منو سایت

The Interchange: Stripe به Plaid می چرخد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
The Interchange: Stripe به Plaid می چرخد

سلام به همه، این یک ترن هوایی یک هفته‌ای در دنیای فین‌تک بود که من دو مقاله جداگانه در مورد تعدیل راه‌اندازی‌ها و یک دور بودجه ۹ رقمی منتشر کردم. در عرض چند ساعت. همچنین هفته‌ای پر از فعالیت در FinTwit یا Financial Twitter بود، همانطور که به طور رسمی شناخته می‌شود – به لطف بیش از اندکی رفت و برگشت با Stripe و Plaid. بنابراین، کمی پاپ کورن بردارید و چند لحظه بنشینید تا سعی کنم آنها را برای شما بشکنم. آیا می خواهید این را هر یکشنبه صبح در صندوق ورودی خود داشته باشید؟ اینجا ثبت نام کنید!

اوایل این هفته به شوخی گفتم وقتی شروع به پوشش فین تک کردم، انتظار داشتم که ریتمی خشک و محدود باشد. حالا به ساده لوحی من می خندد.

شاید بزرگترین خبر در دنیای فین تک این هفته انتشار محصول جدید روابط مالی استرایپ بود که اینگرید لوندن از TC آن را پوشش داد. اینجا. عرضه این محصول به خودی خود ارزش این خبر را داشت، بله. اما چیزی که او را به دنیای خبر ارتقا داد این بود که او باعث جنجال شد، این دقیقاً همان کاری است که پلید، شریک سابق استرایپ، انجام می دهد. و این همه است به مشتریان Stripe راهی برای اتصال مستقیم به حساب های بانکی مشتریان خود، دسترسی به داده های مالی برای تسریع یا اجرای انواع خاصی از تراکنش ها می دهد. باز هم این کاری است که Plaid انجام می دهد.

در یک توییت پس از حذف، زک پرت، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Plaid به توییت جی شاه، نخست وزیر استرایپ، پاسخ داد و اساساً «روش‌هایی» را که استرایپ برای جمع‌آوری اطلاعات درباره ساخت محصول استفاده کرده است، زیر سوال برد. شاه در دفاع از اقدامات خود و شرکتش به این توییت با یکی از خود پاسخ داد.

چند ساعت بعد، پرت در توییتر شناسایی شد که وی توییت خود را حذف کرد و خاطرنشان کرد:توییت حذف شد سوء تفاهم یا سبک های مختلف شاید. با فرض نیت مثبت.»

در همین حال، در داخل استرایپ، مدیران با یک یادداشت داخلی به این رسوایی روی آوردند. به ویژه، پاتریک کولیسون گفت که “شوق” او برای محصول جدید استرایپ با “اتهامات” پرت “اطمینان بخشیده شد”. او آشکارا از اینکه Plaid ممکن است کمی ناراحت باشد از اینکه Stripe این محصول رقیب را رونمایی کرد، ناراحت بود، حتی پس از اینکه این دو شرکت قبلاً روی یکپارچگی با هم کار کرده بودند.

هوم

او یادداشت درونی خود را با اذعان به این که استرایپ «مطمئناً باید به این امکان باز باشد» پایان می‌دهد که می‌تواند بهتر عمل کند. خیلی خوب است که او به آن اعتراف کرد، اما باور اینکه این هنرمندان این کار را کرده اند نیز بسیار سخت است. نظری ندارم که این حرکت منجر به تنش او شود. پاتریک حتی ادامه می‌دهد که شاید استرایپ باید به پلید هشدار می‌داد، «بنابراین آن‌ها می‌توانستند هر گونه نگرانی را در خلوت بیان کنند». او افزود که اگرچه استرایپ لزوماً موظف به انجام این کار نبود، احتمالاً می‌توانست از بحث عمومی پس از آن اجتناب کند اگر قبلاً به Plaid می‌گفت.

در همین حال، برادر و یکی از بنیانگذاران پاتریک، جان، توییت ها که برای پرت “مناسب” بود که توییت اصلی خود را حذف کند. وی افزود: ما درک می کنیم که دیدگاه او در مورد کل این موضوع ممکن است همچنان متفاوت باشد. به هر حال، ما هنوز در حال انجام کارهای زیادی با Plaid هستیم. آنها یک شرکت عالی هستند و ما مشتاقانه منتظریم تا راه های بیشتری برای همکاری با هم پیدا کنیم.

من با هر دو شرکت تماس گرفتم تا ارزیابی های مربوطه را دریافت کنم و هر دو از مصاحبه امتناع کردند. این درست است که ما هرگز نمی دانیم واقعاً در این مورد خاص چه اتفاقی افتاده است. اما چیزی که من می دانم این است که این جنجال باعث ایجاد یک گفتگوی کاملاً دیگر شد، از جمله این ادعا که این اولین بار نیست که استرایپ به رفتار کمتر وجدانی متهم می شود. اینها عبارتند از (اثبات نشده) بیانیه این شرکت قبلاً وانمود کرده بود که علاقه مند به خرید شرکت های دیگر یا استخدام افراد در تلاش برای دوشیدن آنها برای کسب اطلاعات است. زمانی که گزارش شده استرایپ، سرمایه گذار سکویا را تحت فشار قرار داد تا از سرمایه گذاری که بوی رقابت می داد دست بردارد، گفتگوها دوباره آغاز شد.

من اینجا نیستم که قضاوت کنم، زیرا ممکن است این داستان هنوز در حال باز شدن باشد و ما هنوز نمی دانیم حقیقت چیست. با این حال، نظر حقیر من این است که هر چقدر هم که بزرگ یا ثروتمند، یا کوچک یا غیر پولدار باشی، ارزشی ندارد که خلاف اخلاق عمل کنی. ترجیح می‌دهم آنقدر ثروتمند نباشم و بدانم که کار درستی انجام داده‌ام تا افرادی که با آنها کار کرده‌ام تا اینکه ثروتمند باشم و صداقتم بارها زیر سوال برود. اما این فقط من هستم.

اگر می خواهید نظر تیم Equity را در مورد این موضوع بشنوید، گوش دهید اینجا.

در سایر خبرها

در مورد موضوع درام فین تک، پیچ آنها اخیراً به دلایلی تبدیل به سرفصل اخبار شده اند که من به آنها اشاره کردم هفته گذشتهک، از جمله شکایتی که توسط یک مشتری بزرگ تنظیم شده و کاهش درآمد و رشد مشتری را گزارش کرده است. خوب، هفته گذشته این شرکت با پاسخ غیرمستقیم به دومی در قالب یک پست وبلاگی که توسط مدیر عامل آن Maju Curuvila نوشته شده بود، آمد. شما می توانید همه چیز در مورد آن در اینجا بخوانید.

من یک داستان در مورد چگونگی نوشتم معتمدششمین بانک بزرگ ایالات متحده با دارایی 488 میلیارد دلار، یک استارتاپ 12 نفره را به دست آورد تماس گرفت بازی طولانی در تلاش برای جذب مشتریان بیشتر GenZ و هزاره ها. این استارت آپ به رهبری لیندسی هولدن، یکی داشت بیش از 20 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرده و یک برنامه موبایل برای بازی های مالی ایجاد کرده است که هدف آن کمک به مردم برای “پس انداز، یادگیری و تعهد” به امور مالی خود است. این خرید گواهی دیگری بر این است که فناوری مالی و بانک ها می توانند با هم کار کنند. همچنین دلیلی بر این امر است که بسیاری از مؤسسات مالی به جای ساختن خود، از ارزش دستیابی به فناوری آگاه هستند. به عبارت دیگر دارندگان در برخی موارد باید فین تک ها، حتی زمانی که با آنها رقابت می کنند.

The Interchange: Stripe به Plaid می چرخد

اعتبار تصویر: لیندسی هولدن، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران بازی Long Game

همانطور که در بالا ذکر شد، کاهش هایی در دنیای فین تک وجود دارد خیابان اصلیاستارت‌آپی که به دیگر استارت‌آپ‌ها کمک می‌کند اعتبار مالیاتی را کشف کنند – حدود 30 درصد از کارکنان خود را آزاد کرد. ما واقعاً نمی دانیم چرا یا دقیقاً چند نفر تحت تأثیر قرار گرفتند، اما این خبر خوبی برای شرکتی که در ژانویه 2021 500 میلیون دلار ارزش داشت، نیست و خبر خوبی برای کارمندان آسیب دیده نیست. این شرکت درخواستی برای اظهار نظر در مورد تعدیل نیروها ارسال نکرد، اما در یک توییتداگ لودلو، مدیر عامل شرکت، “بازار فوق العاده خشن” را تصدیق کرد. او همچنین اشاره کرد که ممکن است این تازه شروع کار باشد «احتمال بسیار خوبی وجود دارد که بازار فوق‌العاده خشن امروز بدتر شود و به طور بالقوه برای ماه‌ها، اگر نه سال‌ها، همین‌طور باقی بماند.

صحبت از بریدگی، رابین هود به زودی اخراج شد حدود 9 درصد از کارکنان خود و ظاهرا انجام نشده است، تلاش برای افزایش جریان نقدی خود را. آنیتا راماسوامی در مورد چگونگی پیدایش پلت فرم معاملاتی می نویسد ویژگی ای که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا سهام خود را به امید کسب درآمد غیرفعال و مکرر از وام گیرندگان وام دهند. جیسون وارنیک، مدیر مالی، گفت که این شرکت در حال حاضر از طریق وام دادن سهام به مشتریانی که آنها را با حاشیه خریداری می کنند درآمد کسب می کند و انتظار می رود این برنامه جدید وام دهی سهام یک تا دو برابر درآمد پیشنهادی وام حاشیه فعلی را به ارمغان بیاورد. سود این شرکت در هفته گذشته نامیده شد.

به طور مثبت تر، Tage Kene-Okafor در مورد چگونگی می نویسد Rali_capیک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه با تمرکز بر سرمایه گذاری در فین تک در بازارهای نوظهور، یک صندوق 30 میلیون دلاری راه اندازی کرده است. ماه گذشته، این شرکت، که قبلا به عنوان Rally Cap Ventures شناخته می شد، قبل از افزایش اندازه صندوق، به اولین بسته شدن خود به مبلغ 20 میلیون دلار (هدف اصلی خود) رسید که نشان دهنده اشتهای قوی برای LP بود.

صندوق VC دو ساله در مراحل اولیه و اولیه در حال سرمایه‌گذاری در فناوری‌های فین‌تک B2B و API-first در آفریقا، آمریکای لاتین و آسیای جنوبی است. انتظار می رود برای دومین بار تا پایان ژوئن بسته شود

یک شرکت سرمایه گذاری در مراحل اولیه فناوری پیکوس شبکه شرکای سرمایه گذاری را راه اندازی کرد و گری جاکومان کولیر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت مدیریت هزینه شرکت نوپا مکزیکی کلارا را به عنوان اولین شریک خود انتخاب کرد. به گفته Picus، Colyer از بنیانگذاران اکوسیستم فناوری آمریکای لاتین برای تسریع رشد آنها حمایت می کند و به عنوان یک متخصص در موضوعات مرتبط با فین تک برای بنیانگذاران در سراسر جهان خدمت می کند.

راه اندازی فین تک به عنوان یک سرویس سریع «حساب‌های مجازی» را راه‌اندازی می‌کند، محصولی که هدف آن فعال کردن کسب‌وکارها برای گسترش جهانی و در عین حال پشتیبانی از پرداخت‌های محلی است. وی گفت: «این پیشنهاد جدید به سازمان‌ها در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا انتقالات بانکی محلی را در بیش از 40 کشور به بیش از 25 ارز از جمله ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا و APAC به طور ایمن و مطمئن بپذیرند.»

تامین مالی

سرکوب BNPL تمام نشده است گردو و آخرین بودجه 110 میلیون دلاری آن – همانطور که ناتاشا ماسکارنیاس گفت، استارتاپ 10 میلیون دلار سرمایه و 100 میلیون دلار برای تامین مالی بدهی جمع آوری کرد، که من بسیار خوشحالم که او را به اشتراک می گذارم. فین تک بیشتری را پوشش خواهد داد همانطور که به شمول و دسترسی مربوط می شود!

مثلاً او این قطعه خوش ساخت را هم نوشته است خط 7 میلیون دلار سهام و 25 میلیون دلار جمع آوری بدهی: انجام صحیح فین تک فراگیر دشوار است، بنابراین لاین جهت متفاوتی دارد

فاندید اولین فاینانس را برای تامین سرمایه و اعتبار برای مشاغل کوچک تزریق می کند “کریستین هال.”

فین تک شیلیایی Xeppelin می خواهد به شرکت های LatAm پول پرداخت شودبا جمع آوری 111 میلیون دلار سری B – کریستین هال

Neobank که توسط گوگل پشتیبانی می شود باز کن با بودجه جدید به صدمین اسب شاخدار در هند تبدیل می شود “مانیش سینگ.”

کنسرت 21.2 میلیون دلار برای ارائه کارت های اعتباری مشترک به برندهای بیشتر دریافت می کند “کایل ویگرز.”

زندا 9.4 میلیون دلار برای ساده کردن پرداخت و مدیریت شهریه مدرسه دریافت می کند “آنی نیاجا.”

کوین 65 میلیون دلار جمع آوری می کند زیرا پیش پرداخت ها را از حسابی به حساب دیگر از طریق پایانه های نقطه فروش جمع می کند. “اینگرید لوندن.”

جرم برای راه اندازی پروتکل اعتباری غیرمتمرکز خود، 3.5 میلیون دلار پیشاپیش دریافت می کند “کاگه-اوکافور.”

از کانادا نئو مالی سری C 145 میلیون دلاری را با بیش از 1 میلیون مشتری می بندد و به وضعیت تک شاخ دست یافت

تاکتیک می خواهد نرم افزار حسابداری را برای عصر وب 3 دوباره کشف کند – Founders Fund و Ramp به طور مشترک راه اندازی 2.6 میلیون دلاری را رهبری کردند

نقطه 115 میلیون دلار را به صاحبان خانه می بندد تا بتوانند از سرمایه خانه خود پول نقد کنند – Andreessen Horowitz GP Alex Rampel یکی از بنیانگذاران این شرکت است و اکنون یک سرمایه گذار در آن است.

شرکت دیگری در همین فضا، HomePace اخیراً 7 میلیون دلار جمع آوری کرده است برای محصول خود در برابر حقوق صاحبان سهام

رئالتواپراتور یک بازار خودکار و مبتنی بر وب برای تجارت ثانویه در املاک غیر نقدشونده و اوراق بهادار جایگزین، 4.5 میلیون دلار جمع آوری کرد در یک حلقه به رهبری Firebrand Ventures.

مستقر در دالاس معکوس دانه های 8 میلیون دلاری را جمع آوری می کند برای تامین مالی محلی سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

توزیع کردنکه می گوید در حال توسعه رویکردی برای سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر است که راهی برای مشارکت سرمایه گذاران در هر اندازه ای فراهم می کند، 15.3 میلیون دلار سرمایه سری آ را جمع آوری کرد. کریستین هال فعالیت های این شرکت را پوشش می داد مجموعه بذر 5 میلیون دلاری جولای گذشته

همین بود زیاد از صندوق ها، با توجه به اینکه قرار است در حال تجربه اصلاح بازار باشیم! شاید چند وقت پیش تعطیل شده اند و تازه اعلام شده اند. به هر حال، این همه برای این هفته است. ممنون که خواندید و اگر شما هم مثل من مادری هستید، امیدوارم روز مادر فوق العاده ای داشته باشید!