منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Topship نیجریه 2.5 میلیون دلار از Flexport و YC برای کمک به بازرگانان بین المللی جمع آوری می کند.

Topship نیجریه 2.5 میلیون دلار از Flexport و YC برای کمک به بازرگانان بین المللی جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Topship نیجریه 2.5 میلیون دلار از Flexport و YC برای کمک به بازرگانان بین المللی جمع آوری می کند.

تجار آفریقایی هنگام تحویل بین المللی با چالش های زیادی روبرو هستند، از لجستیک و گمرک گرفته تا هزینه های پنهان و بیش از حد..

ارسال کنندگان دیجیتالی این قاره برای مقابله با این مشکلات زنجیره تامین رشد کرده اند. به نوعی، آنها به دنبال یک شرکت 8 میلیارد دلاری و یک رهبر بازار در حمل و نقل، Flexport هستند. برخی خود را “Flexport برای آفریقا” نامیده اند

فارغ‌التحصیل اخیر YC Topship یکی از این استارت‌آپ‌ها است که در ماه اول پس از پایان فصل زمستان اخیر YC، 2.5 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است. Flexport سرمایه گذار اصلی آن است. سایر حامیان عبارتند از Y Combinator، Soma Capital، Starling Ventures، Olive Tree Capital، Capital X و True Capital.. سرمایه گذاران فردی در حلقه عبارتند از عماد آهوند، مدیرعامل مرکوری، و آرش فردوسی، بنیانگذار دراپ باکس.

تاپ شیپ ایجاد شده است در سال 2020 در طول همه گیری، زمانی که یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت موسی اننوالی متوجه افزایش نیاز بازرگانان به ارسال بسته ها و کالاها به خارج از نیجریه شد.. او پس از اقامتش در ACE Logistics و ارائه دهنده تجارت الکترونیکی Sendbox با این بازرگانان رابطه برقرار کرد. اگرچه تقاضا در طول زمان او با این دو شرکت از سال 2015 تا 2020 ثابت بود، اما متفاوت بود..

“دنیا در حال بسته شدن بود، اما این تقاضای زیادی برای چیزها وجود داشت و تقاضا برای حمل و نقل بین المللی همزمان در حال افزایش بود. بنابراین با خود گفتم: “این جالب است.” نبود کسب و کار پس مثل ما فقط به این افراد کمک کرد تا چیزها را مانند یک غوغای کوتاه و کوچک جابجا کنند.

در سراسر جهان، حدود 60 درصد از محموله های هوایی در صندوق عقب پروازهای مسافربری حمل می شود که یکی از دلایلی است که حمل بار هوایی تا حدودی ساده تر است. برای شروع از محموله های اقیانوسی. عبور از این مسیر برای Enenwali حتی عاقلانه تر بود زیرا هواپیماهای مسافربری در بیشتر سال 2020 نیمه خالی پرواز می کردند. پس از ماه ها تکرار، Topship در مارس 2021 با جنید باباتونده به عنوان مدیر فنی به صورت زنده پخش شد.

Topship می‌گوید که می‌خواهد ساده‌ترین راه را برای شرکت‌های آفریقایی برای صادرات و واردات بسته‌ها و محموله‌ها به مشتریان، تامین‌کنندگان و توزیع‌کنندگان خود در سراسر جهان ایجاد کند.. شرکت و سبازیکنانی مانند Sote، SEND و OnePort365 می خواهند تجربه کلی تحویل در آفریقا را بهبود بخشند. با این حال، انتظارات Topship بسیار بالا است. در بیانیه ای آمده است: “مأموریت آن این است که تجربه در آفریقا را به آسانی و بدون استرس مانند رزرو سفر با اوبر ایجاد کند.” و Fr.عامل جدیدی که ممکن است به نفع او باشد، تمرکز او بر بار هوایی است، حتی زمانی که دیگران در حال بررسی ترکیبی از حمل و نقل هوایی، اقیانوسی و کامیونی هستند که توسط Flexport معرفی شده است.

مدیر عامل شرکت Enenwali می‌گوید در حالی که استارت‌آپ‌های آفریقایی، از جمله استارت‌آپ‌های او، برخی از نشانه‌ها را از کتاب Flexport می‌گیرند، او فکر نمی‌کند آفریقا برای مدل تک‌شاخ، که برای حمل‌ونقل دریایی بسیار سنگین است، آماده باشد.

“دلیل اینکه Flexport در اینجا کار نمی کند این است که کار می کند به شدت ما در کشتیرانی سرمایه گذاری کرده ایم و بنادر کافی در این قاره نداریم. به عنوان مثال، در نیجریه ما یک بندر کاربردی داریم و برای اینکه حمل و نقل دریایی کار کند، به بنادر، راه آهن و مسیرهای کامیون نیاز داریم. اما ما جاده و راه آهن نداریم.».

«ارتباط قاره با محموله های اقیانوسی دشوار است. مدل کسب و کار Flexport حتی با روشی که آنها به مشکلات حمله می کنند بسیار منطقی است به صورت تهاجمی و من آن را دوست دارم اما برای آفریقا، باید آن را مطابق با مورد استفاده در اینجا تنظیم کنیم. بنابراین آنچه ما دیدیم راهی بود که به آن رسیدیم ارتباط این قاره از طریق هوا انجام می شود. هر کشور و شهر بزرگی در این قاره دارای یک فرودگاه فعال است و خطوط هوایی هر روز به همه این فرودگاه ها پرواز می کنند.

Topship به طیف گسترده ای از کاربران خدمات ارائه می دهد. از فروشنده ای که هزاران تجهیزات سنگین را جابجا می کند و یک مالک انحصاری که بسته ها را به دانش آموزی که مدارک را به مدرسه ای در خارج از کشور ارسال می کند و نسل Z که از یک فروشگاه خارجی خرید می کند، یک راه حل مرزی محلی و بین المللی بین حمل و نقل دیجیتال و تجارت الکترونیکی است. تجارت. Flexport چندین شرکت آفریقایی را در هر دو دسته پشتیبانی کرده است، مانند Trella، Flextock، ShipBlu، Sendbox و Freeterium..

Flextock مصر 3.25 میلیون دلار در بزرگترین جلسه مقدماتی MENA بسته است.

به گفته Enewali، Topship به 1500 تاجر اجازه می دهد تا محموله ها و بسته ها را از نیجریه به بیش از 150 کشور منتقل کنند. در حالی که ممکن است به تاجران نیجریه ای کمک کند تا بسته ها را از طرف مقابل دریافت کنند، آنها فقط می توانند محموله های ایالات متحده، بریتانیا و چین را بپذیرند.

درآمد این شرکت از فروش بیمه حمل و نقل و ایجاد حاشیه در معاملات حاصل می شود. Enevali گفت که این شرکت در حال بررسی جریان های درآمدی دیگر از جمله هزینه های مالی تجارت و ترخیص گمرکی است.. این شرکت از زمان پیوستن به YC در ژانویه امسال حدود 50 درصد رشد درآمد ماهانه ثبت کرده است.

من فکر می کنم کاری که YC بیش از همه انجام می دهد این است فقط مدیر ارشد درآمد Topship پس از YC گفت: از شما می‌خواهم تا حد امکان عمیقاً در درک مشتریان خود غرق شوید.. با نگاه به آینده، بسیاری از اینها از این اخلاق ناشی می شود کاربر مهم ترین قسمت پازل است و باید در آن وسواس داشته باشیم. ما تمام دانش و بینش هایی را که در پنج ماه یا شش ماه گذشته از کاربران خود آموخته ایم و گنجاندن آن در محصول به گونه ای که بر خرده فروشان متمرکز باشد

اواخر سال گذشته، گروه‌های تجاری از غنا، تانزانیا و کنیا از Topship برای ارزیابی امکان عرضه آن در بازارهای مربوطه خود دعوت کردند. Enewali گفت که این بودجه جدید به تاپشیپ جیب های عمیقی برای ادامه و شروع فعالیت در آنجا می دهد. او گفت که علاوه بر این، بخشی از سرمایه گذاری فناوری روشنایی دارایی را بهبود می بخشد و زیرساخت کشتیرانی جهانی خود را ایجاد می کند تا واردات و صادرات را به میزان قابل توجهی سریع تر و آسان تر کند.

Topship همچنین مقداری پول برای طراحی مد و کمک هزینه خرده فروشی کنار گذاشته است هر کدام 3500 دلار برای اعطای برندهای مد جدید و تثبیت شده در نیجریه برای “حمایت از آینده بخش تجارت الکترونیک در حال رشد این کشور”.

YC W22 24 استارت آپ آفریقایی، از جمله 18 شرکت نیجریه را گرد هم می آورد