منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • Xos دو خودروی برقی جدید را به نمایش می‌گذارد که ناوگان جاذب دیزل در حال نزدیک شدن به برق‌سازی هستند.

Xos دو خودروی برقی جدید را به نمایش می‌گذارد که ناوگان جاذب دیزل در حال نزدیک شدن به برق‌سازی هستند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Xos دو خودروی برقی جدید را به نمایش می‌گذارد که ناوگان جاذب دیزل در حال نزدیک شدن به برق‌سازی هستند.

Xos، یک شرکت کامیون‌های برقی که در کامیون‌های تجاری تخصص دارد، امشب از دو خودروی جدید رونمایی کرد زیرا به نظر می‌رسد تامین‌کننده پیشرو و «سیستم عامل» ناوگان‌های باتری‌دار باشد.

علاوه بر ون برقی بی سیم موجود و پیشرانه، Xos عرضه خود را در روز سه شنبه با یک تراکتور سنگین جدید به نام HDXT و یک کامیون سبک به نام MDXT گسترش داد.

Xos HDXT را برای وسایل نقلیه منطقه ای ساخته است و ادعا می کند که می تواند تا 230 مایل را با یک بار شارژ طی کند. (برای دوستداران اعداد، Xos گفت که HDXT همچنین دارای 36583 فوت پوند گشتاور است، که بیشترین “در حال حاضر در دسترس خودروهای تجاری در بازار است.”)

در مورد MDXT کوچکتر – که می تواند به شکل کامیون جعبه، کامیون یخچال دار یا سواری باشد – می تواند تا 270 مایل در هر شارژ را در Xos ارائه دهد. اگرچه این محدوده‌ها بسیار کمتر از محدوده 500 مایلی وعده داده شده تسلا برای جلسات طولانی هستند، اما همچنان آب کافی برای پوشش بیشتر استخراج‌ها را ارائه می‌دهند.

به هر حال، Xos ممکن است هرگز مانند تسلاها و ریویان‌های مصرف‌کننده در سرتاسر جهان، توجه را به خود جلب نکند، اما هدف شرکت مستقر در لس آنجلس برای جابه‌جایی برخی از آلاینده‌ترین وسایل نقلیه امروزی در جاده‌ها شاید به همان اندازه جذاب باشد.

تریلر معمولی تراکتور خود را تصور کنید: اگر چشمانم را ببندم، یکی را می بینم که در کنار یک خواربارفروشی Vons، پر از چیزی شبیه جعبه های پپسی، با صدا خفه کن آنقدر قوی زمزمه می کند که می توانم از حاشیه آن را بچشم.

به همان اندازه که مهم هستند، کامیون های تجاری مانند این ها برای محیط زیست وحشتناک هستند. طبق گزارش سال 2021 صندوق حفاظت از محیط زیست، تنها در ایالات متحده، آنها مسئول بیش از “420 میلیون تن آلودگی آب و هوا در هر سال – بیشتر از بقیه استرالیا” هستند. آلودگی هوا به طور نامتناسبی بر جوامع رنگی سنگینی می کند.

مدیرعامل به TechCrunch گفت که این اثرات مضر باعث شد داکوتا سملر حدود 13 سال پیش Xos را تأسیس کند. سملر گفت: “به ازای هر کامیونی که در جاده می گذاریم، کار مثبتی انجام می دهیم.”

علاوه بر خودروهای جدید، Xos یک پلتفرم نرم افزاری به نام Xosphere را معرفی کرده است که به گفته این شرکت برای کاهش هزینه های مدیریت ناوگان طراحی شده است. سملر گفت: «ما اکنون می‌توانیم شارژ، مدیریت شارژ و شارژ وسیله نقلیه را برنامه‌ریزی کنیم، همه از همان پلتفرمی که بلیط‌های خدمات خود را روی آن تهیه می‌کنید، نظارت از راه دور و راننده، نظارت بر ایمنی و آگاهی راننده.

این شرکت به TechCrunch گفت که در حال حاضر، “ده ها” خودروی Xos امروز در جاده ها هستند که 56 مورد از آنها در سه ماهه اول سال 2022 تحویل داده شد. در همین حال، برخی از نام های بزرگ در کامیون ها دنده ها را تغییر داده و در خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری می کنند. اینها شامل دایملر است که انتظار می‌رود اولین کامیون‌های سنگین الکتریکی آن در سال جاری تولید شود، و ولوو تراکس که دومین بار از کامیون‌های بزرگ برقی خود را در اوایل سال جاری اعلام کرد.