منو سایت

Trump TruTH Social در بالای اپ استور راه اندازی می شود، اما هیچ کس نمی تواند وارد شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

گروه رسانه ای دونالد ترامپ امروز اپلیکیشن TRUTH Social iOS خود را در ایالات متحده راه اندازی کرد، اما اسکن API برنامه با استفاده از ابزارهای در دسترس عموم نشان داد که قبلاً برای ثبت نام بسته شده است (همچنین، اسکن نشان داد که “حساب خود سرویس میکرو” به نام “پپه”، که همچنین نام یک میم با مفاهیم نژادپرستانه است).

اگرچه TRUTH Social اولین بارگیری رایگان در اپ استور اپل است، اکثر کاربران نمی توانند به این برنامه دسترسی داشته باشند. وقتی TRUTH Social را دانلود می‌کنید، از شما خواسته می‌شود که ایمیل و تاریخ تولد خود را وارد کنید (کاربران باید بالای 18 سال باشند) قبل از اینکه منتظر ایمیل تأیید باشید. اما در هر مرحله از فرآیند، TechCrunch پیام های خطا دریافت می کند. پس از دریافت ایمیل تأیید، پیوند پیام‌های خطای بیشتری را به همراه داشت و ایجاد حساب کاربری را غیرممکن می‌کرد. برخی از کاربران گزارش می دهند که در لیست انتظار با بیش از 100000 کاربر قرار گرفته اند، در حالی که برخی دیگر هرگز ایمیل تأیید دریافت نکرده اند یا نمی توانند مرحله تأیید را طی کنند. TechCrunch از گروه رسانه و فناوری ترامپ (TMTG) خواست تا در مورد این مشکلات ثبت‌نام نظر بدهد.

رئیس جمهور سابق ترامپ پس از حذف شدن از آن، علاقه مند به ساختن پلتفرم رسانه اجتماعی خود شد توییتر، فیس بوک و یوتیوب به دلیل نقض سیاست های آنها پس از حمله سال گذشته به ساختمان کنگره. در ماه اکتبر بیانیه مطبوعاتیTMTG می نویسد که ماموریت آن “ایجاد رقیبی برای کنسرسیوم رسانه های لیبرال و مبارزه با شرکت های بزرگ فناوری است.”

تصویر تبلیغاتی Truth Social

اعتبار تصویر: حقیقت اجتماعی

اعلامیه TRUTH Social نیز مملو از درد فزاینده بود. شبکه اجتماعی جدید از کد منبع باز Mastodon استفاده می کند، اما ادعا می کند که این کد متعلق به خودش است.

Mastodon در آن زمان نوشت: «شرایط خدمات شامل یک متن هشداردهنده است که ادعا می‌کند سایت اختصاصی است و همه کد منبع و نرم‌افزار متعلق به آن‌ها یا تحت کنترل یا دارای مجوز است». “به ویژه، نه شرایط و نه هیچ بخش دیگری از وب سایت حاوی ارجاعاتی به Mastodon و پیوندهایی به کد منبع موجود در رابط کاربری پیش فرض Mastodon نیست. Mastodon یک نرم افزار رایگان است که تحت مجوز AGPLv3 منتشر شده است، که هر سرویس شبکه ای که از آن استفاده می کند نیاز دارد تا کد منبع و هرگونه تغییر در آن را در دسترس عموم قرار دهد.

در دسامبر، TRUTH Social سرانجام کد منبع Mastodon را در یک بخش متن باز به وب سایت خود اضافه کرد.

“هدف ما حمایت از جامعه منبع باز است، صرف نظر از اعتقادات سیاسی شما. به گفته وب سایت TRUTH Social، به همین دلیل است که اولین جایی که برای یافتن نرم افزارهای شگفت انگیز می رویم، جامعه است، نه «تکنولوژی بزرگ».

ماستودون اولتیماتوم 30 روزه ای در شبکه اجتماعی ترامپ برای سوء استفاده از کد آن صادر می کند

در دسامبر، نماینده کنگره، دوین جی. نونز (R-CA) مجلس نمایندگان را ترک کرد تا به TMTG به عنوان مدیر اجرایی آن بپیوندد (ترامپ به عنوان رئیس شرکت عمل می کند).

در مصاحبه ای با فاکس نیوز، Nunes گفت که راه اندازی کامل TRUTH Social چند هفته دیگر است – در حال حاضر فقط برای دانلود در iOS در دسترس است.

نونس به فاکس نیوز گفت: “هر روز آمریکایی های بیشتری را جذب می کنیم و در اسرع وقت به شما می رسیم.”

چرا توییتر می گوید رئیس جمهور ترامپ را تحریم کرده است؟