منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Talent.com 120 میلیون دلار برای مبارزه با Indeed و ZipRecruiter در جستجوی کار در بازار انبوه جمع آوری می کند.

Talent.com 120 میلیون دلار برای مبارزه با Indeed و ZipRecruiter در جستجوی کار در بازار انبوه جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

استخدام آنلاین یکی از موفقیت های اولیه و بزرگ اولین رونق دات کام بود. اما با افزایش روزافزون فرآیندهای کسب‌وکار آنلاین، جستجوی شغل آنلاین هدیه‌ای است که او همچنان به او می‌دهد، و بنابراین امروز خبر درگاه دیگری در فضا منتشر می‌شود که شتاب بیشتری می‌گیرد تا با فناوری‌های نوآورانه‌تر و دقیق‌تر، صاحبان فضا را جذب کند. Talent.com، پورتالی که هم آگهی‌های شغلی منتشر شده مستقیماً توسط مستاجران و هم آگهی‌های سایت‌های استخدام شخص ثالث را جمع‌آوری می‌کند، ۱۲۰ میلیون دلار جمع‌آوری کرده است، دور سرمایه‌گذاری سری B که از آن برای ادامه گسترش بین‌المللی برای سرمایه‌گذاری بیشتر استفاده خواهد کرد. پلت فرم جستجوی نرم افزار خود و معرفی محصولات و خدمات جدید برای مصرف کنندگان.

Talent.com نمایه نسبتاً بین المللی دارد – در حال حاضر حدود 30 میلیون شغل از 1 میلیون شرکت در 78 کشور و 29 زبان فهرست می کند و بیش از 28 میلیون بازدید کننده فعال در ماه را در این ردپای می بیند – اما خود استارت آپ در مونترال مستقر است. و توسط VC Inovia Capital کانادا مدیریت می شود، زیرا یکی از حامیان سابق Caisse de dépôt et placement du Québec (CDPQ) و سرمایه گذاران جدید Investissement Québec، Climb Ventures، BDC Capital، Fondaction و HarbourVest Partners نیز شرکت می کنند. او به همراه 120 میلیون دلار سهام، 30 میلیون دلار نیز برای تأمین مالی بدهی جدید از گروه بانکداری فناوری و نوآوری گروه مالی BMO جمع آوری کرده است.

لوکاس مارتینز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Talent.com، یکی از بنیانگذاران شرکت با ماکسیم درو و بنجامین فیلیون، در مصاحبه ای گفت که هدف استفاده از بودجه برای ایجاد فناوری بیشتر برای کمک به مشتریان برای دیدن نتایج است. مناسب تر برای آنچه آنها به دنبال آن هستند؛ و پلتفرم Talent.com را برای کارفرمایان جذاب‌تر کنید، با ابزارهایی برای اندازه‌گیری میزان پاسخگویی آگهی و صورت‌حساب بر اساس آنچه باعث کلیک افراد می‌شود.

(خود شرکت به طور مستقیم می‌داند که عبارت درستی برای علاقه‌مند کردن مردم به محتوا دارد: این راه‌اندازی به زبان فنلاندی به معنای «مشاوره» Neuvoo نام داشت و اگرچه سودآور بود، اما رشد چندان سریعی نداشت، تا حدی به این دلیل که او متوجه شد که بسیاری از مردم با نحوه تلفظ این کلمه آشنا می شوند و معنای آن به ویژه برای بازار انبوه مناسب نیست، بنابراین وقتی Neuvoo تصمیم گرفت در سال 2019 در نام خود تجدید نظر کند و دید که Talent.com برای فروش است، وارد شد و نام تجاری خود را تغییر داد. پرداخت 1.3 میلیون دلار برای دامنه، اگرچه به طور مرموزی جزئیات باقی مانده به مدت سه سال تحت نظارت NDA بوده است، بنابراین مشخص نیست چه کسی این فروش را انجام داده است. “مارتینز خندید و وقتی از او پرسیده شد که این گوگل است، نه گفت، اما من بیشتر مشخص نکردم.)

همچنین در حال سرمایه گذاری در گسترش بیشتر بین المللی است. مارتینز از بارسلونا با من صحبت کرد، جایی که این شرکت در حال راه اندازی یک مرکز جدید اروپایی است.

برخی از بازیگران بزرگ در بازار امروز عبارتند از Indeed.com – متعلق به غول منابع انسانی ژاپنی Recruit Holdings، که به تنهایی حدود 66 میلیارد دلار ارزش دارد و مالک برندهای دیگری مانند SimplyHired – ZipRecruiter است که سال گذشته به بازار عرضه شد. لینکدین؛ و موتور جستجوی گوگل اما امروزه، تعدادی از استارت آپ ها با این بازیگران تثبیت شده روبرو هستند که از فناوری های جدید و تغییر انتظارات بازار برای معرفی جبهه های رقابتی جدید استفاده می کنند.

برخی از آنها مانند Deel و Remote به عنوان پلتفرم هایی برای کمک به استخدام کارمندان از راه دور قرار می گیرند. دیگران، مانند تورینگ، مفهوم راه دور را پذیرفتند و آن را بر کسب مجموعه خاصی از استعدادها متمرکز کردند: مهندسان. SmartRecruiters جاه طلبی دارد که در استخدام یک “نیروی فروش” باشد، جاه طلبی که دیگران مانند Beamery نیز آن را دنبال می کنند. دوور در پلتفرم استخدام خود مفهومی را از یک حوزه شرکتی دیگر وام گرفته است (کلمه اصلی آن ارکستراسیون است). هر دو Jobandtalent، Workstream و Fountain دارای مدل های تجاری برای هدف قرار دادن کارگران عادی، کنسرت و ساعتی هستند.

Talent.com، مانند سه مورد اخیر، عمدتاً بر بازارهایی متمرکز است که شامل کارگران ساعتی و کنسرت و همچنین نیروی کار ماهر می شود. همراه با رویکرد برنامه‌ای برای آگهی‌های شغلی، ابزارهای دیگر برای کارفرمایان شامل توانایی یکپارچه‌سازی سیستم‌های ردیابی نامزدهای موجود و CRM است. از طرف مصرف کنندگان، به مصرف کنندگان این فرصت داده می شود تا علاوه بر جستجوی شغلی اصلی، نظرسنجی حقوق و دستمزد انجام دهند، حقوق پس از کسر مالیات را در محل خود محاسبه کنند و به سوالات موجود در نمایه پاسخ دهند تا نتایج خود را بهتر از تقاضا تنظیم کنند. این همچنین راه را برای چگونگی توسعه محصول در آینده هموار می کند.

مارتینز گفت: «این بسیار مهم است. «جستجوی کار جاه طلبانه است. بسیاری از آنها برای مشاغلی که برای آن درخواست می کنند واجد شرایط نیستند. بنابراین، ما تجربه و آموزش را با هم ترکیب می‌کنیم و مصرف‌کنندگان را راهنمایی می‌کنیم که اگر می‌خواهند مثلاً مهندس شوند، چه کاری باید انجام دهند. می دانیم شما کی هستید و رزومه شما را روی پلتفرم خود خواهیم داشت و خواهیم گفت که اینها برنامه های آموزشی در این زمینه به صورت آنلاین هستند. اینجاست که ما ارزش بسیار بیشتری را به مشتریان خود ارائه خواهیم کرد.»

این یک بازی برای طیف وسیع تری از خدمات برای جذب درآمد بیشتر از مصرف کنندگان است که علاقه سرمایه گذاران را برانگیخته است.

«مسابقه استعدادها تنها با چالش‌های مهمی که کسب‌وکارها در حال حاضر با آن مواجه هستند، مشخص می‌شود. Chris Arseno، شریک Inovia Capital در بیانیه ای گفت: Talent.com به سرعت رشد کرده است تا به یکی از بزرگترین و بین المللی ترین پلتفرم های کارفرمایان برای استخدام و جذب نیرو تبدیل شود. “این مشارکت مرحله جدیدی از رشد را آغاز می کند زیرا آنها طیفی از محصولات با ارزش افزوده را راه اندازی می کنند تا به یک پلت فرم واقعی برای جویندگان کار تبدیل شوند.”