منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Sylndr، یک فروشنده آنلاین خودروهای دست دوم، 12.6 میلیون دلار دانه از قبل جمع آوری می کند تا بازار خودرو مصر را مختل کند.

Sylndr، یک فروشنده آنلاین خودروهای دست دوم، 12.6 میلیون دلار دانه از قبل جمع آوری می کند تا بازار خودرو مصر را مختل کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Sylndr، یک فروشنده آنلاین خودروهای دست دوم، 12.6 میلیون دلار دانه از قبل جمع آوری می کند تا بازار خودرو مصر را مختل کند.

مصر با بیش از 6 میلیون خودرو (80 درصد خودرو) در جاده ها یکی از بزرگترین ناوگان آفریقا را در خود جای داده است. بر اساس این یافته بیشترین خودروهای استفاده شده; نسبت آنها به وسایل نقلیه جدید 3: 1 است. اما تیاین تنها بازار خودروهای دست دوم در مصر نیست. تقریباً در هر کشوری با جمعیت زیاد در سراسر جهان یافت می شود.

اخیراً دیجیتالی شدن سریع این بازار صورت گرفته است و چندین استارت آپ شرکت های موجود را به عنوان تبلیغات تغییر داده اند و امیدوارند عصر جدیدی را در پلت فرم های فروش خودروهای دست دوم رقم بزنند. برخی از آنها عبارتند از Cazoo بریتانیا، Cars24 و Spinny هند، InstaCarro برزیل و Kavak مکزیک.

Sylndr مستقر در قاهره یک بازیگر جدید در بازاری است که فروشندگان سازمان‌یافته و اقلام طبقه‌بندی شده بر فروش غالب هستند. بازار خودرو که به مشتریان امکان فروش و خرید خودروهای دست دوم را می دهد، دور مقدماتی 12.6 میلیون دلاری را به دست آورد – بزرگترین در نوع خود در MENA و کشورهای جنوب صحرای آفریقا، که از Rabbit، یک شرکت استارت آپی 20 دقیقه ای با تحویل راحت، پیشی گرفت. نوامبر گذشته برداشته شد.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر RAED Ventures مستقر در عربستان سعودی در صدر این فهرست قرار دارد. شرکت های سرمایه گذاری مخاطره آمیز Algebra Ventures، Nuwa Capital، 1984 Ventures و Global Founders Capital و چندین سرمایه گذار فرشته منطقه ای و جهانی در آن شرکت کردند.

خودروهای جدید گران هستند. این یکی از دلایل تقاضای زیاد برای خودروهای دست دوم به ویژه در بازارهای نوظهور است. در مصر، برندهای معروفی مانند GB Auto، Mansour Automotive و Nissan معمولاً به دلیل ارزش فروش مجدد خوب شناخته می شوند. اما تجربه خرید چنین خودروهایی در تبلیغات به دلیل مشکلات متعددی مانند عدم اعتماد و دسترسی غیرقابل دفاع است.

عمر الدفراوی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، عمر الدفراوی در مصاحبه ای به تک کرانچ گفت: مشکل اصلی ما در مصر برای حل آن بی اعتمادی کامل بین خریداران و فروشندگان خودروهای دست دوم در بازارها است. «این مشکل اصلی است که ما در تلاش برای حل آن هستیم. چشم انداز ما به عنوان یک شرکت این است که می خواهیم به سرعت به قابل اعتمادترین فروشنده خودروهای دست دوم در مصر و منطقه تبدیل شویم.

پس از همه‌گیری، پلت‌فرم‌های خودروهای دست دوم در حال رونق هستند – جدیدترین آنها Spotawheel با 100 میلیون یورو است.

مدل های محبوب خودرو در مصر به طور متوسط ​​حدود 15000 دلار قیمت دارند. برای بسیاری از مصری هایی که کمتر از آن در سال درآمد دارند، این مبلغ قابل توجهی است که باید از آن جدا شوند. و بر خلاف کشورهای توسعه یافته، که در آنها سیستم هایی برای کمک به مردم برای تامین مالی وسایل نقلیه راه اندازی شده است، این تقریباً در بازارهای نوظهور مانند مصر وجود ندارد، جایی که تنها حدود 5 درصد از خودروهای دست دوم تامین مالی می شوند.

ال دفراوی، که Sylndr را با امر مازن در نوامبر 2021 تأسیس کرد، افزود: “پس تصور کنید که اگر بودجه را فعال کنید و ماشین ها را برای مردم بسیار در دسترس تر کنید، این یک پیشنهاد ارزش اصلی است که ما نیز می خواهیم ارسال کنیم.”

Sylndr هنوز در بازار نیست. با این حال، او مدل خود را پس از Indian Cars24 اقتباس کرد: او اتومبیل هایی را از افرادی دریافت کرد که می خواستند آنها را بفروشند، آنها را با قیمت توافقی خریداری کرد، آنها را دوباره کار کرد و سپس آنها را دوباره به صاحبان جدید فروخت. به گفته بنیانگذاران، Sylndr همچنین قصد دارد ضمانت بازگشت هفت روزه وجه، ضمانت و استفاده از گزینه های تامین مالی انعطاف پذیر مصرف کننده را ارائه دهد.

فروشنده خودرو ابتدا لیست خودروهای خود را به مشتریانی که می خواهند خودروهای خود را بفروشند به روز می کند. مازن گفت Sylndr قصد دارد در سه ماهه چهارم امسال یا سه ماهه اول 2023 به روی خریداران باز شود.

بین این دو رویداد تعمیر خودرو است. از صحبت‌های ما، یک ماشین Sylndr تعمیر شده در تبلیغاتی مانند OLX و Contactcars کمی گران‌تر از ماشین‌های تعمیر نشده است. اما مدیر عامل شرکت ادعا می کند که Sylndr “قیمت های منصفانه و رقابتی” را ارائه می دهد و مصرف کنندگان همچنان خودروهای Sylndr را بر اساس کیفیت و سرعت تحویل ترجیح می دهند.

«مسئله بالاتر بودن قیمت ها نیست. موضوع پرداخت بهای ارزش است. ال دفراوی می‌گوید: «اگر مصرف‌کننده‌ای هستید که هیچ تجربه‌ای با خودرو ندارید، می‌خواهید چیزی بخرید که برای مقدار سرمایه‌گذاری‌شده ارزش واقعی به شما بدهد.» «مشتریان خودروهای دست دوم می خرند و سعی می کنند خودشان تعمیر کنند، اما هیچکس چنین تجربه ای ندارد. این کاری است که ما انجام می‌دهیم و البته اگر آنها بتوانند این ماشین را پیدا کنند و در عرض 24 ساعت کار را کامل کنند، تجربه بسیار لذت‌بخش‌تر و بهتری خواهد بود.»

سیلندر

اعتبار تصویر: سیلندر

این استارت آپ پیش درآمد قصد دارد از خرده فروشی، خانه های حراج، نمایندگی ها و فروش B2B درآمد کسب کند. ال دیفروی گفت سیلندر همچنین می‌تواند جریان‌های درآمدی اضافی مانند بهره مالی، بیمه، هزینه‌های کنار جاده‌ای و سایر خدمات با ارزش افزوده را در نظر بگیرد. او گفت: «ما به دنبال توسعه این امر هستیم.

ال دفراوی قبل از پیوستن به Sylndr، به عنوان یک بانکدار سرمایه گذاری در EFG Hermes و CFO Elmenus، یک شرکت تحویل غذا در مصر کار می کرد. Mazen در بخش های تحویل غذا و تجارت الکترونیک با Souq.com، Hello Fresh و Cazoo تجربه دارد. آنها منشأ خود، ترکیب بیش از 40 عضو تیم خود و ماهیت سرمایه بر بازار خودروهای دست دوم را دلیل جذب این حلقه بزرگ قبل از شارژ کردن، علیرغم گفتگوها برای خنک کردن سرمایه خطرپذیر در میان فروش عمومی و کاهش ارزش شرکت های فناوری، می دانند.

عمر A. Almajui، شریک مدیریتی در RAED Ventures، گفت: “بازار ثانویه خودرو بسیار پراکنده است و مصرف کنندگان اغلب شریک قابل اعتمادی ندارند.”

“بازار بزرگ است، آماده اختلال است، و ما هیجان زده هستیم که بخشی از سفر Sylndr باشیم زیرا آنها متحول می شوند و استاندارد جدیدی را برای بازار خودروهای دست دوم تعیین می کنند. با توجه به تجربه و تخصص منحصربه‌فرد این تیم، ما به توانایی آن‌ها در شکستن این مدل کسب‌وکار اعتقاد داریم.»

بنیانگذاران گفتند که درآمد حاصله در افزایش قابلیت‌های عملیاتی، زیرساخت‌های فناوری، رشد موجودی و ایجاد کانال‌های خرده‌فروشی و غیر خرده‌فروشی برای مشتریان سرمایه‌گذاری خواهد شد. سیلندر در بیانیه ای گفت که قصد دارد تا پایان سال تعداد تیمش را بیش از دو برابر کند. این شرکت با رقابت با Autochek، یک پلت فرم خودرو مستقر در نیجریه که اخیراً از طریق خرید وارد آفریقای شمالی شده است، روبرو خواهد شد.

اتوچک پس از تصاحب Kifal Auto مراکشی در حال گسترش در شمال آفریقا است