منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Tofino Capital به اولین بسته 10 میلیون دلاری صندوق برای حمایت از استارت آپ ها در بازارچه های مرزی رسید.

Tofino Capital به اولین بسته 10 میلیون دلاری صندوق برای حمایت از استارت آپ ها در بازارچه های مرزی رسید.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Tofino Capital به اولین بسته 10 میلیون دلاری صندوق برای حمایت از استارت آپ ها در بازارچه های مرزی رسید.

Tofino Capital، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر با تمرکز بر استارت آپ های اولیه در بازارهای نوظهور، صندوق 10 میلیون دلاری خود را راه اندازی کرده است. وی از اولین بسته شدن صندوق 5 میلیون دلاری خبر داد و امیدوار است تا 9 ماه دیگر به تعطیلی نهایی برسد.

شرکت تأسیس شده توسط الیوت پنس و اوبری هروبی، او می خواهد برگردد استارت آپ ها در آفریقا، آسیا، آمریکای لاتین و خاورمیانه.

“تز اصلی صندوق تمرکز بر بازارهای بزرگ با صدها میلیون نفر است که حداقل دسترسی به سرمایه خطرپذیر دارند.. بنابراین، این شامل چین، هند، برزیل، این نوع بازارهای بزرگ با سرمایه‌های مخاطره‌آمیز زیاد نمی‌شود، شریک عمومی پنس در مصاحبه‌ای با TechCrunch گفت..

“چه بود ما در مورد آن صحبت می کنیم مانند بنگلادش، مصر، نیجریه، پاکستان، فیلیپین، مکزیک، این بازی ماست – این همان جایی است که تلاش می شود اساسا سرانه کمتر از 5 دلار است و این باعث شده است که در گروه بعدی بازارهای بزرگ مورد توجه قرار گیرد.

Hruby گفت Tofino سرمایه تمرکز برای استارت‌آپ‌ها در بخش‌های B2B، به‌ویژه آن‌هایی که موضوعات فین‌تک، لجستیک و بازار دارند.

شرکای موسس با هم سابقه همکاری دارند و به مدت 15 سال با شرکت های مختلف آمریکایی و دفاتر خانوادگی درگیر در سرمایه گذاری در بازارهای مرزی مانند گروه ویتاکر و شورای آتلانتیک کار می کنند.

در سال 2018، پنس و هروبی زمانی وارد روابط عمومی شدند که InsiderPR را تأسیس کردند، شرکتی که هروبی گفت با “کارآفرینان نامرئی که به ندرت در رسانه های جهانی پوشش داده می شوند” کار می کند. InsiderPR یکی از شرکت های مشهور روابط عمومی در فناوری آفریقا است و برای بیش از 100 استارت آپ از جمله SWVL، Flutterwave و Foodology کار کرده است..

اما کار آنها در فناوری آفریقا فراتر از تأسیس یک شرکت روابط عمومی است. برای مثال، هروبی در سال 2015 با همکاری جیک برایت، یکی از همکاران سابق TechCrunch، کتابی در مورد پتانسیل این قاره برای تبدیل شدن به یک نیروگاه جهانی نوشت. او حتی در مقطعی به عنوان مشاور برای استیو کیس AOL در زمینه سرمایه گذاری در استارت آپ های آفریقایی کار می کرد.

اوج این تجربیات و شرکت کردن در فن‌آوری‌های بازارهای نوظهور به‌اندازه کافی زود، تمام قدرت آتش و دسترسی را به شرکا می‌دهد تا در آینده به سرمایه‌گذاران فرشته تبدیل شوند.

“ما هستیم افشا شده است و به نوعی در خط مقدم فناوری آفریقایی برای تعداد کمی سال ها و ما سرمایه گذاری های فرشته ای انجام دادیم. و این سرمایه گذاری فرشته وجود دارد هروبی گفت: نتیجه InsiderPR است که به استارت آپ ها در مراحل اولیه دسترسی به فرصت ها را می دهد..

آنها اولین سرمایه گذاری فرشته خود را در Seamless HR در سال 2018 انجام دادند و از آن زمان تاکنون از 11 سرمایه گذاری دیگر از جمله Sabi، Mecho Autotech و Eksab حمایت کرده اند. خیلی دیر در سال 2021، آنها شروع به کار بر روی ایده ایجاد یک صندوق ریسک کردند. در نتیجه، Tofino Capital، شرکا را در شرایطی که برای اولین بار به سهامداران نهادی تبدیل می شوند، بالا می برد. همچنان از این صندوق چک می نویسند.

پنس گفت که توفینو کپیتال قصد دارد بین 50000 تا 500000 دلار در شرکت های اولیه سرمایه گذاری کند، عمدتا در مراحل اولیه و اولیه.. و بر خلاف این نظریه سنتی که شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای بازگرداندن وجوه به یک شرکت نوپا در پرتفوی خود متکی هستند، توفینو کپیتال قصد دارد رویکرد متفاوتی را اتخاذ کند که در آن «اوایل کار می‌آید و خارج می‌شود». نمایشگاه اوایل نیز.»

ما فکر می کنیم فاز بعدی رشد آفریقا از نوع Flutterwave و Andela برای 1-42 میلیارد دلار نخواهد بود. پنس گفت: “این شرکت های بازار متوسط ​​با حساب های 200 تا 500 میلیون دلاری رشد خواهند کرد.”

اما این همه ماجرا نیست. پنس برای شرکتی که بر مراحل اولیه تمرکز دارد، اشاره کرد که Tofino Capital نیز به استارت‌آپ‌های «به ویژه دیرهنگام»، به عبارت دیگر، انواع قبل از عرضه اولیه عمومی علاقه دارد.

این یک استراتژی بسیار جسورانه است و به گفته پنس، سرمایه گذاری در هر دو انتهای طیف بهترین رویکرد پوشش ریسک برای سرمایه گذاری در بازارهای نوظهور است. اما به عنوان یک صندوق کوچک با چک های کمتر از 1 میلیون دلار، این شرکت چگونه قصد دارد سری C و شرکت های بعدی را با سهام کمی جدا کند.? برخی اهرم ها برای تامین مالی خارجی

بنابراین فوق العاده منحصر به فرد است. این چیزی است که ما در اینجا به آن استراتژی هالتر می گوییم. خیلی خوب شاید شریک موسس گفت: حدود 30 تا 40 معامله اولیه و راه اندازی و سپس کمتر از پنج سرمایه گذاری در مرحله آخر انجام دهید..

«اکنون ورود به این دورها در مراحل بعدی با مقدار کمتری چک دشوار خواهد بود، اما ما فکر می کنیم ما قادر خواهیم بود این کار را انجام دهیم زیرا ما سرمایه متمایز وارد می کنیم. نیست فقط برای دلار؛ تجربه ما در روابط دولتی، روابط عمومی و ورود به بازارهای جدید است. بنابراین این نمایشنامه است. ما برخی از این روابط را با شرکت‌ها در مراحل بعدی توسعه داده‌ایم و امیدواریم که انجام شود

شرکای با مسئولیت محدود صندوق شامل دفاتر خانواده در ایالات متحده و اروپا، شرکت سرمایه گذاری WS، صندوق سرمایه گذاری Wilson Sonsini Goodrich & Rosati و مدیران استارت آپ های مختلف ایالات متحده است.

با ادامه باز شدن فرصت‌های بازار در آفریقا و بازارهای مرزی اطراف، صندوق‌های کوچک تا متوسط ​​با استقرار 10 تا 50 میلیون دلار به صورت نقدی رشد خواهند کرد زیرا سرمایه‌گذاران امیدوارند از مجموعه بعدی شرکت‌های میلیارد دلاری حمایت کنند. شرکت‌های متمرکز آفریقایی که چنین سرمایه‌هایی را در سال گذشته راه‌اندازی کرده‌اند عبارتند از Uncovered Fund، LoftyInc Capital، Savannah Fund و Ventures Platform.

فناوری آفریقا در سال 2021 در مرکز توجه قرار گرفته است