منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Spotify صندوق جدیدی را برای حمایت از پروژه های منبع باز مستقل راه اندازی کرده است

Spotify صندوق جدیدی را برای حمایت از پروژه های منبع باز مستقل راه اندازی کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Spotify صندوق جدیدی را برای حمایت از پروژه های منبع باز مستقل راه اندازی کرده است

Spotify راه اندازی یک صندوق نرم افزار منبع باز رایگان را برای پشتیبانی از پروژه های مستقل منبع باز اعلام کرده است. این شرکت می گوید هدف این صندوق جلب توجه به پروژه های منبع باز مستقل و بازگرداندن آنها به توسعه دهندگان است. صندوق جدید از 100000 یورو شروع خواهد شد. رئیس فناوری باز Spotify، Per Ploug، در یک پست وبلاگی گفت که “این فقط یک مبلغ اولیه است” و مانند هر برنامه جدید، این شرکت می خواهد آن را قبل از استقرار گسترده تر آزمایش کند.

این شرکت در طول سال برای پروژه های متن باز مختلف کمک مالی خواهد کرد. این صندوق ها از توسعه دهندگان حمایت مالی می کنند و به آنها کمک می کند تا پروژه های خود را حفظ کنند، از جمله رفع آسیب پذیری های امنیتی. Spotify روی پروژه هایی که مستقل هستند و فعالانه پشتیبانی می شوند تمرکز خواهد کرد. این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که نام‌گذاری‌ها بر اساس داده‌های وابستگی در مخازن آن است. پروژه های انتخاب شده برای صندوق نیز نمی توانند توسط افرادی که توسط Spotify استخدام شده اند مدیریت شوند.

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: “Spotify از نرم افزار منبع باز برای ارائه بهترین تجربه صوتی برای سازندگان و شنوندگان در سراسر جهان استفاده می کند.” “در واقع، ما مانند بسیاری از شرکت های فناوری دیگر هستیم که به منبع باز متکی هستند. با این حال، توسعه دهندگان منبع باز اغلب این پروژه ها را بدون هیچ گونه جبرانی در دسترس ما قرار می دهند. به همین دلیل است که امروز Spotify FOSS Fund را به منظور اهدای پول و جلب توجه به پروژه‌های منبع باز مستقل اعلام می‌کنیم. این پروژه‌ها از تیم‌های مهندسی ما حمایت می‌کنند و این امکان را فراهم می‌کنند تا بهترین کار خود را انجام دهند، و ما می‌خواهیم آن را تصدیق کنیم.»

تیم تحقیق و توسعه داخلی شرکت، که شامل مهندسان، دانشمندان داده، محققان و دیگران است، پروژه هایی را که معتقدند مستحق حمایت هستند، معرفی خواهند کرد. سپس کمیته سهام Spotify پروژه ها را از نامزدهای واجد شرایط انتخاب می کند. دریافت کنندگان صندوق در اردیبهشت ماه اعلام می شود.

اسپاتیفای می گوید که در دهه گذشته بیش از 200 ابزار منبع باز را در دسترس عموم قرار داده است، اما زمان آن فرا رسیده است که “بیشتر” انجام شود. این شرکت می گوید که صندوق جدید تأثیر مستقیمی بر پایداری پروژه های منبع باز خاص خواهد داشت، اما برای ایجاد یک اکوسیستم کاملاً پایدار به راه حل های بیشتری نیاز است. برای ادامه این تلاش، Spotify می‌گوید که به بنیاد امنیت منبع باز (OpenSSF) پیوسته تا از طرح‌های امنیتی منبع باز پشتیبانی کند.

این اعلام زمانی منتشر شد که Spotify اخیراً صندوق Creator Greenroom خود را بسته است. اسپاتیفای در ایمیلی به سازندگانی که برای این صندوق درخواست داده بودند، به متقاضیان اطلاع داد که صندوق برای سازندگان “به جلو نخواهد رفت.” این ایمیل همچنین توضیح می‌دهد که Spotify قصد دارد “روی سایر ابتکارات سازنده زنده تمرکز کند.” او همچنین اشاره کرد که این شرکت در آینده گزینه‌های درآمدی جدیدی را برای تولیدکنندگان محتوای زنده معرفی خواهد کرد.

Spotify با تغییر در استراتژی صوتی زنده، صندوق Creator Greenroom خود را بسته است