منو سایت

Uber Eats تحویل خودکار را با سرویس Robotics، Motional انجام می‌دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Uber Eats تحویل خودکار را با سرویس Robotics، Motional انجام می‌دهد

Uber Eats روز دوشنبه دو پروژه آزمایشی را برای تحویل خودکار در لس آنجلس با Serve Robotics، یک شرکت استارت آپی برای تحویل روباتیک روسازی و Motional، یک شرکت برای وسایل نقلیه خودران راه اندازی کرد.

برنامه های جدید بخشی از تعدادی از محصولات جدید است که اوبر در پلتفرم های حمل و نقل و تحویل خود راه اندازی می کند، که روز دوشنبه در رویداد جهانی محصول این شرکت اعلام شد.

شراکت Motional در ابتدا در ماه دسامبر اعلام شد و اولین باری است که اوبر با یک تامین کننده شناور AV شراکت می کند، و همچنین اولین باری است که Motional دست خود را در تحویل مستقل امتحان می کند. تا کنون، موشنال روی رباتاکسی تمرکز کرده است و با شرکت هایی مانند Lyft و Via همکاری می کند.

Serve Robotics در واقع یک Uber spinnaut است، بنابراین دیدن این دو شریک در فضای تحویل تعجب آور نیست. اما نکته قابل توجه این است که اوبر با توجه به شراکت این دو شرکت در حوزه بار، سابقه مشترک آنها و اینکه اوبر یک سرمایه گذار بزرگ در Aurora است، در این زمینه با Aurora همکاری نمی کند. Aurora Uber ATG، بازوی خودگردان اوبر را در سال 2020 خریداری کرد و طبق شرایط قرارداد، اوبر 400 میلیون دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرد و 26٪ از سهام را به آن بخشید.

اوبر به TechCrunch گفت که این شرکت به دنبال مشارکت با بیش از یک بازیکن در این فضا است و ممکن است عموم مردم در آینده شاهد مشارکت های بیشتری باشند.

هر دو خلبان شروع به کار کوچک کردند و فقط از چند تاجر ناشناس (شامل یک کافه ارگانیک و آبمیوه گیری به نام کریشن، با توجه به تصویر بالا در این مقاله؟) غذا تحویل دادند. برنامه سرو بر سفرهای کوتاه تر به هالیوود غربی متمرکز خواهد بود. به گفته سخنگوی اوبر، برنامه موشنال تحویل های مسافت های طولانی تری را در سانتا مونیکا انجام خواهد داد.

سخنگو گفت: «وقتی شروع به ادغام پلتفرم خود با شرکت های AV کنیم، ما می توانیم از هر دو خلبان یاد بگیریم که مشتریان واقعاً چه می خواهند، خرده فروشان واقعاً چه می خواهند و هدف تحویل چیست.» “امید این است که آنها موفق باشند و ما در ماه های آینده یاد بگیریم و سپس متوجه خواهیم شد که چگونه مقیاس کنیم.”

به یک ربات با نام تجاری uber eats خدمت کنید

Serve Robotics با Uber Eats در یک پروژه آزمایشی برای تحویل خودکار در لس آنجلس شریک شده است.

به گفته اوبر، برای تحویل با سرویس و Motion، از جمله هزینه های غذا، از مشتریان هزینه دریافت می شود. مشخص نیست اوبر و موشنال چگونه این را تغییر خواهند داد. در کالیفرنیا، برای دریافت هزینه تحویل خودکار، موشنال باید مجوز استقرار را از وزارت وسایل نقلیه موتوری دریافت کند. او تا کنون فقط اجازه تست با راننده ایمنی را دارد.

در پاسخ، اوبر تنها گفت که «موشنال و اوبر انتظار دارند که برخی از هزینه‌های تحویل، که معمولاً قابل اعمال هستند، در این مرحله اولیه شارژ نشوند».

موشن به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

به نظر نمی رسد هیچ قانونی وجود نداشته باشد که شرکت ها را از دریافت هزینه برای تحویل توسط ربات های پیاده رو محدود کند، بنابراین Serve واضح است. اوبر گفت که اگر مشتری تصمیم بگیرد به ربات Serve انعام بدهد، وجه به او بازپرداخت خواهد شد.

Uber Eats و Motion Unlocking در برنامه

به مشتریان Uber Eats یک رمز عبور برای باز کردن قفل وسیله نقلیه خودران و تحویل غذا داده می شود.

علاوه بر این، طبق قوانین مجوز تست حرکتی با کالیفرنیا DMV، یک اپراتور ایمنی انسانی در زمان تحویل سوار خودرو خواهد بود. به گفته سخنگوی اوبر، این اپراتور همچنین در صورت لزوم، خودروی تحویل را به صورت دستی کار می کند که به نقاط بازگشت مشتری نزدیک باشد.

به گفته این شرکت، ربات های Serve در برخی از سناریوها می توانند در سطح استقلال سطح 4 عمل کنند. به گفته اوبر، در خلال اجرای اوبر، ربات‌ها توسط یک اپراتور از راه دور که کنترل استفاده‌های خاصی مانند عبور از خیابان را در دست می‌گیرد، نظارت خواهند شد.

مشتریانی که در یکی از دو منطقه آزمایشی دارای حصار جغرافیایی زندگی می‌کنند، گزینه‌ای را در صندوق پرداخت خواهند دید که غذای خود را با وسیله نقلیه خودران تحویل می‌دهند. در صورت انتخاب، مشتری می تواند طبق معمول غذا را دنبال کند و وقتی وارد شد به او اطلاع داده می شود که از بیرون با AV ملاقات کند. مشتریان رمز عبوری را بر روی تلفن خود دریافت می کنند که به آنها امکان می دهد قفل وسیله نقلیه را باز کنند و غذا را تحویل بگیرند، چه در یکی از روبات های خنک کننده Serve و چه در صندلی عقب یکی از اتومبیل های Motional.