منو سایت

 • خانه
 • اخبار استارتاپ
 • YC به بنیانگذاران توصیه می کند که در میان فروپاشی بازار “برای بدترین ها برنامه ریزی کنند”.

YC به بنیانگذاران توصیه می کند که در میان فروپاشی بازار “برای بدترین ها برنامه ریزی کنند”.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
YC به بنیانگذاران توصیه می کند که در میان فروپاشی بازار "برای بدترین ها برنامه ریزی کنند".

Y Combinator، یک تولید کننده دره سیلیکون، به بنیانگذاران مجموعه خود توصیه می کند که “برای بدترین ها برنامه ریزی کنند” زیرا بسیاری از استارت آپ ها در سراسر جهان پس از 13 سال تلاش برای کنار آمدن با چرخش شدید تلاش می کنند.

TechCrunch نامه YC را دریافت کرد که از صدها استارت آپ در سال پشتیبانی می کند و این هفته برای بنیانگذاران مجموعه خود ارسال شد. در ادامه می توانید آن را به طور کامل بخوانید.

تبریک به بنیانگذاران YC،

این هفته با تعداد زیادی از شرکت های YC کار کردیم. آنها پرسیدند که آیا نیاز به تغییر برنامه های خود برای هزینه ها، پیگیری، اجاره و تامین مالی بر اساس وضعیت فعلی بازارهای عمومی دارند یا خیر. آنچه به آنها گفتیم این بود که رکود اقتصادی اغلب به فرصت‌های بزرگی برای بنیان‌گذارانی تبدیل می‌شود که به سرعت طرز فکر خود را تغییر می‌دهند، از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند و از بقای شرکت خود اطمینان می‌دهند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام برنامه ریزی به آنها توجه کنید:

 1. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که اقتصاد چقدر بد خواهد بود، اما اوضاع خوب به نظر نمی رسد.
 2. امن ترین حرکت این است که برای بدترین اتفاق برنامه ریزی کنید. اگر وضعیت فعلی به اندازه دو رکود اقتصادی گذشته بد است، بهترین راه برای آماده شدن این است که هزینه ها را کاهش دهید و باند خود را در 30 روز آینده تمدید کنید. هدف شما باید رسیدن به Default Alive باشد.
 3. اگر به طور پیش‌فرض باندی برای رسیدن به پیش‌فرض ندارید و سرمایه‌گذاران فعلی یا سرمایه‌گذاران جدید مایلند در حال حاضر پول بیشتری به شما بدهند (حتی در شرایط مشابهی که دور آخر شما وجود داشت)، باید در مورد گرفتن آنها فکر کنید.
 4. صرف نظر از توانایی شما در جمع آوری سرمایه، این مسئولیت شماست که اگر نتوانید در 24 ماه آینده پول جمع آوری کنید، شرکت شما زنده بماند.
 5. درک کنید که عملکرد ضعیف شرکت های فناوری در بازار عمومی تأثیر قابل توجهی بر سرمایه گذاری VC دارد. VC ها زمان بسیار سخت تری برای جمع آوری پول خواهند داشت و LP های آنها انتظار نظم و انضباط سرمایه گذاری بیشتری را خواهند داشت. در نتیجه، در طول رکود اقتصادی، حتی بالاترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری با پول زیاد، توسعه سرمایه خود را کاهش می‌دهند (صندوق‌های کوچک‌تر اغلب سرمایه‌گذاری نمی‌کنند یا می‌میرند). این منجر به رقابت کمتر بین صندوق های معاملاتی می شود که منجر به ارزش گذاری کمتر، دورهای کوچکتر و معاملات بسیار کمتر می شود. در این شرایط، سرمایه‌گذاران سرمایه بیشتری را برای حمایت از شرکت‌های با بهترین عملکرد پس‌انداز می‌کنند که این امر تعداد تامین مالی جدید را کاهش می‌دهد. این تأخیر تأثیر نامتناسبی بر شرکت‌های بین‌المللی، شرکت‌های با دارایی‌های بزرگ، شرکت‌های با حاشیه سود کم، فناوری سخت و سایر شرکت‌هایی که زمان زیادی برای کسب درآمد دارند، خواهد داشت.به خاطر داشته باشید که تعداد جلسات سرمایه گذار به نسبت کاهش کل سرمایه گذاری کاهش نمی یابد. به راحتی می توان فریب خورد و فکر کرد که صندوق به طور فعال سرمایه گذاری می کند در حالی که اینطور نیست.
 6. برای کسانی از شما که شرکت خود را در 5 سال گذشته راه اندازی کرده اید، بپرسید که فکر می کنید یک محیط عادی جمع آوری کمک مالی چیست. تجربه جمع آوری کمک مالی شما احتمالاً عادی نبوده و جمع آوری کمک مالی در آینده بسیار دشوارتر خواهد بود.
 7. اگر بعد از سری A و قبل از یک محصول در بازار آماده شده اید، اصلاً انتظار نداشته باشید که دور دیگری اتفاق بیفتد تا زمانی که آشکارا با بازار محصول همسو باشید. مراحل اصلی سری آ که در اینجا منتشر می کنیم ممکن است حتی خیلی کم باشد.
 8. اگر برنامه شما جمع آوری پول در 6 تا 12 ماه آینده است، می توانید در اوج کاهش پول جمع آوری کنید. به یاد داشته باشید که شانس موفقیت شما بسیار کم است، حتی اگر شرکت شما به خوبی کار کند. توصیه می کنیم برنامه خود را تغییر دهید.
 9. به یاد داشته باشید که بسیاری از رقبای شما برنامه ریزی خوبی نخواهند داشت، میزان سوختگی بالایی را حفظ نمی کنند و زمانی که سعی می کنند در دور بعدی خود را بالا ببرند متوجه می شوند که لعنت شده اند. شما اغلب می توانید سهم بازار قابل توجهی را در یک رکود اقتصادی به سادگی با زنده ماندن به دست آورید.
 10. برای افکار بیشتر، این ویدیو را که ایجاد کرده‌ایم ببینید: استارت‌آپ خود را در طول رکود اقتصادی نجات دهید

YC بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

منبع بیشتر: ارزیابی شرایط بازار توسط Craft Ventures و مشاوره بنیانگذاران.