منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Volocopter 170 میلیون دلار به ارزش 1.87 میلیارد دلار جمع آوری می کند تا اولین راه اندازی تجاری ناوگان تاکسی های پرنده خود را تأمین کند.

Volocopter 170 میلیون دلار به ارزش 1.87 میلیارد دلار جمع آوری می کند تا اولین راه اندازی تجاری ناوگان تاکسی های پرنده خود را تأمین کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Volocopter 170 میلیون دلار به ارزش 1.87 میلیارد دلار جمع آوری می کند تا اولین راه اندازی تجاری ناوگان تاکسی های پرنده خود را تأمین کند.

Volocopter، یک شرکت نوپا از جنوب آلمان (بروکسال) که هواپیماهای برقی VTOL (برخاست و فرود عمودی) و یک مدل تجاری برای بهره برداری از آنها در ناوگان تاکسیرانی سبک شهری را توسعه می دهد، با نزدیک شدن به دور جدید بودجه بزرگ دیگری دریافت کرده است. اولین راه اندازی تجاری خود را. او 170 میلیون دلار کمک مالی جمع آوری کرده است که به گفته او از آن برای راه اندازی اولین سرویس تاکسی خود استفاده خواهد کرد، که در بیانیه ای گفت که “در شهرهایی مانند سنگاپور، رم و پاریس خواهد بود.”

این پول بخشی از سری E است، و Volocopter آن را در اولین تکمیل، با برآورد پیش نقدی 1.7 میلیارد دلاری، معادل ارزش گذاری پس از نقدی 1.87 میلیارد دلاری، توصیف کرد. من پرسیدم که هدف او از سری کامل E چیست و هر جزئیات دیگری که می تواند در مورد آب و هوا به اشتراک بگذارد چیست و با کسب اطلاعات بیشتر به روز خواهد شد.

این بخش اول توسط WP Investment، یکی از حامیان جدید شرکت کره جنوبی، با سرمایه گذار استراتژیک Honeywell (همچنین یک سرمایه گذار جدید)، حامیان قبلی Atlantia، Whysol و btov Partners، و همچنین سایر سرمایه گذاران موجود ناشناس هدایت شد. تا به امروز، مجموعاً 579 میلیون دلار جمع آوری کرده است و سایر سرمایه گذاران شامل جیلی، گروه مرسدس بنز، اینتل کپیتال و بلک راک هستند.

Volocopter زمانی که در سال 2017 – با حمایت غول‌هایی مانند اینتل – اولین آزمایش خودروی پرنده خودران خود را در دبی انجام داد، در فضای خودروهای خودمختار جای بزرگی داشت. (اینتل همچنین توانایی Volopter برای پرواز انفرادی را در رویداد خود وارد کرده و نشان داد که فوق‌العاده است.)

قابل توجه است که اعلام تامین مالی امروز حتی یک تنها اشاره ای به قابلیت های خودمختاری یا خودران، با برجسته کردن برخی چارچوب های واقعی تر با نزدیک شدن به معرفی این خدمات.

“این دور از بودجه اثبات موقعیت پیشرو Volocopter در یک بازار در حال ظهور بسیار جذاب است. فلوریان رویترز، مدیرعامل Volocopter در بیانیه‌ای گفت: ما همچنان به پیشرفت‌های فنی و تجاری قابل توجهی ادامه می‌دهیم زیرا برای احیای تحرک هوایی شهری در مقیاسی در شهرهای سراسر جهان تلاش می‌کنیم.

او همچنین زمانی را برای راه اندازی تجاری مشخص نکرد، اما در مارس 2021، رویترز به ما گفت که خدمات در دو سال منقضی شده است (بنابراین 2023). ما همچنین در مورد آخرین تاریخ راه اندازی تخمینی می پرسیم.

Volocopter در حال حاضر سه کشتی که در ناوگان تاکسیرانی خود ظاهر می شوند را برجسته می کند: VoloCity، VoloConnect و VoloDrone، و گفت که این “اولین و تنها” شرکت برخاست و فرود عمودی الکتریکی (eVTOL) است که تاییدیه طراحی (DOA) را دریافت کرده است. توسط آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا (EASA). این بدان معناست که اگر او کارت های خود را به درستی بازی کند، ممکن است شانس روشنی در بازار داشته باشد یا به عنوان یک ارائه دهنده تجاری مستقل یا به عنوان شریک سایر شرکت های حمل و نقل عمومی، پیش از رقبا – دیگرانی که امیدوارند اثری از خود به جای بگذارند. این فضا شامل Lilium، Kitty Hawk و Joby Aviation است – چک کردن.

از این نظر، این سری E یک دور کاملاً سهام است، اما Volocopter نیز بدهی زیادی برای ساخت این ناوگان بزرگتر جمع می کند. در اوایل سال جاری، قراردادی «اصولاً» یک میلیارد دلاری با Aviation Capital Group (ACG) برای تأمین مالی فروش و اجاره هواپیمای Volocopter منعقد کرد، به این معنی که وقتی زمان آن فرا رسید، می‌تواند تا سقف یک میلیارد دلار وام بگیرد. این تنها پس از دریافت گواهینامه کامل هواپیما توسط Volocopter آغاز می شود.

وی تاکنون حدود 1000 پرواز آزمایشی دولتی و خصوصی انجام داده است.

این شرکت همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که برنامه‌اش این است که از بودجه برای راه‌اندازی استفاده کند، اما در نهایت آن را عمومی کند.

کریستین بائر، مدیر ارشد اجرایی Volocopter در بیانیه‌ای گفت: «Volocopter سرمایه‌گذاران خیره‌کننده‌ای از سرتاسر جهان دارد که ما را در موقعیتی عالی قرار می‌دهد تا بر روی اولین گواهینامه و اولین استراتژی‌های بازار قبل از ورود به فهرست عمومی تمرکز کنیم.»

این مزیت بزرگ، همراه با کاری که طی ده سال گذشته برای توسعه هواپیمای خود انجام داده است، به نظر می‌رسد دو عاملی است که در حال حاضر آن را در بین سرمایه‌گذاران بسیار قابل اعتماد می‌کند، اگرچه هنوز بازار ثابت شده‌ای برای این محصول وجود ندارد.

ما مطمئن هستیم که Volocopter یکی از اولین کسانی خواهد بود که UAM را پس از مشاهده پرواز هواپیماهای خود به سئول در سال گذشته به شهرهای سراسر جهان می آورد. دکتر لی وانگ، رئیس WP Investment، در بیانیه‌ای گفت: به‌عنوان پیشرو در سرمایه‌گذاری‌های ESG، ما هیجان‌زده هستیم که پایداری شهر را از طریق Volocopter فعال کنیم. تیفانی پارک، رئیس مشترک، افزود که کره نیز بخشی از راه اندازی تجارت خواهد بود.