منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ThirdFort بریتانیا 20 میلیون دلار برای ابزارهایی برای کمک به هویت و پولشویی و تقلب در پرداخت جمع آوری می کند.

ThirdFort بریتانیا 20 میلیون دلار برای ابزارهایی برای کمک به هویت و پولشویی و تقلب در پرداخت جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ThirdFort بریتانیا 20 میلیون دلار برای ابزارهایی برای کمک به هویت و پولشویی و تقلب در پرداخت جمع آوری می کند.

پولشویی اخیراً در بریتانیا موضوع داغی بوده است، که نه تنها برای معرفی قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای ردیابی منشأ پولی که برای دارایی‌های اصلی در این کشور خرج می‌شود، مانند املاک و مستغلات درجه یک، تحت فشار است. به عنوان “لندشویی لندن” – بلکه با توجه به تحریم های روسیه در هفته های اخیر، در واقع برای اجرای این قوانین.

امروز، یک شرکت نوپا در لندن به نام Thirdfort، که پلتفرمی را برای کمک به شرکت‌های خدمات حرفه‌ای ایجاد کرده است تا بررسی‌های دقیق‌تری را انجام دهند و در مواقع مشکوک گزارش دهند، دور بودجه ۱۵ میلیون پوندی (حدود ۲۰ میلیون دلار) را اعلام کرد. ) ، پولی که برای ادامه گسترش خدمات آن، به ویژه برای ایجاد زیرساخت پرداخت به طور مستقیم در پلت فرم آن استفاده خواهد شد.

این تقویت، سری A، توسط Breega انجام شد و Element Ventures متمرکز بر فین‌تک B2B نیز همراه با بنیانگذاران ComplyAdvantage، Tessian، Fenergo، R3، Funding Circle و Fidel سرمایه‌گذاری کردند.

اولی تورنتون بری، مدیر عامل شرکت، گفت که او و جک بیدگود برای اولین بار پس از از دست دادن 25000 پوند از دست دادن 25000 پوند در هنگام خرید آپارتمان در لندن به دلیل حمله فیشینگ، او و جک بیدگود ایده Thirdfort را مطرح کردند: کلاهبرداران اطلاعاتی در مورد معامله جمع آوری کرده و دامنه مشابهی ایجاد کرده اند. به شرکت حقوقی که دوست برای خرید از آن استفاده می‌کند، و به این ترتیب ایمیلی نوشت که دوست آن دوست است و درخواست کرده است که مبلغ از طریق پیوند منتقل شود. تنها چند هفته بعد، از این دوست به طور قانونی همان مبلغ درخواست شد و همه به بازی ناعادلانه مشکوک شدند. دوست هرگز پول را پس نداد.

تورنتون بری گفت که این رویداد نشان می دهد که شرکت ها قبل از وارد شدن به یک معامله تجاری، اطلاعات و خدمات حرفه ای کمی از مشتری نیاز دارند و مشتری چقدر در برابر تلاش های پیچیده تر کلاهبرداری محافظت می کند.

این امر منجر به Thirdfort شده است که ابزارهای کلان داده را از منابع متعدد، مانند داده‌های LexisNexis، ComplyAdvantage، Companies House و موارد دیگر ارائه می‌کند که می‌تواند تحت پوشش (و توسط مشتری انتخاب شود) تا نقاط داده متفاوتی را برای افراد و منابع آنها فراهم کند. پول Thirdfort ابتدا ابزارهایی را برای رفع نیازهای شرکت ها در بازارهای حقوقی و املاک ساخت.

این محصول هم اکنون در دو قسمت موجود می باشد. اول، “موتور ریسک” طراحی شده برای مشتریان تجاری خود وجود دارد که می تواند هم برای بررسی KYC (مشتری خود را بشناسید) و هم برای کمک به شرکت ها در پیروی از مقررات ضد پولشویی استفاده شود. حدود 700 شرکت در حال حاضر از این پلت فرم استفاده می کنند، از جمله DAC Beachcroft، Penningtons Manches Cooper و Mishcon de Reya. و شرکت های املاک و مستغلات نایت فرانک، Strutt & Parker و Winkworth.

دوم، برنامه‌ای برای مشتریان مصرف‌کننده این مشاغل طراحی شده است که بر روی زیرساخت بانکی باز ساخته شده است تا از طریق برنامه‌های بانکی خود بانک، این مشاغل را با بانک مشتری متصل کند تا پرداخت‌ها را به صورت ایمن انجام دهد. این قبلاً حدود 500000 بار دانلود شده است.

مانند آلیاژ در ایالات متحده (که در صورت گسترش یکی از آنها به بازار دیگری یک رقیب بالقوه است)، ایده در اینجا با Thirdfort این است که کاری که باید در انجام تحقیقات مشابه در مورد شناسایی و منشاء وجوه انجام دهد، بیشتر بارگیری می شود. تا حد زیادی دستی و گران قیمت است. زمان در حال تغییر است و شرکت ها ملزم به انجام بیشتر این کار هستند.

تورنتون بری گفت: اکنون آنچه مورد نیاز است بسیار بیشتر است. “آنها باید سطح کاملی از بررسی دقیق را انجام دهند، صورت‌حساب‌های بانکی را ببینند که چه اتفاقی می‌افتد و چه اتفاقی می‌افتد، سؤالات خاصی از مشتریان بپرسند، دقت پول اهدا شده را بررسی کنند، در صورتی که مبلغ به عنوان هدیه نشان داده شده است. این یک نوع کاملاً جدید از گردش کار است که با ظهور AML ظهور کرده است.

تورنتون-بری گفت، در حالی که Thirdfort امروز اساساً بر روی کشف تقلب تمرکز دارد – حدود یک دوجین تراکنش شگفت‌انگیز را برای مشتریان خود متوقف کرده است – همچنین برای قوانین دقت و انطباق AML طراحی شده است و احتمالاً در صورت استفاده گسترده‌تر، به ویژه در اطراف، اعمال می‌شود. هر تراکنش بزرگی که شامل پول بین المللی باشد.

Maxens Drummond، مدیر Breega، گفت: “هم برای مصرف کنندگان و هم برای خدمات حرفه ای، خطر تقلب و نیاز به رعایت بار سنگینی است.” «مصرف‌کنندگان برای هر معامله باید بررسی شوند، و متخصصان نظارت‌شده بیش از حد وقت ارزشمند خود را صرف بررسی و پیروی از مشتریان می‌کنند.