TechCrunch + نمای کلی: جعبه شگفت‌انگیز، نکات روباتیک، مشکلات رشد BNPL را آشکار می‌کند

TechCrunch + نمای کلی: جعبه شگفت‌انگیز، نکات روباتیک، مشکلات رشد BNPL را آشکار می‌کند

غول فین‌تک سوئدی، Klarna، قبل از همه‌گیری، عملکرد خوبی داشت، اما امروز یک مگا تکشاخ است: در ژوئن 2021، پس از جمع‌آوری 639 میلیون دلار، در ژوئن 2021 به تخمینی 45.6 میلیارد دلار رسید.

بیشتر این رشد توسط مصرف کنندگان آمریکایی تقویت می شود، که با توجه به اینکه اکثر ما هنوز نمی توانیم هزینه های اضطراری 1000 دلاری را پوشش دهیم، منطقی است. امروزه می توان از BNPL برای سهولت در خرید اجاق پیتزا – یا فقط یک پای فلفلی استفاده کرد.

رشد خوب است، اما مانند آهنگ جیمز براون، Klarna هزینه رئیس بودن را می پردازد: رهبر BNPL در سال 2021 1.375 میلیارد دلار درآمد داشت، اما “658 میلیون دلار زیان عملیاتی و 709 میلیون دلار ضرر خالص داشت.” الکس ویلهلم در The Exchange گزارش داد.


مقالات کامل TechCrunch + فقط برای اعضا در دسترس است
از کد تخفیف استفاده کنید TCPLUSROUNDUP برای صرفه جویی 20٪ در اشتراک یک ساله یا دو ساله


الکس نوشت: “ممکن است هزینه های بالای Klarna در سال 2021 زمینه را برای سال 2022 قوی فراهم کند، با کاهش رشد شرکت و رشد درآمد ادامه یابد.”

رقبای کوچکتر مانند Affirm و Afterpay در موقعیت مشابهی قرار دارند: Affirm امروز صبح حدود 35 دلار در هر سهم معامله شد که بالاتر از 176.65 دلار در 52 هفته گذشته بود.

با توجه به کاهش سود شرکت‌های BNPL و بازار سهام خنک‌کننده، از الکس پرسیدم که آیا انتظار ادغام را دارد یا خیر و او دو سناریو را بیان کرد: یکی که در آن بازیکنان کوچک‌تر به نیرو می‌پیوندند و دیگری که در آن فین‌تک‌های پلت‌فرم BNPL را برای افزایش خدمات به دست می‌آورند. آنها ارائه می دهند.

او گفت: «با وجود کاهش رتبه‌بندی شرکت‌ها از BNPL و رقابت بسیار پرهزینه بین بازیکنان بزرگ و کوچک موجود، من گمان می‌کنم که تا قبل از پایان سال شاهد حداقل تعداد انگشت شماری ارتباطات و خریدهای بیشتری باشیم.»

“همه پول دارند، و زمانی که اهداف خرید بالقوه ارزان تر می شوند، چه کسی معامله را دوست ندارد؟”

خیلی ممنون که TC + را خواندید – هفته خوبی داشته باشید!

والتر تامپسون
ویرایشگر ارشد، TechCrunch +
@شخصیت اصلی شما

Klarna نشان می دهد که رشد BNPL ارزان نیست

بنیانگذاران رباتیک: تمرکز خود را روی حل مسئله متمرکز کنید، نه تکنولوژی

اعتبار تصویر: برایس دوربین / TechCrunch

صنعت رباتیک با جهش در حال پیشرفت است و اگر شاهد اجرای پارکور توسط روبات‌های اطلس شرکت Boston Dynamics بوده باشید، متوجه خواهید شد که من به معنای واقعی کلمه صحبت می‌کنم.

با این حال، بنیانگذاران باید به جای تبلیغ صرفاً مزایای فناوری خود، آماده بحث در مورد کاربردهای عملی باشند.

در یکی از قسمت‌های اخیر TechCrunch Live با موسس Agility Robotics و مدیر ارشد فناوری، جاناتان هرست و یکی از بنیانگذاران Playground Global، بروس لیک، به گذشته نگاه کردند که چگونه معرفی اولیه Agility فناوری چشمگیر خود را با نیازها و خواسته‌های مشتریان آینده خود ترکیب کرد.

هرست گفت: «از دیدگاه مشتری، می‌توانید ببینید که چگونه به آن نگاه می‌کنند و می‌گویند: «اوه، من می‌توانم تصور کنم که چگونه مشکل من را حل می‌کند».

“این فقط از نظر فنی جالب نیست. این انتقال همان جاست.”

بنیانگذاران رباتیک: حوزه خود را حول محور حل مسئله بسازید، نه فناوری

با سرمایه فراوان، سرمایه گذاران شرکتی مدرن برای اهداف مالی و استراتژیک متحد می شوند

اعتبار تصویر: نایجل ساسمن (در یک پنجره جدید باز می شود)

به دنبال ستون قبلی در مورد سرمایه گذاری خطرپذیر شرکتی در سال 2021، آنا هیم و الکس ویلهلم با سه مدیر عامل شرکت مصاحبه کردند “تا نگاه دقیق تری به این موضوع داشته باشند که چرا شرکت ها دست های سرمایه گذاری خود را می سازند”.

  • آرجون کاپور، مدیر عامل Forecast Labs (Comcast)
  • آندرس سابوریدو، مدیر جهانی Wayra (Telefonica)
  • سرژ تانجگا، مدیر ارشد مالی MongoDB

با سرمایه فراوان، سرمایه گذاران شرکتی مدرن برای اهداف مالی و استراتژیک متحد می شوند

باکس با یک ربع که فراتر از انتظارات همه، از جمله انتظارات خودش است، پاسخ می دهد

اعتبار تصویر: جاستین سالیوان / گتی ایماژ

نبرد پراکسی سال گذشته، به رهبری گروهی از سرمایه گذاران فعال، تقریباً آرون لوی، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران شرکت ذخیره سازی ابری باکس را کنار زد.

اما در سه ماهه آخر باکس 233 میلیون دلار درآمد گزارش کرد که نسبت به سال قبل 17 درصد افزایش داشت.

آلن پلز شارپ، تحلیلگر ارشد در Deep Analysis گفت: «اکنون که نبرد پروکسی به پایان رسیده است، واضح است که برخی از ابتکارات Box در چند سال گذشته برای حرکت بیشتر به بازار واقعی شرکت‌ها نتیجه داده است.

باکس با یک ربع که فراتر از انتظارات همه، از جمله انتظارات خودش است، پاسخ می دهد

شرکت‌های فناوری شرکت‌ها برای جلب رضایت سرمایه‌گذاران امروزی چقدر سریع باید رشد کنند؟

اعتبار تصویر: یوئیچیرو چینو / گتی ایماژ

شش شرکت سهامی عام هفته گذشته سود خود را اعلام کردند و هر کدام (Box، Splunk، Salesforce، Nutantix، Okta، Snowflake) شاهد افزایش شدید درآمد سالانه بودند.

با این حال، بازار سهام کمتر مجذوب شد: چهار شرکت از این شش شرکت شاهد کاهش قیمت سهام خود بودند و برف ریزه بیشترین سهم را به عهده گرفت.

الکس ویلهلم و ران میلر به نتایج نگاه کردند تا ببینند “آیا این شرکت ها واقعاً واکنشی را که دریافت کردند توجیه می کنند یا اینکه وال استریت به اندازه بقیه ما عصبی است.”

شرکت‌های فناوری شرکت‌ها برای جلب رضایت سرمایه‌گذاران امروزی چقدر سریع باید رشد کنند؟

این فصل مهمی برای استارت آپ های اولیه است

اعتبار تصویر: MirageC (در یک پنجره جدید باز می شود) / گتی ایماژ

اگر مؤسسی هستید که قبلاً بخشی از بودجه دریافت کرده اید و چیز دیگری دارید که منتظر آن باشید، آرامش وسوسه انگیز است.

اما وقتی باد در بازارهای خصوصی قوی و سرد است، مسیر طولانی بهترین محافظت شما نیست. ناتاشا ماسکارنیاس می گوید به همین دلیل است که برخی از کارآفرینان اکنون در تلاش هستند راه خود را پیدا کنند.

او نوشت: “برخی ممکن است اهداف کاهش ریسک را تغییر دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است مدل های تجاری جدید و نزدیک تر را دنبال کنند تا در نهایت درآمد کمی ایجاد کنند.”

این فصل مهمی برای استارت آپ های اولیه است