منو سایت

Tencent سرویس استریم بازی خود را متوقف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Tencent سرویس استریم بازی خود را متوقف می کند

Tencent، بزرگ‌ترین شرکت بازی‌های ویدیویی جهان، گفت که پلتفرم استریم Penguin Esports خود را تا ژوئن به دلیل «تغییر در استراتژی‌های تجاری» می‌بندد.

Penguin Esports مانند Twitch هرگز به سهم بازار قابل توجهی در چین دست نیافته است، اما Tencent در حال حاضر مالک دو پلتفرم بزرگ پخش بازی در کشور، Douyu و Huya، از طریق خریدهای قبلی است. رگولاتور بازار چین در ژوئیه گذشته گفت، این دو سرویس با هم بیش از 70 درصد از بازار استریم بازی چین را به خود اختصاص دادند.

بسته شدن Penguin Esports احتمالاً به دلیل چندین چالش است. این پلتفرم با رقابت فزاینده‌ای با Bilibili، که به‌خاطر سرویس پخش ویدیوی محبوب تولید شده توسط کاربر شناخته می‌شود، و Kuaishou، برنامه ویدیوی کوتاهی که دشمن Douyin (نسخه چینی TikTok) است، مواجه است.

هر دو Bilibili و Kuaishou که دارای ارزش بازار فعلی به ترتیب 10 و 40 میلیارد دلار هستند، سرمایه گذاری زیادی در میزبانی زنده و حقوق پخش انحصاری دارند. علاوه بر این، توقف مداوم مجوزهای بازی در چین، رقابت بین پلتفرم‌ها را تشدید کرده است، زیرا میزبان‌ها محتوایی برای گفتگو ندارند.

در نهایت، موقعیت انحصاری ترکیبی Douyu و Huya باعث می‌شود که Penguin Esports در Tencent غیرفعال به نظر برسد. و باید به خاطر داشت که Tencent در Bilibili و Kuaishou نیز سهام دارد.

کاربران وفادار از پایان Penguin Esports شکایت خواهند کرد و ممکن است برخی از کارمندان این بخش اخراج شوند. اما در کل، تنسنت با خاموش کردن پلتفرم چیزی برای از دست دادن ندارد.

بزرگترین شکست Tencent شاید حرکت پکن برای جلوگیری از ادغام Douyu-Huya باشد که در آگوست 2020 پیشنهاد شد. در میان اقدامات گسترده دولت چین برای به دست گرفتن قدرت بر غول های اینترنتی، این تصمیم تعجب آور نبود.

این سازمان در مورد ادغام احتمالی گفت: «این منجر به حذف یا محدودیت رقابت می شود. این امر برای رقابت منصفانه در بازار یا توسعه سالم و پایدار صنایع پخش آنلاین و بازی‌های آنلاین مفید نیست.»

Tencent می خواهد رقبای چینی را در ورزش های الکترونیکی چینی Douyu و Huya متحد کند