Treeswift از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر جنگل ها استفاده می کند

Treeswift از هواپیماهای بدون سرنشین برای نظارت بر جنگل ها استفاده می کند

طی دهه گذشته، هواپیماهای بدون سرنشین به ابزاری مهم برای نظارت بر جنگل تبدیل شده‌اند. آنها یک راه سریع و کارآمد برای جمع آوری داده های زیادی به طور همزمان بدون برهم زدن تعادل طبیعی هستند. Treeswift که به عنوان یک محصول جداگانه از آزمایشگاه GRASP دانشگاه پنسیلوانیا در سال 2020 ایجاد شد، در تلاش است تا بر اساس این وعده عمل کند.

بنیانگذاران استفن چن، الیزابت هانتر، مایکل شومین و ویبهاو آرکات تخصص خود را در گروه پهپادها و جنگل داری ترکیب کردند تا سیستمی ایجاد کنند که قادر به جمع آوری مقادیر زیادی داده در حین پرواز باشد. این اطلاعات که از طریق دوربین‌ها و حسگرهای روی برد جمع‌آوری می‌شود، می‌تواند برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای مختلف، از جمله نظارت بر جنگل‌زدایی، قرائت‌های جذب کربن و پیشگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها استفاده شود.

چن، مدیر اجرایی این استارت‌آپ در بیانیه‌ای گفت: «مأموریت ما ایجاد اکوسیستمی از داده‌های جهان طبیعی است و با گرفتن داده‌های مهم از زیر سایه‌بان جنگل به آن دست می‌یابیم». ما انتظار داریم که فناوری Treeswift از همان ابتدا به ایجاد نمای شفاف تر، قابل تایید و دقیق تر از سیاره کمک کند.

این هفته، این شرکت به درستی، دور اول را اعلام کرد. بودجه 4.8 میلیون دلاری که توسط Pathbreaker Ventures هدایت می شود، مجموع را به 6.4 میلیون دلار می رساند.

اعتبار تصویر: Treeswift

راث جمبالا از Pathmaker می‌گوید: «راه‌حل Treeswift می‌تواند جهان طبیعی را به روشی اندازه‌گیری کند که قبلاً هرگز امکان‌پذیر نبوده است. «عواقب آن برای جنگلداری تجاری، ترسیب کربن و غیره عمیق است. من انتظار دارم که داده‌های حاصل از اجرای آنها مبنایی برای بزرگترین فرصت‌ها در تصمیم‌گیری و مدیریت مبتنی بر طبیعت در دهه‌های آینده باشد.»

پیشنهاد اصلی استارت آپ مستقر در فیلادلفیا SwiftCruise است، یک راه حل ترکیبی سخت افزاری / نرم افزاری که قادر به جمع آوری شاخص ها در سطح چوب به چوب است. اطلاعات توسط الگوریتم های یادگیری ماشین داخلی پردازش شده و در یک برد داده ابری جمع آوری می شود. این تصویر دقیق‌تر از آنچه که به طور سنتی از طریق روش‌هایی مانند تصاویر ماهواره‌ای یا هواپیما جمع‌آوری می‌شود، است.

Treeswift در حال حاضر به صورت آزمایشی فناوری خود را با تعدادی از شرکت های جنگلداری تجاری به کار می گیرد.