منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Unusual Ventures به تازگی یک صندوق 485 میلیون دلاری را بسته است و قول کمک عملی (تمام وقت) را داده است.

Unusual Ventures به تازگی یک صندوق 485 میلیون دلاری را بسته است و قول کمک عملی (تمام وقت) را داده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Unusual Ventures به تازگی یک صندوق 485 میلیون دلاری را بسته است و قول کمک عملی (تمام وقت) را داده است.

Vrionis گفت که Unusual Ventures که اکنون تیمی متشکل از 30 نفر تقریباً پنج سال پیش توسط جان وریونیس سرمایه‌گذار سابق Lightspeed Ventures و Joti Bansal کارآفرین سریال تأسیس شده است، سومین صندوق خود را با 485 میلیون دلار تعهدات سرمایه بسته است.

Vrionis که تنها مدیر عامل شرکت است، اما سه شریک عمومی را در طول سال جاری خریداری کرده است، می گوید: این گام بزرگی در مقایسه با 425 میلیون دلاری نیست که Unusual برای سرمایه دوم خود در پایان سال 2019 جمع آوری کرد و بسیار برنامه ریزی شده است. سال گذشته لارس آلبرایت کارآفرین سریالی از جمله آنهاست (او دو شرکت آخر خود را به ترتیب به اپل و مسترکارت فروخت). ساندیا هگده که قبلاً در Khosla Ventures و Sequoia Capital سرمایه گذار بوده است. و Wei Lien Dang، یکی از بنیانگذاران شرکت امنیت ابری StackRox، که سال گذشته به Red Hat فروخته شد.

به گفته وریونیس که می گوید بانسال روی تعداد انگشت شماری از تخته های غیر معمول می نشیند، بانسال همچنان به شدت در شرکت مشارکت دارد.

بانسال همچنین بر برنامه “خدمات برای بنیانگذاران” Unusual نظارت می کند، که در آن شرکت اعضای تیمی مانند آلبرایت و شرکای سرمایه گذاری مانند سارا لیری، یکی از بنیانگذاران Nextdoor را ایجاد می کند که ماه ها به صورت تمام وقت در شرکت های نمونه کار سهام دارند. روز به روز به آنها کمک می کند تا به اصطلاح با بازار محصول مطابقت داشته باشند و در غیر این صورت آنها را تقویت کنند. وریونیس درباره این برنامه می گوید (تفاوت بین ارائه یک دوره آموزشی خواب و پرستار شبانه است.)

با توجه به اینکه او مدیرعامل دو (!) استارت آپی است که Unusual در آنها سهام دارد، مشارکت بانسال تا حدودی قابل توجه است. یکی از آنها، یک شرکت ابزار توسعه به نام هارنس، هفته گذشته یک دور سری D 230 میلیون دلاری را با برآورد 3.7 میلیارد دلار اعلام کرد (همان مبلغی که سیسکو برای یکی از شرکت های قبلی بانسال، AppDynamics، 2017 پرداخت کرد).

دومین شرکت Bansal، Traceable AI، استارت‌آپی که خدماتی را ارائه می‌کند که برای محافظت از APIها در برابر حملات سایبری طراحی شده است، در همین حال، 60 میلیون دلار بودجه سری B (البته غیر معمول) را همین دیروز با برآورد بیش از 450 میلیون دلار اعلام کرد.

با این حال، Vrionis پیشنهاد می‌کند که با این حال، کمک عملی افرادی مانند Bansal و دیگران در Unusual (از جمله شریک عملیاتی Scott Schwarzoff، معاون سابق بازاریابی محصول در Okta) در یک بازار سردرگم بسیار مهم است.

او گفت: «مردم زیادی هستند که سعی می‌کنند در مراحل اولیه سرمایه‌گذار باشند – شرکت‌های چند مرحله‌ای قدیمی، برخی از شرکت‌کنندگان جدیدتر از دنیای صندوق‌های تامینی، انکوباتورها. اما در حالی که عرضه سرمایه در دسترس بنیانگذاران افزایش یافته است، نیاز آنها به افراد با تجربه برای کمک به آنها نیز افزایش یافته است.

با این حال، بنیانگذاران ابتدا باید از نوار عبور کنند. سرمایه گذاری غیرمعمول تنها در 12 شرکت یا بیشتر در سال، صدور چک های اولیه بین 2 تا 10 میلیون دلار در ابتدا در مرحله راه اندازی یا پیش از آن، زمانی که شرکت ممکن است اولین پول نهادی باشد که یک استارت آپ را راه اندازی می کند.

Vrionis می‌گوید این شرکت – که بزرگترین سهام سرمایه‌گذاری آن Traceable و Vivun، سازنده نرم‌افزار «تجربه خرید» هستند – استثناهایی قائل خواهند شد، اما نه اغلب.

یکی از سرمایه‌گذاری‌های «فرصت‌طلبانه» که او انجام داد، بازرسی از شرکت عملیات امنیتی Artic Wolf Networks بود که یک درخواست IPO محرمانه ارائه کرد، اگرچه مدیر اجرایی آن می‌گوید هیچ جدول زمانی برای این حرکت وجود ندارد. Unusual همچنین یک سرمایه‌گذار در شرکت فین‌تک Carta است، که قبلاً در زمان تأسیس Unusual یک شرکت سری C بود. و از پلتفرم تجاری Robinhood در یکی از دورهای بعدی آن پشتیبانی کرد.

در مورد سایر معیارها، Vrionis می‌گوید که تنها بیش از 50 درصد از بنیان‌گذارانی که Unusual تا کنون از آنها حمایت کرده‌اند، «بنیان‌گذاران موفق مکرر» هستند، زیرا می‌دانند که پایه‌گذاری برای آینده چقدر مهم است. وریونیس می‌گوید دلیل اینکه 90 درصد استارت‌آپ‌ها در سن پنج سالگی شکست می‌خورند این است که بسیاری از آنها در اوایل کار درست را انجام نداده‌اند.)

او همچنین می‌گوید که حوزه‌های اصلی که Unusual به آن «فوق‌العاده علاقه» است شامل نرم‌افزار زیرساخت، SaaS، فین‌تک، تجارت الکترونیک و تجارت در بازارهای اجتماعی است.

در پاسخ به این سوال که آیا Unusual استراتژی web3 دارد، او گفت که Unusual در واقع کاملاً در آنجا فعال بوده است. این یکی از آن تغییرات کلیدی در پلتفرم است که اگر در چنین زمانی در تجارت هستید، به اندازه کافی خوش شانس هستید که در کنار آن باشید. این همه چیز است – از زیرساخت پشتیبانی از بلاک چین و گره های غیرمتمرکز گرفته تا خود برنامه ها. در واقع، ما سرمایه‌گذاری‌های اعلام‌نشده‌ای در هر دو انجام داده‌ایم که به‌زودی در مورد آن‌ها خواهید شنید.»

او افزود که تا کنون، Unusual به تازگی سرمایه خود را گرفته است، اما تیم “قطعاً در مورد این ایده که چگونه توکن ها نیز در سرمایه گذاری نقش دارند، بحث کرده است.”