منو سایت

TAM برای خبرنامه های پولی چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
TAM برای خبرنامه های پولی چیست؟

دیروز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه Substack، خبرنامه محبوب، برنامه های جمع آوری پول برای سری C را پس از عدم تحقق افزایش قیمت لغو کرده است. پایه درآمد شرکت، در مقایسه با برآورد مورد انتظارش، برای پشتیبانی از اعدادی که استارت آپ در نظر داشت، بسیار کوچک بود.

این یک داستان منحصر به فرد نیست. بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که در سال گذشته قیمت‌های بالایی را افزایش دادند، در تلاش برای جذب سرمایه برای رتبه‌بندی‌های جدید و بالاتر، با مشکلاتی مواجه خواهند شد. که در چرا در این مورد ماه هاست که موضوع گفتگو در محافل فناوری بوده است. به طور خلاصه، شرایط بازار، که منجر به بازگشت سرمایه خطرپذیر در سال گذشته شد، کند یا معکوس شده است و بسیاری از استارت‌آپ‌ها را بر روی ارزش‌گذاری‌های بازار خصوصی می‌نشیند که دیگر در اشتهای سرمایه‌گذاران امروزی منعکس نمی‌شوند.


TechCrunch + برای روز یادبود فروش دارد. شما می توانید 50٪ در اشتراک های سالانه برای مدت زمان محدود صرفه جویی کنید.


ساب استک با پوشش رسانه‌ای شاهکارهای جمع‌آوری کمک‌های مالی خود، به نیویورک تایمز – که اخباری را در مورد تجربه شرکت سری C منتشر کرد – گفت که تفسیر او در مورد داستان یک صفحه شغلی بود. البته، Substack هنوز سرمایه و اجاره دارد، اما این واقعیت که می خواهد پول بیشتری جمع کند نیز گویای آن است.

TAM برای خبرنامه های پولی چیست؟حماسه Substack Series C زمان خوبی است تا به تغییراتی در بازار بپردازید. علاوه بر این، ما می‌توانیم به گذشته برگردیم و پوشش قبلی خود از امور مالی شرکت را با تخمین آنچه در آخرین مجموعه آن محاسبه کرده‌ایم بررسی کنیم. همه کمی احمقانه به نظر می رسند، پس بیایید وارد آن شویم!

مکانیک ارزیابی

به یاد بیاورید که Substack آخرین بار در سری B 65 میلیون دلار جمع آوری کرد که PitchBook آن را 675 میلیون دلار ارزش پولی توصیف کرد. در اینجا آخرین اخبار تایمز در مورد آنچه این شرکت می‌خواهد در سری C افزایش دهد آورده شده است:

افرادی که به دلیل خصوصی بودن گفتگوها صرفاً به صورت ناشناس صحبت می کنند، می گویند که Substack در ماه های اخیر با سرمایه گذاران بالقوه برای جمع آوری 75 تا 100 میلیون دلار برای تأمین مالی رشد تجارت خود گفتگو کرده است. آنها گفتند که برخی از بحث های جمع آوری سرمایه، شرکت را بین 750 میلیون دلار تا 1 میلیارد دلار تخمین زده اند.

به ویژه، اگر ساب استک 75 میلیون دلار با تخمین 750 میلیون دلار پس از این پول جمع آوری کرده بود، تقریباً با سری B او برابری می کرد. دور جدیدی از تامین مالی سهام با کاهش ارزیابی خواهد بود. حلقه‌های کاهش‌یافته محبوب نیستند، بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت برنامه‌های جمع‌آوری سرمایه خود را حداقل در حال حاضر متوقف کرده است.

چرا Substack برای جذب سرمایه 9 رقمی بالای هشت تا پایین با رتبه بندی 9 تا 10 رقمی تلاش کرد؟ از آنجایی که سال گذشته یک خط برتر هفت رقمی وجود داشت، تایمز گزارش داد که “Substack به سرمایه گذاران گفته است که درآمدی در حدود 9 میلیون دلار در سال 2021 دارد.”

این قطعه بومی به ما اجازه می دهد تا ریاضیات جالبی انجام دهیم: