منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • SteadyPay مستقر در لندن به فریلنسرها و کارگران کنسرت کمک می کند تا درآمد خود را تثبیت کنند

SteadyPay مستقر در لندن به فریلنسرها و کارگران کنسرت کمک می کند تا درآمد خود را تثبیت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
SteadyPay مستقر در لندن به فریلنسرها و کارگران کنسرت کمک می کند تا درآمد خود را تثبیت کنند

Concert Economics منجر به ایجاد طیف وسیعی از استارت‌آپ‌ها با تمرکز بر رفع نیازهای فریلنسرها و کارگران خوداشتغال شده است، از بازارهای کار Upwork و Fiverr گرفته تا ابزارهای مدیریت مشتری مانند Honeybook. SteadyPay مستقر در لندن بر روی پرداختن به یک نقطه دردناک اصلی برای این کارگران – بی ثباتی درآمد – تمرکز دارد که می تواند مدیریت امور مالی شخصی را بسیار دشوارتر کند. کارگرانی که جریان درآمدی منظمی ندارند، اغلب به وام‌های موسسات مالی سنتی دسترسی ندارند، و این امر تأمین مخارج زندگی را دشوارتر می‌کند.

جان داونی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران SteadyPay، که بیشتر دوران حرفه ای خود را صرف ساخت راه حل های فناوری برای بانک ها کرده است، متوجه شده است که راه حل های وام دهی موجود نیازهای کارگران کم درآمد را برآورده نمی کند.

«دهه‌ها تعهد سنتی و اتکای قوی به امتیازات اعتباری FICO بسیاری از نوآوری‌ها را در این فضا متوقف می‌کند. در حالی که راه حل های دیگری برای بازنشستگی و کارگران آزاد برای بازنشستگی و موارد دیگر وجود داشت، اما در فضای اعتباری بسیار کم بود. [before SteadyPay]داونی گفت.

پیشنهاد اصلی SteadyPay که در سال 2018 تأسیس شد، محصول هموارسازی درآمد آن است، که وقتی درآمد مصرف‌کننده کمتر از میانگین ماهانه باشد، حساب بانکی آن‌ها را دوباره پر می‌کند. مصرف کنندگان هزینه ماهانه 4 پوند در هفته یا کمی بیش از 5 دلار در ماه برای خدمات پرداخت می کنند. جان داونی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، جان داونی در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت، آن‌ها فقط زمانی می‌توانند سود اضافی را پرداخت کنند و به SteadyPay بدهی بدهند تنها زمانی که درآمدشان بالاتر از میانگین درآمدشان برای یک ماه مشخص باشد.

داونی گفت که این شرکت بیش از 9000 کاربر فعال این پلتفرم در صنایع مختلف دارد که اکثر آنها بین 22 تا 40 سال سن دارند.

داونی مدل SteadyPay را “Netflix برای اعتبار” توصیف کرد و توضیح داد که گفتگوهای اولیه با مشتریان تمایل آنها را برای یک محصول ساده بدون بهره نشان می دهد. او دریافت که مصرف کنندگان لزوماً به دنبال محصولی با قیمت مطلق نیستند – در عوض آنها راه حلی می خواهند که قابل پیش بینی و پایدار باشد.

این شرکت از طریق مدلی مبتنی بر هوش مصنوعی به کاربران این پلتفرم ضمانت می کند. الگوریتم آن عمدتاً از داده‌های «بانکداری باز» استفاده می‌کند، که اطلاعات قابل اعتماد مشتری است که طبق قانون بانک‌های بزرگ بریتانیا موظف هستند با اشخاص ثالث و ارائه‌دهندگان خدمات فنی به اشتراک بگذارند. داونی گفت که این شامل برخی از داده های بانکی تراکنش ها و اطلاعات عمومی در رسانه های اجتماعی مصرف کننده برای پیش بینی اعتبار مصرف کننده است.

اولگ موخانوف، یکی از بنیانگذاران Downie و مدیر مالی SteadyPay به TechCrunch گفت که میانگین پرداخت ماهانه به ازای هر مشتری حدود 250 پوند است و حداکثر موجودی که کاربر می تواند در هر زمان در SteadyPay داشته باشد به 1000 پوند محدود شده است. او افزود، پس از انتقال از فرآیند بیمه دستی تر و مبتنی بر قانون به الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی، نرخ های پیش فرض SteadyPay زیر 10 درصد باقی می ماند.

SteadyPay به طور مستقیم از ترازنامه امروز خود وام می دهد، یک انتخاب استراتژیک که به گفته داونی به شرکت کمک می کند تا کنترل کامل بر فرآیند تصاحب را حفظ کند. او افزود، با این حال، در نهایت، این استارت آپ احتمالا با یک بانک محلی برای تامین سرمایه شریک خواهد شد.

جان داونی و اولگ موخانوف از بنیانگذاران SteadyPay

اولگ موخانوف و جان داونی از بنیانگذاران SteadyPay اعتبار تصویر: SteadyPay

SteadyPay امروز اعلام کرد که 5 میلیون دلار برای سری A خود به رهبری شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر اروپایی Horizon، که متخصص در شرکت های فین تک و SaaS است، جمع آوری کرده است. Digital Horizon در این فضا جدید نیست – این صندوق همچنین یک سرمایه گذار در Oxygen است، یک استارت آپ مستقر در سانفرانسیسکو که همچنین وام فریلنسر ارائه می دهد و گزارش شده که در حال مذاکره برای جمع آوری دور 70 میلیون دلاری به ارزش بیش از 500 میلیون دلار است. در پایان سال گذشته

به گفته این شرکت، هم سرمایه‌گذاران فعلی و هم سرمایه‌گذاران جدید در جدیدترین جمع‌آوری سرمایه SteadyPay با Digital Horizon، از جمله Ascension Ventures (از طریق صندوق تاثیرگذار Fair By Design)، صندوق آینده دولت بریتانیا و برخی از سرمایه‌گذاران فرشته شرکت کردند. SteadyPay دایره شروع خود را در سال 2020 افزایش داد و در آن زمان 2.9 میلیون پوند بدهی و سرمایه سهام به ارمغان آورد.

داونی گفت، علاوه بر افزودن یک پیشنهاد B2B داخلی به پلتفرم خود، این شرکت قصد دارد از سرمایه های جدید در سه زمینه استفاده کند.

یکی از اهداف توسعه محصولات اضافی است، تا حدی با استفاده از انبوه داده های آن برای در دسترس قرار دادن اطلاعات مبتنی بر هوش مصنوعی برای کاربران. به گفته داونی، اولویت دیگر این است که پایگاه مشتریان خود را با هدف قرار دادن صاحبان مشاغل کوچک و کارآفرینان خرد، که اغلب با چالش‌های مشابهی در درآمد فریلنسرها مواجه هستند، گسترش دهد.

موخانوف گفت که این شرکت همچنین می خواهد از سرمایه جدید برای گسترش “حداقل یک” بازار بین المللی استفاده کند.

اگرچه موخانوف کشور خاصی را که شرکت هدف قرار داده است مشخص نکرد، اما گفت که ایالات متحده بازار مطلوبی برای این محصول خواهد بود زیرا “درصد کارگران آزاد [in the U.S.] حتی بالاتر از انگلستان است و سطح حمایت های دولتی یا سایر حمایت های رفاهی حتی پایین تر است … به این معنی که نیاز به این محصول حتی بیشتر خواهد شد.