مجزا تبدیل شود. اگر چه ما نمونه هایی از GV-twisting Plexo Capital و NEA-twisting NewView Capital داریم. برای سرمایه گذاران جاه طلب منطقی است که وجوه را در یک شریک نهادی برای چندین سال انکوبه کنند، در حالی که شرکت ایده خوبی از معاملات جدید پیدا می کند. پیروز شدن.

نتایج صندوق چشم انداز سافت بانک برای بخش های مشکل ساز راه اندازی به ما چه می گوید

اکنون به عنوان نقطه شروع، Upload Ventures می‌تواند پول سرمایه‌گذاران جدید را به تراز سرمایه‌گذاری خود اضافه کند و شاید برندی جدا از مجموعه‌ای که بعضا بحث‌برانگیز است بسازد. از آنجایی که SoftBank همچنان بزرگترین شریک محدود در آپلود است، می‌تواند بازارهای LatAm را حتی از زاویه‌ای متفاوت زیر نظر داشته باشد.

TechCrunch برای نظر دادن با SoftBank و Claure تماس گرفته است و بر این اساس مقاله را به روز می کند.

چرا سرمایه گذاران جهانی برای حمایت از استارت آپ ها در آمریکای لاتین هجوم آورده اند