منو سایت

SWVL قصد دارد 32 درصد از تیم خود را دو ماه پس از عرضه عمومی اخراج کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
SWVL قصد دارد 32 درصد از تیم خود را دو ماه پس از عرضه عمومی اخراج کند

امروز در بیانیه‌ای آمده است که استارت‌آپ حمل‌ونقل مصری و مستقر در دبی SWVL قصد دارد 32 درصد از نیروی کار خود را کاهش دهد.

مشخصات این شرکت در لینکدین نشان می دهد که بیش از 1330 کارمند دارد. از دست دادن بیش از 30 درصد از نیروی کار خود به این معنی است که حدود 400 نفر شغل خود را در شرکت حمل و نقل از دست خواهند داد.

شرکت‌های فناوری، اعم از خصوصی و دولتی، در چند ماه گذشته با بازدهی مواجه بوده‌اند و تخمین‌هایشان نادرست بوده است. تأثیر رکود اقتصادی بر امور مالی آنها نیز تأثیر گذاشت و آنها را به کاهش هزینه ها سوق داد. در بالای لیست، آزادی کارمندان قرار دارد.

این تعدیل از استارتاپ مستقر در دبی در چند مرحله در یک ماه سخت برای کادر فنی به فهرست بلندبالای اخراج‌های جهانی اضافه می‌شود. طبق گزارش ها، بیش از 15000 تکنسین تنها در ایالات متحده شغل خود را از دست داده اند. شرکت هایی مانند Klarna، Getir، Gorillas و Bolt بخش هایی از نیروی کار خود را اخراج کرده اند، در حالی که شرکت هایی مانند اسنپ، توییتر و اینستاکارت به طور کلی استخدام را به تعویق انداخته اند.

قبل از این خبر 18 ماه برای SWVL شلوغ بود. در ماه مارس، این شرکت از طریق ادغام SPAC با شرکت چک سفید زنانه، Queen’s Gambit Growth Capital، وارد بورس شد. با قیمت هر سهم 10 دلار و با هدف برآورد 1.5 میلیارد دلار ثبت شد، اما در اکثر موارد بین 4 تا 8 دلار معامله شد. برآورد فعلی آن حدود 500-600 میلیون دلار است.

به گفته منابع، این کاهش تنها یک ماه پس از آن صورت می گیرد که SWVL گروه حمل و نقل عمومی Zeelo مستقر در بریتانیا را به قیمت 100 میلیون دلار خریداری کرد. این یکی از پنج خریدی است که SWVL در سال گذشته انجام داده است. دیگران عبارتند از door2door آلمان، Voltlines ترکیه (با 40 میلیون دلار)، Shotl اسپانیا و Viapool آرژانتین.

SWVL گفت که اگرچه این خریدها به رشد کلی آن کمک کرده است، اما باید با سرمایه‌گذاری در مهندسی، محصولات و تیم‌های پشتیبانی، موارد اضافی را به‌طور خودکار انجام دهد.

در بیانیه SWVL آمده است: «اضافه شدن برنامه‌ریزی‌شده بر تیم‌های مسئول عملکردهایی که پس از سرمایه‌گذاری در مهندسی، محصول و عملکردهای پشتیبانی خودکار شده‌اند، تأثیر می‌گذارد».

SWVL گفت که قصد دارد در سال آینده سود کند. اخراج صدها کارمند یکی از راه های رسیدن به این هدف است. در بیانیه آمده است که سایر موارد شامل توسعه بسته فناوری خود و گسترش سه مدل آن – جایی که MRR 5 میلیون دلاری دارد – به بازارهای موجود و جدید است.

SWVL در 13 بازار در سراسر جهان حضور دارد: امارات متحده عربی، مصر، کنیا، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، سوئیس، ترکیه، ژاپن، آرژانتین، عربستان سعودی، اردن و پاکستان. به گفته یک منبع، بیشتر اخراج ها از دفاتر این شرکت در دبی و پاکستان انجام می شود.

Swvl قصد دارد برای کمک به برخی از کارمندان خود برای جابه‌جایی به سمت‌های جدید، حمایت‌های پولی، غیر پولی و شغلی ارائه دهد. در این بیانیه آمده است که در نتیجه برنامه بهینه سازی پرتفوی، مدیریت Swvl در حال حاضر انتظار دارد که این شرکت در سال 2023 جریان نقدی مثبتی داشته باشد.