منو سایت

Upstash 1.9 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم داده بدون سرور برای Redis و Kafka شروع می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Upstash 1.9 میلیون دلار برای ساخت پلت فرم داده بدون سرور برای Redis و Kafka شروع می کند

وقتی صحبت از برنامه های کاربردی داده فشرده می شود، راه اندازی زیرساخت گران و زمان بر است. شما اغلب برای منابعی که استفاده نمی کنید، حتی در فضای ابری پول می پردازید. این جایی است که سرور بهترین بازی را انجام می دهد – شما فقط زمانی که از منابع استفاده می کنید هزینه می پردازید، نه زمانی که آنها کار نمی کنند.

Upstash، یک شرکت اولیه، در حال ساخت یک پلت فرم داده بدون سرور برای توسعه دهندگان برنامه های کاربردی داده فشرده با استفاده از یک مدل قیمت گذاری مبتنی بر مصرف است که باید به کاهش قیمت ها کمک کند. برای شروع، از Redis و Kafka، دو پروژه منبع باز محبوب پشتیبانی می کند.

همانطور که بنیانگذار و مدیر عامل Upstash Enes Akar توضیح داد، راه اندازی یک زیرساخت پایگاه داده ابری به تنهایی صدها دلار در ماه هزینه دارد، حتی قبل از اینکه شروع به انتقال داده ها از طریق سیستم خود کنید. اگرچه نسخه های مدیریت شده ای از این خدمات وجود دارد، اما آکار می خواست حتی بیشتر از هزینه های عملیاتی انتزاع کند.

او گفت: “شما می توانید صدها پایگاه داده Redis یا صدها خوشه کافکا را در سیستم ما داشته باشید، اما اگر آنها هیچ درخواستی دریافت نکردند، آنگاه پرداخت صفر خواهید کرد.”

بدون سرور به این معنی نیست که هیچ سروری وجود ندارد. آنها وجود دارند، اما توسعه دهندگان نیازی به نگرانی در مورد ارائه برای برآورده کردن تقاضا ندارند. سرور بدون سرور دقیقاً مقدار منابع را فراهم می کند و نه بیشتر (حداقل این تئوری است).

راه دیگری که Upstash می‌تواند قیمت‌های ما را حفظ کند، متعادل کردن نیازهای داده بین حافظه و ذخیره‌سازی است. “رویکرد ما این است که داده های شما را هم در حافظه و هم روی دیسک ذخیره کنیم. و اگر به اطلاعات خود دسترسی ندارید، آن را از حافظه حذف می کنیم و روی دیسک است. بنابراین این سس مخفی است که به ما امکان می دهد قیمت های بسیار انعطاف پذیری ارائه دهیم.

این شرکت که در ترکیه مستقر است، در پایان سال 2020 شروع به کار کرد و محصول سال گذشته ظاهر شد. به گفته آکار، Upstash در حال حاضر بیش از 13000 توسعه دهنده دارد که از این محصول استفاده می کنند. یک سطح رایگان برای حداکثر 10000 درخواست در روز وجود دارد. سپس باید پرداخت کنید و اگر از 1000 شمارش در ثانیه فراتر رفتید، سطح سازمانی وجود دارد.

هنوز زود است که به مشتریانی با درصد کمی از مشتریانی که برای خدمات پرداخت می کنند، پرداخت کنید، اما آکار به آینده نگاه می کند و سعی می کند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد روی توسعه دهندگان و مشاغل کوچک و متوسط ​​تمرکز کند یا مشتریان شرکت های بزرگتر که تقاضای بیشتری دارند. از پیشنهاد سنتی فروش او گفت که این کار هنوز در حال انجام است.

تا کنون، این شرکت هفت کارمند دارد که همگی مهندس هستند و برنامه‌هایی برای رسیدن به 10 نفر در سال جاری و سپس دو برابر شدن مجدد در سال آینده دارد. او گفت که تیمش تاکنون فقط مردانه بوده است، اما اذعان کرد که باید در هنگام ایجاد پایگاه کارکنان خود، تنوع را در نظر گرفت.

“این مهم است زیرا بنیانگذاران فرهنگ را تعیین می کنند. … در حال حاضر، متاسفانه هر هفت مهندس مرد هستند. بنابراین ما باید به تنوع فکر کنیم.

این شرکت امروز یک دور اولیه 1.9 میلیون دلاری از Mango Capital، AngelList، ScaleX Ventures و فرشتگان فردی در صنعت را اعلام کرد.

Cockroach Labs یک نسخه بدون سرور از پایگاه داده SQL را اعلام کرد