منو سایت

SpaceFill به شرکت ها کمک می کند تا شبکه های لجستیکی انعطاف پذیر بسازند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
تصاویر پس زمینه از جولای 1401

استارت‌آپ فرانسوی SpaceFill یک دور سرمایه‌گذاری 27 میلیون دلاری (25 میلیون یورویی) به رهبری NGP Capital با Maersk Growth و سرمایه‌گذاران فعلی Eurazeo و La Famiglia جمع‌آوری کرده است. این شرکت در حال ساخت یک ابر ذخیره سازی در چندین کشور اروپایی است که هم انعطاف پذیری و هم شفافیت را ارائه می دهد.

SpaceFill با شرکت های تجارت الکترونیکی که سعی می کنند کالاها را قبل از تحویل به مشتریان ذخیره کنند، کار نمی کند. در عوض، این شرکت به طور انحصاری بر روی بخش B2B صنعت تمرکز می کند، که شاید بخش بزرگتر صنعت باشد. می توانید SpaceFill را با Flexe و Stord مقایسه کنید – اما SpaceFill بر اروپا تمرکز دارد.

این شرکت شبکه ای متشکل از 1500 انبار ساخته است که همگی به یک لایه ارکستراسیون نرم افزار متصل هستند. این لایه نرم افزاری به عنوان نوعی برج کنترل برای موجودی و استراتژی لجستیک شما عمل می کند.

این انبارها ارائه دهندگان لجستیک از کشورهای ثالث هستند که تصمیم گرفته اند بخشی از فضای انبار خود را به مشتریان SpaceFill اختصاص دهند. آنها هنوز هم می توانند مشتریان خود را بپذیرند، اما به لطف SpaceFill می توانند انبارهای دیگر خود را راحت تر پر کنند.

از سوی دیگر، SpaceFill به عنوان یک شریک لجستیکی طولانی مدت عمل می کند. به جای کار با یک شرکت سنتی برون سپاری تدارکات، SpaceFill شریک تدارکات شما می شود.

مشتریان می توانند از شبکه SpaceFill برای عملیات اتصال متقابل استفاده کنند، به این معنی که یک کامیون می تواند چندین کالا را در انبار رها کند تا چندین کامیون بتوانند کمتر از آن کالاها را برداشته و به جای دیگری منتقل کنند.

SpaceFill همچنین تغییرات در نیازهای ظرفیت را کنترل می کند، که می تواند به ویژه برای استراتژی فصلی شما مفید باشد. درست مانند فضای ذخیره‌سازی ابری، می‌توانید به راحتی کالاهای بیشتری را ذخیره کنید (و هزینه بیشتری بپردازید) یا زمانی که به فضای ذخیره‌سازی کمتری نیاز دارید، ظرفیت ذخیره‌سازی خود را کاهش دهید.

ماکسیم هوسار، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، به من گفت: «در صنعت لجستیک، پشته فناوری بسیار قدیمی است و اتصال آن بسیار دشوار است. ما نوعی آداپتور برق ساختیم که به کل شبکه متصل می شود.

SpaceFill در حال حاضر به 500 مشتری مانند Ikea، Angell Bike و Leroy Merlin خدمات ارائه می دهد. 60 کارمند دارد و درآمدی بالغ بر 10 میلیون یورو دارد. این شرکت قصد دارد 80 کارمند دیگر را برای بهبود پلتفرم خود و گسترش شبکه خود استخدام کند.