منو سایت

Spotify Stations ایستگاه را ترک کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Spotify Stations ایستگاه را ترک کرد

Spotify Stations، برنامه شنیداری استریم سبک وزن که دسترسی آسان به لیست‌های پخش انتخابی را ارائه می‌دهد، در ۱۶ مه بسته می‌شود. این شرکت به TechCrunch گفت که برنامه و پخش کننده وب دیگر پس از آن تاریخ در دسترس نخواهند بود. برنامه Stations در اصل برای کسانی طراحی شده بود که به جای جستجوی موسیقی یا سفارشی کردن لیست پخش خود، می خواهند تجربه ای شبیه به رادیو بیشتر داشته باشند. استیشن های اسپاتیفای ابتدا در سال 2018 در استرالیا راه اندازی شد و سپس در سال 2019 در ایالات متحده راه اندازی شد.

یکی از سخنگویان اسپاتیفای به TechCrunch گفت: «ما در Spotify به طور معمول مجموعه‌ای از آزمایش‌ها را برای ایجاد تجربه شنیداری بهتر برای کاربران خود انجام می‌دهیم. “برخی از این تست ها در نهایت راه را برای تجربه کاربری گسترده تر ما هموار می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط به عنوان آموزش مهم عمل می کنند. Spotify Stations Beta یکی از آن تست‌ها بود. ما ویژگی فعلی را حذف خواهیم کرد، اما کاربران می توانند به راحتی ایستگاه های مورد علاقه خود را منتقل کنند و از تجربه رادیویی مشابه مستقیماً در برنامه Spotify لذت ببرند.

Spotify دلیل تصمیم خود را برای حذف ایستگاه ها مشخص نکرد، اما اشاره کرد که کاربران می توانند تمام ایستگاه های مورد علاقه خود را به برنامه اصلی Spotify منتقل کنند تا به گوش دادن به آنها ادامه دهند. این شرکت می‌گوید که اگرچه خدمات غروب آفتاب را ساده نمی‌داند، رادیو Spotify تجربه شنیداری مشابهی را برای Stations فراهم می‌کند، بنابراین شنوندگان می‌توانند به جای آن از آن استفاده کنند. Spotify Radio یک ویژگی در برنامه اصلی است که یک لیست پخش را بر اساس آهنگ، آلبوم، لیست پخش یا هنرمندی که انتخاب می کنید ایجاد می کند.

Spotify Stations یک آزمایش توسط Spotify و برخی دیگر به عنوان یک کپی از Pandora به دلیل پشتیبانی آن از پخش موسیقی فوری در هنگام راه اندازی در نظر گرفته می شود. Spotify Stations برای کسانی که رابط کاربری ساده‌تری را ترجیح می‌دهند جذاب است، زیرا ظاهر و ظاهر اپلیکیشن پرچم‌دار Spotify چیزی نیست که همه دوست داشته باشند. این برنامه یک تجربه شنیداری مینیمالیستی را ارائه می دهد که به نظر می رسد برخی از کاربران آن را دوست دارند.

از صبح جمعه، اپلیکیشن Stations هم از اپ استور iOS و هم از گوگل پلی استور ناپدید شد، اما به نظر می‌رسد که این برنامه در حال حاضر کاربردی است تا به کاربران فعلی اجازه دهد ایستگاه‌های خود را به برنامه اصلی منتقل کنند.

این خبر در حالی منتشر می شود که Spotify تغییراتی در برنامه های خود ایجاد کرده است. ماه گذشته، Spotify اعلام کرد که قابلیت‌های صوتی زنده را از برنامه همراه خود Spotify Greenroom در برنامه پخش اصلی Spotify ادغام می‌کند. Greenroom همچنین به عنوان بخشی از این تغییرات به Spotify Live تغییر نام خواهد داد. در زمان راه‌اندازی، برنامه اصلی Spotify فقط شامل محتوای زنده از برنامه‌های اصلی منتخب است، در حالی که برنامه مستقل Spotify Live به سازندگان مستقل اجازه پخش زنده را ادامه می‌دهد.

اسپاتیفای برنامه شنیداری سبک وزن خود را در ایالات متحده راه اندازی کرد

Spotify صدای زنده را به برنامه اصلی خود می آورد و برنامه Greenroom همراه را به عنوان “Spotify Live” تغییر نام می دهد.