منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • StarkWare در عرض 6 ماه تا 8 میلیارد دلار چهار برابر می شود و بازار چندپاره بسته می شود

StarkWare در عرض 6 ماه تا 8 میلیارد دلار چهار برابر می شود و بازار چندپاره بسته می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
StarkWare در عرض 6 ماه تا 8 میلیارد دلار چهار برابر می شود و بازار چندپاره بسته می شود

در مقابل پس‌زمینه صحبت‌ها درباره کاهش بازار کریپتو، با افزایش تقاضا برای زیرساخت بلاک‌چین مقیاس‌پذیر، همچنان جذب سرمایه وجود دارد.

این شرکت روز چهارشنبه گفت که جدیدترین نمونه از این مورد، StarkWare Industries است که به تازگی 100 میلیون دلار با تخمینی 8 میلیارد دلار جمع آوری کرده است. سرمایه جدید تنها شش ماه پس از بسته شدن یونیکورن سری C به قیمت 50 میلیون دلار به دست آمد و برآورد خود را از 2 میلیارد دلار به 8 میلیارد دلار چهار برابر کرد.

الی بن ساسون، یکی از بنیانگذاران و رئیس StarkWare، به TechCrunch گفت: سری D StarkWare در بحبوحه آشفتگی های اخیر در بازار کریپتو، “به معنای واقعی کلمه پس از فروپاشی LUNA” به پایان رسید. از آنجایی که مگا راندها در فضای کریپتو (و سایر بخش‌ها) نسبت به فصل‌های گذشته کمتر رایج می‌شوند، این رویداد مالی ۱۰۰ میلیون دلاری بر اعتقاد سرمایه‌گذاران به نیاز به بهبود زیرساخت‌های بلاک چین تأکید می‌کند.

بن ساسون گفت: “تا حد زیادی، این ارزیابی یک قایق اطمینان در این اکوسیستم بزرگتر است.” “ما بخشی از این بزرگتر هستیم [layer-2] اکوسیستم همراه با Arbitrum، Optimism، Solana، Polygon و تعدادی دیگر که کار شگفت انگیزی انجام می دهند، که ما بسیار مشتاقیم.

بلاک چین های لایه ۲، بلاک چین های ثانویه هستند که بر اساس فناوری بلاک چین های لایه ۱ مانند بیت کوین، اتریوم یا بهمن ساخته شده اند.

این دور توسط Greenoaks Capital و Coatue رهبری شد. تایگر گلوبال و سایر سرمایه گذاران جدید و موجود که شناسایی نشده اند، در این امر دخیل هستند. طبق بیانیه شرکت، یک معامله ثانویه نیز برای سری D وجود دارد که کارمندان برخی از سهام را می فروشند. بن ساسون گفت تا به امروز، StarkWare حدود 260 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

Uri Kolodny، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل StarkWare، به TechCrunch گفت: «از روز اول، ما دائماً سرمایه‌گذارانی را جذب کرده‌ایم که دیدگاه ما را برای آینده به اشتراک می‌گذارند. ما برای مدت طولانی در حال ساخت و ساز بوده ایم.

پس از جمع آوری 50 میلیون دلار در نوامبر 2021، کولودنی در آن زمان گفت که این شرکت “نیازی به پول” سری C ندارد، اما سرمایه به رشد سریعتر آن کمک کرد. از آن زمان تاکنون به اشتراک گذاشته نشده است که آیا سرمایه مستقر شده است.

این استارتاپ که در سال 2017 تأسیس شد، هدفش ارائه راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری و امنیتی برای محصولات مبتنی بر اتریوم از طریق سیستم‌های ریاضی STARK است که هدف آن امکان استفاده کارآمدتر از بلاک چین است. کولودنی گفت که طی سال گذشته، کارکنان خود را از حدود 50 به 85 افزایش داده است.

بن ساسون گفت: «توسعه‌دهندگان، اکوسیستم و جامعه می‌دانند که بلاک چین جایگاه دشواری دارد و فناوری که ما اختراع و تولید کرده‌ایم یکی از فهرست کوچکی از چیزهایی است که می‌تواند آن را کاهش دهد.

بن ساسون گفت که STARK با کاهش مقدار اطلاعات ارسال شده به بلاک چین اتریوم و سرعت بخشیدن به تراکنش ها با به حداقل رساندن تراکم بلاک چین، هزینه ها را کاهش می دهد. تا به امروز، حدود نیم تریلیون دلار در StarkEx معامله شده است، پلتفرم آن که تراکنش ها را از طریق STARK فشرده می کند قبل از اینکه آنها را به شبکه بلاک چین اتریوم اضافه کند.

بن ساسون گفت: «فناوری ما یکپارچگی محاسبات روی بلاک چین را تضمین می کند. یکپارچگی چیز بسیار مهمی است – ما از ریاضیات استفاده می کنیم که ظریف ترین و خالص ترین شکل حقیقت و صداقت است. برای ایجاد یکپارچگی به تکه های بزرگ محاسبات خارج از مدار و نشان دادن آنها بر روی بلاک چین.”