منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Token.io 40 میلیون دلار برای گسترش پرداخت های بانکی باز از حسابی به حساب دیگر در اروپا جمع آوری می کند

Token.io 40 میلیون دلار برای گسترش پرداخت های بانکی باز از حسابی به حساب دیگر در اروپا جمع آوری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Token.io 40 میلیون دلار برای گسترش پرداخت های بانکی باز از حسابی به حساب دیگر در اروپا جمع آوری می کند

افزایش پرداخت‌های دیجیتال ماهیت نحوه تجارت افراد با یکدیگر را تغییر داده است. و بانکداری باز – یک جنبش بانکی که در آن متصدیان فعلی بالاخره فناوری‌های جدیدتری مانند API را برای باز کردن سیستم‌های خود به روی یکپارچگی‌های مدرن به کار می‌گیرند – منجر به موجی از روش‌های پرداخت جدید می‌شود که همگی امیدوارند به عنوان پرداخت نقدی یا کارتی استاندارد شوند. در جدیدترین توسعه در مورد این موضوع، یک استارت‌آپ بریتانیایی به نام Token.io 40 میلیون دلار بودجه برای توسعه فناوری پرداخت ویژه خود – پرداخت‌های حساب به حساب و دسترسی به حساب‌های تراکنش از طریق یک API واحد – بسته است. انگلستان و سراسر اروپا.

سرمایه گذاری به طور مشترک توسط Cota Capital و TempoCap با مشارکت Element Ventures، MissionOG و PostFinance و همچنین سرمایه گذاران قبلی Octopus Ventures، Opera Tech Ventures و SBI Investments مدیریت می شود. این شرکت تخمینی را فاش نکرد، اما مدیرعامل تاد کلاید تأیید کرد که در مقایسه با بودجه قبلی خود رشد کرده است.

اما به عنوان معیاری برای نحوه مدیریت توکن و کشش آن برای فناوری خود، مشتریان آن عبارتند از BNP Paribas، HSBC، Mastercard، Nuvei، Paysafe، Ecommpay، Rewire، Coingate، Raypd، Sonae Universo، Volt، Vyne و سایرین که نام‌های آنها به شرح زیر است. عمومی نشده است (برخی از Token به عنوان یک سرویس برچسب سفید استفاده می کنند، به این معنی که هیچ برندی وجود ندارد که این پیوند را آشکار کند). کلاید همچنین گفت که حجم پرداخت توکن در سال گذشته 20 برابر شد و اکنون 21 درصد از کل پرداخت‌های حساب به حساب در بریتانیا و اروپا را تشکیل می‌دهد – نسبتی که با پذیرش بیشتر و بیشتر مشتریانش ادغام‌های Live Token آنها افزایش خواهد یافت.

یکی از مواردی که با Token قابل مقایسه است و مشخصه بزرگی کل تجارت است TrueLayer است، یک بازیگر اصلی بانکداری باز که همچنین در بریتانیا مستقر است، که سال گذشته با برآورد بیش از 1 میلیارد دلار، 130 میلیون دلار فروش داشت.

اگر نام «توکن» شما را به این فکر می‌اندازد که چگونه و آیا این استارت‌آپ به هر طریقی در ارز دیجیتال دخالت دارد، اشتباه می‌کنید. این شرکت چند سال پیش با مأموریت ساخت فناوری‌های پرداخت جایگزین برای بهبود روش پرداخت‌های فرامرزی راه‌اندازی کرد و ارز دیجیتال در واقع بخشی از این فرضیه بود. با این حال، در سال 2019، تجارت رمزنگاری خود را به نام M10 راه‌اندازی کرد و امروز بر کمک به بانک‌ها (بانک‌های دولتی، بانک‌های تجاری) در ساخت و مدیریت توکن‌هایی که برای ایجاد ارزهای دیجیتالی خودشان و برای اهداف دیگر استفاده می‌شوند، تمرکز می‌کند.

توکن نام و بخشی از میراث استفاده سنتی از توکن در خدمات مالی را حفظ کرده است تا تمرکز خود را بر روی فناوری‌های بانکداری باز امن و مدرن ادامه دهد و بخشی از گروهی از شرکت‌هایی است که بر موج علاقه‌مندی به ساخت خدمات جدید هستند. برای رقابت با ریل های پرداخت موجود با وعده دادن به مصرف کنندگان و کسب و کارها حق انتخاب بیشتر و هزینه های کمتر در این فرآیند.

پرداخت‌های حساب به حساب مفهومی کاملاً جدید به معنای وسیع نیست، اما مدت‌هاست که فرآیندی پیچیده و پرهزینه بوده است، چیزی نیست که برای پرداخت‌های روزانه از آن استفاده کنید، بلکه چیزی است که مستلزم راه‌اندازی با بانک‌ها، گاهی اوقات کاغذبازی و کارمزد است. برای پرداخت چیزی که در چند سال اخیر تغییر کرده است – که با نوآوری شرکت هایی مانند GoCardless تقویت شده است – ایده ساختن آن کاری سریع و آسان است، به آسانی خارج کردن یک کارت یا پول نقد از کیف پول خود.

کلاید گفت: «یک نقطه عطف بود. “بانکداری باز موانع پرداخت های حساب به حساب را حل می کند و به آنها اجازه می دهد تا گسترده شوند. و بنابراین جذب بسیار زیاد است. ما شاهد افزایش 10 تا 20 درصدی حجم در هر ماه در بریتانیا هستیم.

با این حال، جالب توجه است، به نظر می رسد که همه چیز در مقایسه با مقدار کل تراکنش ها هنوز نسبتاً کوچک است، که نشان می دهد قبل از اینکه مفهوم حساب به حساب (و شرکت هایی که اجازه آن را می دهند) از هر نوع انبوهی امیدوار باشند، چقدر باید اتفاق بیفتد. پذیرش – پذیرفته شدن. کلاید در حال حاضر تخمین می‌زند که A2A تنها یک دهم درصد از کل پرداخت‌ها در بریتانیا و اروپا را تشکیل می‌دهد، اگرچه همه نشانه‌ها حاکی از آن است که در سه سال آینده به 10 درصد از کل پرداخت‌ها تبدیل خواهد شد.

همانند Kevin – شرکت دیگری در زمینه پرداخت از حساب به حساب، که ما فقط هفته گذشته به آن پرداختیم، زمانی که آن را نیز اعلام کرد بودجه برای نگرش خاص خود نسبت به A2A، ادغام آن با خدمات POS برای خرده فروشان – رویکرد Token این بود که API خود را بسازد که در پشت آن تمام کارهای سخت ایجاد یکپارچه سازی با بانک های مختلف را انجام داده است تا امکان پرداخت فراهم شود.

در بریتانیا، جایی که بانکداری باز سال‌هاست با بانک‌های بزرگ این کشور معرفی شده است، این کار نسبتاً آسان است زیرا این بانک‌ها از استانداردهای مشابهی استفاده می‌کنند. کلاید گفت، در اروپا، این یک تلاش بسیار پیچیده‌تر است، به طوری که توکن ۱۴ استاندارد بانکی مختلف را اتخاذ کرده و آنها را “هماهنگ” کرده و آنها را در API خود تعبیه می کند، و به طور موثر امکان دسترسی به پرداخت ها را برای دارندگان حساب در هزاران بانک در 16 کشور مختلف از طریق خود فراهم می کند. API واحد.

او گفت: «تجمیع یک پیشنهاد ارزشی کلیدی برای ما است.

کوین ژاک – یک شریک در Cota Capital، رهبری سرمایه گذاری در Token، که قبلاً سال ها برای Visa کار می کرد و بخش سرمایه گذاری آن را مدیریت می کرد (بنابراین او دانش ویژه و نزدیکی در مورد نحوه ساخت و تسلط بر ریل های پرداخت و همچنین و کاستی‌های برخی از بزرگترین‌های امروزی) – اشاره کرد که یکی از نیروهای مهم محرک این بازار، احراز هویت قوی مشتری است.

اینها مقررات جدیدی در اروپا (و بریتانیا) هستند که برای بهبود امنیت پرداخت های دیجیتال به احراز هویت چند عاملی نیاز دارند. A2A که مستقیماً از حساب‌های مشتریان می‌آید، به این معنی است که کسانی که پرداخت‌ها را مدیریت می‌کنند، داده‌های بیشتری در مورد دارندگان حساب خواهند داشت و در نتیجه می‌توانند بخشی از پردازش را تسریع بخشند: با توجه به اینکه بسیاری از تراکنش‌ها اغلب به دلیل تاخیر در پردازش و اشکالات رها می‌شوند، ساده‌سازی انجام می‌شود. ، که می تواند یک افزونه برای درک بیشتر خرده فروشان و مصرف کنندگان باشد.

در این راستا، در حالی که Token عمدتاً بر گسترش ردپای خود، شرکای خود و ادغام بیشتر ادغام های زنده با پلتفرم خود تمرکز خواهد کرد، همچنین به نحوه وارد کردن خدمات بیشتر برای تکمیل پرداخت های اصلی A2A برای ارائه طیف وسیع تری از کاربردها نیز توجه خواهد کرد. من به اعتبار کلاید اشاره کردم: امروز هر مصرف کننده ای نمی خواهد یا نمی تواند پول نقد بپردازد، پس چرا آنها می توانند این کار را در A2A انجام دهند؟ برخی هنوز به منابع مالی و جایگزین های اعتباری نیاز دارند. پاسخ او: اگرچه بعید است که توکن به این زودی ها این نوع خدمات را ایجاد کند، اما احتمالاً با دیگرانی که این حوزه را نقض می کنند شریک می شود تا جایگزین هایی را ارائه دهد:

او گفت: «وام کارت بود، اما با خرید اکنون، پرداخت بعدا و سایر اشکال اعتبار جایگزین خواهد شد».

ما در حال حاضر در بازار دشواری برای تامین مالی هستیم، بنابراین قابل توجه است که این دور برای Token در چند هفته گذشته به پایان رسیده است، نشانه ای از این که معاملات هنوز برای تیم ها و مشاغل مناسب انجام می شود.

“این حلقه در مورد کیفیت توکن به عنوان یک تجارت صحبت می کند. آدام شپرد، شریک سرمایه گذاری در تمپو که سرمایه گذاری را مدیریت می کند، گفت: ما یک فرصت واقعی برای تغییر پویا در بازار پرداخت ها می بینیم که فقط هر چند سال یکبار اتفاق نمی افتد، حتی با نوآوری بانکداری باز. توکن تجربه گسترده‌ای در پرداخت‌های تیمی دارد و من فکر می‌کنم این واقعیت که ما در حال حاضر این دور را اعلام می‌کنیم نشان می‌دهد که برای کسب‌وکار مناسب با نوع برنامه درست، با اقتصاد واحد مناسب، هنوز بودجه در دسترس است. اما بله، بازار دشوارتری وجود دارد.”