منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Storyblok 47 میلیون دلار برای ساخت CMS بدون هد خود با هدف کاربران غیر فنی مانند بازاریابان جمع آوری می کند.

Storyblok 47 میلیون دلار برای ساخت CMS بدون هد خود با هدف کاربران غیر فنی مانند بازاریابان جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Storyblok 47 میلیون دلار برای ساخت CMS بدون هد خود با هدف کاربران غیر فنی مانند بازاریابان جمع آوری می کند.

دنیای توسعه وب به لطف نوآوری‌های سیستم‌های بدون سر که انعطاف‌پذیری بیشتری در نحوه ظاهر و عملکرد یک سایت می‌دهد، به دموکراتیک‌تر – و خلاقانه‌تر – ادامه می‌دهد: حد وسطی بین استفاده از قالب‌های جامد و ساخت و نگهداری هر جزء پشته فناوری شبکه از ابتدا امروزه، یکی از شرکت‌های نوپا که ابزارهای بدون هدلس را به‌طور خاص برای مدیریت محتوا می‌سازد، طیف گسترده‌ای از منابع مالی را پشت برخی از سودهای مهم مشتریان اعلام می‌کند.

Storyblok، یک استارت‌آپ مستقر در لینز، اتریش، یک CMS بدون هد برای کاربران فنی و غیر فنی مانند بازاریابان ایجاد کرده است تا محتوایی را که در وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و دیگر رابط‌های دیجیتال برای آموزش، تجارت، بازی‌ها و سایر ناشران ارائه می‌شود مدیریت کند. 47 میلیون دلار بودجه، که از آن برای ادامه گسترش پلت فرم CMS خود با عملکرد بیشتر استفاده خواهد کرد. ابزارهای این شرکت در حال حاضر توسط حدود 74000 شرکت دیگر از جمله Netflix، Adidas، T-Mobile، Happy Socks و Deliveroo استفاده می شود که مجموعاً حدود 120000 پروژه بر روی آن ساخته اند.

سری B توسط Mubadala Capital و HV Capital اداره می شود که دارای 3VC و سرمایه دقیقه اول است. سرمایه گذاری به دنبال یک سری A 8.5 میلیون دلاری در فوریه 2021 انجام می شود که همچنین توسط Mubadala رهبری می شود. Storyblok تا به امروز 58 میلیون دلار جمع آوری کرده است و برآورد خود را فاش نکرده است.

امروزه، تعدادی ارائه‌دهنده CMS بدون سر در جهان وجود دارد – شرکت‌هایی مانند Contentful، Prismic، Contentstack، Strapi و بسیاری دیگر – که با Storyblok رقابت می‌کنند، اما مدیر عامل و یکی از بنیان‌گذاران Dominique Angerer معتقد است شرکت او نشان‌دهنده موج جدیدی از نوآوری وب است. توسعه.

سال‌ها پیش، شرکت‌هایی مانند WordPress، Squarespace و Wix پایه جدیدی را در روشی که کاربران می‌توانند از میان مجموعه‌ای از قالب‌های پویا هنگام ایجاد وب‌سایت انتخاب کنند، کشف کردند. اخیراً، مجموعه جدیدی از استارت‌آپ‌ها از نوآوری‌های پیرامون API استفاده کرده و فرآیندهای فنی پیچیده را شامل می‌شوند، رویکرد جدیدی برای ساخت سایت‌ها ایجاد کرده‌اند (اصطلاح “headless” توسط بنیانگذار Commercetools معرفی شد، که همانطور که از نامش پیداست، در ابتدا ایده ساخت سایت های تجارت الکترونیک را اجرا کرد). اما آنها هنوز یک نقطه دردناک برای سازمان گسترده‌تر بودند: headless از این نظر ممکن است نیاز به ساخت یک سیستم مدیریت پرداخت و مدیریت پایگاه داده بسیار فنی و پیچیده را از بین ببرد، اما نه جزئیات فنی ساخت یا پر کردن قسمت جلویی در سایت‌ها.

اینجاست که Storyblok در تاریخ ثبت می‌شود: سیستم‌های هدلس نسل جدیدی از توسعه وب هستند: یک CMS بدون هد که می‌تواند توسط افراد غیر فنی مانند بازاریابان نیز استفاده شود. Angerer و یکی از بنیانگذاران آن Alexander Feiglstorfer در سال 2017 وقتی دیدند که سیستم های مورد استفاده در آن زمان هنوز به توسعه دهندگان نیاز به ایجاد و نگهداری محتوا داشتند، به این ایده رسیدند، بنابراین تصمیم آنها این بود که ماژول های مدیریت سایت بسازند، بلوک هایی که در ابتدا برنامه ریزی می شوند. توسط توسعه دهندگان (چه در شرکت مورد نظر یا توسط شبکه ای متشکل از 1000 شخص ثالث در بازاری که Storyblok اداره می کند)، اما ممکن است پس از آن به روز شود و توسط خرده فروشان دستکاری شود.

Storyblok 47 میلیون دلار برای ساخت CMS بدون هد خود با هدف کاربران غیر فنی مانند بازاریابان جمع آوری می کند.

نتیجه نهایی بسیار قوی است، تا حدی به دلیل نحوه رسیدگی به این شکاف مهم که در بسیاری از سازمان‌ها وجود دارد: کسانی که اغلب مجبورند محتوای سایت‌ها را لمس کنند معمولاً تیم‌های فنی نیستند، بلکه کسانی هستند که محتوا را مدیریت می‌کنند. و از آنجایی که محتوای دیجیتال در طیف گسترده‌تری از فرمت‌ها و صفحه‌نمایش‌ها – بازی‌ها و برنامه‌ها، گوشی‌های هوشمند و ساعت‌ها پخش می‌شود، نیاز به ورودی بیشتر از تیم‌های فنی کمتر و فشار بیشتر بر تیم‌های توسعه‌دهنده دارد.

ما از روز اول به Storyblok ایمان زیادی داریم و سرعت رشد شرکت از زمان سرمایه گذاری ما در سری A قابل توجه بوده است. فاتو بینتو ساگنانگ، شریک در Mubadala Capital Ventures، گفت: چسبندگی ارگانیک قوی Storyblok گواهی واقعی بر کیفیت محصولی است که Dominic و Alex ساخته‌اند، و ما از ادامه همکاری خود با Storyblok هیجان‌زده هستیم.

این شرکت ماموریت خود را به عنوان بخشی از موجی از ابزارهای کم‌کد و بدون کد نمی‌داند: توسعه‌دهندگان هنوز باید برای ساختن بلوک‌های اصلی که بازاریابان می‌توانند آن‌ها را به روز کنند، با یکدیگر همکاری کنند.

او گفت که Angerer توسعه ساختار بدون سر و تمرکز بر این بلوک ها را بخشی از “عملکرد اصلی” آن می داند. بنابراین حرکت به سمت ایجاد ابزارهای بدون کد مانند خیانت به این ماموریت خواهد بود.

با این حال، اشخاص ثالث به سیستم Storyblok پیوسته اند تا این ابزارها را برای دیگران ایجاد کنند تا در صورت تمایل از آن استفاده کنند.