منو سایت

TikTok محتوا را در روسیه در پاسخ به قانون “اخبار جعلی” متوقف می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
TikTok محتوا را در روسیه در پاسخ به قانون "اخبار جعلی" متوقف می کند.

این شرکت یکشنبه اعلام کرد که TikTok در واکنش به قانون جدید «اخبار جعلی» روسیه، پخش زنده و محتوای جدید سرویس ویدیویی خود را متوقف می‌کند.

این قانون که روز جمعه توسط مجلس سفلی روسیه تصویب شد، هر کسی را که اطلاعاتی را که کرملین در مورد تهاجم این کشور به اوکراین نادرست می‌داند منتشر کند، به زندان تهدید می‌کند. کسانی که به انتشار اطلاعات نادرست در مورد نیروهای مسلح روسیه مجرم شناخته شوند، با 15 سال زندان یا جریمه 1.5 میلیون روبلی یا 14000 دلار مواجه خواهند شد.

TikTok، همراه با چندین سازمان خبری، برای حفظ ایمنی کارمندان و کاربرانی که می‌توانند از این برنامه برای «ارائه یک منبع تسکین و ارتباط انسانی در طول جنگ، زمانی که مردم با یک تراژدی بزرگ و انزوا مواجه هستند» استفاده کنند، تصمیم به تعلیق فعالیت‌های خود در کشور گرفتند. “، توییت ها شرکت رسانه های اجتماعی

کرملین اقدامات خود در اوکراین را به عنوان یک “عملیات نظامی ویژه” و “مأموریت حفظ صلح” توصیف می کند، بنابراین هرگونه توصیف خلاف آن می تواند خطرناک باشد. این قانون و همچنین تصمیم روسیه برای مسدود کردن فیس بوک، نشان دهنده تمایل دولت برای خفه کردن هر گونه روایتی است که با اظهارات رسمی کرملین در تضاد باشد یا نقش ارتش این کشور را در دامن زدن به یک بحران انسانی آشکار کند.

به طور گسترده تر، این قانون نشان دهنده اقدامات روسیه برای سفت کردن پیچ های هر مخالفی است. این کشور با اعتراضات ضد جنگ آغاز شد و نزدیک به 4000 نفر در 53 شهر روز یکشنبه بازداشت شدند. تنها در مسکو این عدد 1400 است.

TikTokers اعتراضات و سایر اقدامات روی زمین، مانند تأثیر تحریم های اقتصادی بر مردم عادی روسیه را مستند کرده است. هر توقف به شهروندانی که سعی می کنند علیه دولت خود صحبت کنند یک کانال کمتر به بقیه جهان می دهد.

این بحران اخیر اولین بار نیست که مردم روسیه از TikTok به عنوان میدان نبرد سیاسی استفاده می کنند. یک سال پیش، جوانان شروع به استفاده از این اپلیکیشن کردند تا ویدیوهایی در حمایت از آزادی بیان ایجاد کنند و علیه نگرش دولت نسبت به سیاستمدار و فعال ضد استبدادی، ضد پوتین، الکسی ناوالنی متحد شوند. در میان سایر درگیری های سیاسی، ناوالنی به دلیل نقض آزادی مشروط قبلی پوتین با چندین زندان، مسمومیت و احکام محکوم می شود.

برای جلب حمایت از ناوالنی، و همچنین ابراز خشم و نارضایتی از واکنش دولت روسیه به همه‌گیری کووید-19 و اقتصاد ضعیف، این برنامه مملو از فیلم‌هایی از نوجوانانی شد که گذرنامه‌های خود را بریده یا دور انداخته‌اند یا چیزی برای آن ایجاد می‌کنند. معترضان

در واکنش به تعلیق TikTok، برخی از TikToker هایی که چنین اطلاعاتی را منتشر کرده اند، از دسترسی به مخاطبان جدید و به اشتراک گذاری استوری های آنها شکایت کرده اند، اما مصمم هستند از اینستاگرام و یوتیوب برای دریافت اطلاعات استفاده کنند، مشروط بر اینکه این پلتفرم ها برای مصرف کنندگان روسی بسته نباشد. یا آنها همچنین از بینندگان دعوت می کنند تا به کانال های تلگرامی خود بپیوندند.

واکنش صنعت فناوری به حمله روسیه به اوکراین