Yapily برای به دست آوردن finAPI در فرآیند ادغام بانک باز

Yapily برای به دست آوردن finAPI در فرآیند ادغام بانک باز

استارت‌آپ فین‌تک Yapily اعلام کرد که قصد دارد finAPI را خریداری کند – این تراکنش قبل از بسته شدن مشمول تأییدیه‌های نظارتی است. هر دو شرکت راه حل های بانکداری باز را در اروپا ارائه می دهند.

یاپیلی با این حرکت موقعیت خود را در اروپا تثبیت می کند و تجارت خود را به ویژه در آلمان توسعه می دهد. شرایط این معامله اعلام نشده است، اما این شرکت می‌گوید که این معامله یک معامله «چند میلیونی» است.

Yapily مستقر در بریتانیا، یک API بانکداری باز واحد و یکپارچه برای تعامل با حساب های بانکی ارائه می دهد. بر خلاف Tink یا TrueLayer، Yapily یک راه حل سطح پایین و بدون هیچ رابط front-end ارائه می دهد. توسعه دهندگان باید جریان اتصال بانکی خود را رمزگذاری کنند. نتیجه کنترل بیشتر و عدم وجود آرم Yapily است.

با توجه به مقررات اروپایی PSD2، بانک ها باید رابط های برنامه نویسی (API) ارائه دهند تا بتوانند با خدمات شخص ثالث بهتر کار کنند. Yapily به طور خاص بر روی ادغام های رسمی API تمرکز دارد و هزاران بانک را تحت پوشش قرار می دهد. این به خراش دادن صفحه و APIهای خصوصی متکی نیست.

شرکت‌ها می‌توانند از بانکداری باز برای بررسی موجودی حساب‌های بانکی خود، بازیابی آخرین تراکنش‌ها، و همچنین پرداخت مستقیم از حساب بانکی استفاده کنند.

finAPI همچنین یک ارائه دهنده بانک منبع باز است. این شرکت که اصالتاً اهل مونیخ آلمان است، از سال 2008 فعالیت داشته است – شوفا اکثریت سهام finAPI را در سال 2019 به دست آورد. این شرکت APIهایی را با پوشش در آلمان، اتریش، جمهوری چک، مجارستان و اسلواکی ارائه می دهد. مانند Yapily، مشتریان finAPI می توانند اطلاعات حساب را به دست آورند و با استفاده از API پرداخت را آغاز کنند.

علاوه بر این محصولات بانکداری باز تمیز، finAPI همچنین توانایی تأیید سن و هویت مشتری را ارائه می دهد. این می تواند برای پیروی از مقررات KYC (“مشتری خود را بشناسید”) مفید باشد.

Yapily در حال حاضر ۱۶ بازار اروپایی را پوشش می‌دهد و این شرکت می‌گوید در بریتانیا پیشرو است، اما این استارت‌آپ در حال حاضر در جمهوری چک، اسلواکی و مجارستان فعال نیست. با خرید امروز، این شرکت در حال گسترش به این سه بازار جدید و تبدیل شدن به یک رهبر در آلمان است.

همانطور که می بینید، برخی از ویژگی های محصول بین Yapily و finAPI همپوشانی دارند. و این خرید منطقی است، زیرا این دو شرکت در یک بازار شروع نکرده اند.

Yapily با شرکت هایی مانند American Express، Intuit Quickbooks، Moneyfarm، Volt، Vivid و BUX کار می کند. مشتریان FinAPI عبارتند از ING، Datev، Swiss Life، ImmobilienScout24 و Finanzguru.

“این یک مرحله بسیار هیجان انگیز برای Yapily در سفر ما از یک شروع ویرانگر به یک توسعه جاه طلبانه است. در عرض سه سال از راه اندازی، ما پلتفرم خود را تجاری سازی کرده ایم، پایگاه مشتریان خود را گسترش داده ایم و اکنون بیشترین حجم پرداخت های بانکی باز را در اروپا داریم. استفانو واچینو، بنیانگذار و مدیر عامل Yapily در بیانیه ای گفت: با کار با finAPI، ما می توانیم سرعت، انعطاف و عمق بیشتری برای سرعت بخشیدن به نوآوری و شکل دادن به آینده مالی باز در اروپا و فراتر از آن به دست آوریم.

در مورد پرداخت‌ها، Yapily و finAPI در مجموع 39.5 میلیارد دلار در 12 ماه گذشته پرداخت کرده‌اند. در اصل، Yapily مشتریان خود را با این خرید دو برابر خواهد کرد.