منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Spotify تایید می کند که در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید حالت Car با برخی از کاربران است

Spotify تایید می کند که در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید حالت Car با برخی از کاربران است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Spotify تایید می کند که در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید حالت Car با برخی از کاربران است

این شرکت روز جمعه به TechCrunch تایید کرد که Spotify آزمایش یک رابط کاربری جدید Car Mode را با برخی از کاربران آغاز کرده است. این آزمایش ماه ها پس از آن انجام می شود که Spotify اعلام کرد که رابط کاربری ساده خود به نام Car View را که دارای کنترل های پخش و آهنگ فعلی شما در هنگام رانندگی است، کنار می گذارد. در آن زمان، Spotify گفت که در حال بررسی راه‌های جدیدی برای ارائه تجربه شنیداری در خودرو است و به زودی ویژگی‌های جدیدی را منتشر خواهد کرد.

یکی از سخنگویان Spotify به TechCrunch گفت: در Spotify، ما همیشه تلاش می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که کاربران ما بهترین تجربه شنیداری ممکن را دارند. ما می توانیم تأیید کنیم که در حال آزمایش یک حالت جدید خودرو برای برخی از کاربران هستیم. مانند هر آزمایش دیگری، ما همیشه قبل از انتشار تغییرات، به دنبال بازخورد از کاربران خود هستیم.

رابط جدید اولین بار توسط 9to5Google مورد توجه قرار گرفت. این وب سایت تصاویری از نسخه اندرویدی Car Mode منتشر می کند. Spotify در مورد اینکه آیا رابط کاربری جدید در حال آزمایش با کاربران iOS است یا خیر، اظهار نظری نکرده است.

اسکرین‌شات‌ها نشان می‌دهند که حالت خودرو به کاربران اجازه می‌دهد تا موسیقی را از طریق کنترل‌های صوتی مرور و جستجو کنند. طرح‌بندی پخش‌کننده آهنگ داخل خودرو شامل کنترل‌های ساده‌ای مانند پخش/مکث، اسکرول پرش، و دکمه‌های مشابه است. همچنین یک دکمه میکروفون وجود دارد که می‌توانید از آن برای جستجوی کتابخانه Spotify در حالی که در حالت ماشین هستید استفاده کنید. همچنین می‌توانید از کنترل‌های صوتی برای دسترسی به موسیقی یا پادکست‌های اخیراً پخش‌شده استفاده کنید. چیدمان شبیه به رابط معمول Spotify است، اما بدون بسیاری از حواس‌پرتی‌های بصری که معمولاً روی صفحه وجود دارد.

حالت ماشین را مشخص کنید

اعتبار تصویر: 9to5Google

Spotify همچنان در حال آزمایش رابط کاربری جدید است و به دنبال بازخورد کاربرانی است که به آن دسترسی دارند، به این معنی که نسخه نهایی Car Mode ممکن است متفاوت از اسکرین شات های نشان داده شده در بالا به نظر برسد.

حالت جدید خودرو تنها بخشی از تلاش‌های Spotify برای ارائه یک تجربه شنیداری بی‌وقفه در خودرو است. آوریل گذشته، این شرکت رسماً از عرضه محدود اولین دستگاه سخت افزاری خود به نام Car Thing در ایالات متحده خبر داد. هدف این دستگاه برای مشترکین Spotify Premium و دارندگان وسایل نقلیه است که سیستم اطلاعات سرگرمی داخلی که دسترسی آسان به Spotify را ارائه می دهد، مانند CarPlay اپل یا Android Auto ندارند. Spotify در ماه نوامبر Car Thing را با قیمت 89.99 دلار در دسترس عموم قرار داد.

Car Thing به برنامه تلفن همراه Spotify تلفن شما متصل می شود، سپس از سیگنال تلفن همراه (یا Wi-Fi در صورت وجود) برای پخش موسیقی یا پادکست های شما از طریق سیستم صوتی خودرو استفاده می کند. این دستگاه با USB، بلوتوث و Aux کار می کند. می‌توانید با گفتن «Hey Spotify»، ضربه زدن روی صفحه لمسی، چرخاندن شماره‌گیر یا استفاده از یکی از چهار دکمه از پیش تعیین‌شده در بالای پخش‌کننده، به این سرویس دسترسی پیدا کنید.

Spotify همچنین می تواند با Google Assistant برای گوش دادن به موسیقی و پادکست ها به صورت هندزفری در حین رانندگی ادغام شود. این ویژگی همچنین با Google Maps کار می کند، بنابراین می توانید در حین گوش دادن به Spotify حرکت کنید. برای انجام این کار، می‌توانید حساب‌های خود را پیوند دهید و بگویید «Hey Google, Spotify بازی کن».

دستگاه سرگرمی در خودروی «Car Thing» اسپاتیفای اکنون به صورت عمومی در دسترس است