منو سایت

Starliner پس از اولین سفر موفقیت آمیز به ISS به زمین باز می گردد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Starliner پس از اولین سفر موفقیت آمیز به ISS به زمین باز می گردد

فضاپیمای استارلاینر بوئینگ پس از انتقال محموله به ایستگاه فضایی بین المللی، اولین ماموریت مداری موفقیت آمیز خود، با موفقیت در سایت موشک White Sands در نیومکزیکو فرود آمد. اگرچه همه چیز دقیقاً طبق برنامه پیش نرفت، این موفقیت ممکن است بوئینگ را به ارائه‌دهنده دست دوم بسیار مورد نیاز قابلیت‌های پرتاب تجاری ISS تبدیل کند.

استارلاینر پنجشنبه گذشته به فضا پرتاب شد و روز جمعه به ایستگاه فضایی بین‌المللی لنگر انداخت، در حالی که خدمه غذا و سایر ملزومات را از داخل کپسول تخلیه کردند و سیستم‌های آن را بررسی کردند.

او اوایل امروز از هم جدا شد و به مدار فرود آمد، جایی که می تواند فرود خود را با ورود مجدد آغاز کند. پس از بیرون راندن ماژول کنترل که قدرت و نیروی محرکه را در طول پرواز فراهم می کند، سپر حرارتی خود را جهت گیری می کند تا وزن جو را بگیرد و در حین فرود حدود 3000 درجه برخورد کند.

در اینجا نگاهی به بازگشت آتشین استارلاینر از هواپیمایی که او را در ارتفاع 50000 پا ردیابی می کند، می بینید:

کشتی به زودی از ناودان خود بیرون پرید و طبق برنامه و در هدف فرود آمد (یک سوم مایل از مکان مورد انتظار، که در اصل یک “انجیل” است) در صحرای نیومکزیکو، جایی که بوئینگ و زمین ناسا آن را پیدا کردند. تیم ها

انیمیشن یک استارلاینر در حال پرواز با سه چتر نجات.

اعتبار تصویر: بوئینگ / ناسا / یوتیوب

این فضاپیما در طول صعود هفته گذشته با یک مشکل کوچک روبرو شد که دو پیشران مانور به دلیل مشکلات فشار خاموش شدند، اما همه چیز نیز به خوبی پیش می رفت. اگر بوئینگ موفق شود ناسا را ​​متقاعد کند که مشکل را حل کرده است، می تواند به دنبال فرصتی جدی برای حرکت به جلو باشد.

ایالات متحده فرآیند جدا کردن کپسول‌های سایوز روسی را از سال‌ها پیش آغاز کرد، زمانی که از نظر مالی و سیاسی غیرممکن به نظر می‌رسید و پروژه‌های تامین تجاری و خدمه تجاری برای تولید یک فضاپیمای آمریکایی که قادر به رساندن افراد به ایستگاه فضایی بین‌المللی با بهترین امکانات ممکن بود طراحی شد. -نزدیک به 100% ایمنی

اسپیس ایکس این وظیفه را سریعتر و کارآمدتر از بوئینگ انجام داد، که باعث رسوایی شرکت جدیدی شد که با دست از آن پیشی گرفت. اما در حالی که فضاپیمای دراگون اسپیس ایکس قابل اعتماد است و اکنون به طور منظم به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر می‌کند، همه ما خطرات قرار دادن تمام تخم‌های خود را در یک سبد می‌دانیم – به خصوص اگر آن سبد متعلق به شخصی مانند ایلان ماسک باشد. بنابراین، اگرچه چند سال گذشته از بسیاری جهات بهترین‌های بوئینگ بوده است، اما امیدواریم که Starliner در نهایت به عنوان یک جایگزین واقعی ظاهر شود.

بازار فضاپیماها، البته، بسیار بزرگ است، و اگرچه ISS در درازمدت در شرف ظهور است، بدون شک جانشینی برای آن وجود خواهد داشت، بدون توجه به پروژه های متعدد در برنامه Artemis. این یک گام بسیار مهم برای بوئینگ بود تا ثابت کند که می تواند این خدمات را ارائه دهد.