YouTube Go در ماه اوت بسته می شود

YouTube Go در ماه اوت بسته می شود

گوگل این هفته اعلام کرد YouTube Go در اوایل آگوست بسته می شود. برنامه سبک وزن اندروید برای اولین بار در سال 2016 راه اندازی شد و شامل مشاهده و اشتراک گذاری آفلاین در اطراف است. مانند سایر برنامه‌های کاربردی طراحی‌شده برای بازارهای نوظهور، YouTube Go دارای طیف وسیعی از ویژگی‌ها است که هزینه‌های بالای داده، قدرت سیگنال پایین و استفاده غالب از کارت‌های SD در دستگاه‌های Android را در نظر می‌گیرد. YouTube Go برای اولین بار در هند راه اندازی شد و بعداً در بیش از 130 کشور در سراسر جهان در دسترس قرار گرفت.

این شرکت خاطرنشان می کند که از سال 2016، روی بهبود برنامه اصلی YouTube سرمایه گذاری کرده است که در عین حال تجربه کاربری بهتری را در بازارهای نوظهور بهتر می کند. به عنوان مثال، این شرکت عملکرد را برای دستگاه‌های سطح پایه یا کسانی که یوتیوب را در شبکه‌های کندتر تماشا می‌کنند، بهبود بخشیده است. یوتیوب همچنین قصد دارد کنترل‌های کاربر دیگری ایجاد کند که به کاهش استفاده برای بینندگان با داده‌های محدود کمک می‌کند.

یوتیوب توصیه می کند که کاربران YouTube Go برنامه اصلی YouTube را نصب کنند یا از نسخه مرورگر پلتفرم بازدید کنند. این شرکت خاطرنشان می کند که برنامه اصلی YouTube تجربه کاربری بهتری نسبت به YouTube Go ارائه می دهد و ویژگی های درخواستی کاربر در YouTube Go موجود نیست، مانند امکان نظر دادن، پست کردن، ایجاد محتوا و استفاده از موضوعات تاریک.

این شرکت در یک پست وبلاگی گفت: “با استفاده از برنامه اصلی YouTube، کاربران YouTube Go می توانند در ایجاد و انجمن شرکت کنند و به تجربه کاربری کاملاً پیشرفته دسترسی داشته باشند.”

یکی از ویژگی‌های اصلی YouTube Go، امکان دانلود و ذخیره ویدیوها برای مشاهده آفلاین در آینده است، که با هدف تسهیل دسترسی کاربرانی که ممکن است در هر زمان به اینترنت دسترسی نداشته باشند، همچنان به ویدیوهای روی پلتفرم دسترسی داشته باشند. . . اگرچه برنامه اصلی یوتیوب از ویدیوهای آفلاین پشتیبانی می کند، اما این ویژگی پشت اشتراک Premium این شرکت قفل شده است. به نظر می رسد که تصمیم یوتیوب برای بستن Go ممکن است راهی برای جلب مشتریان به پیشنهاد Premium خود باشد که در حال حاضر در ایالات متحده 12 دلار در ماه و در هند 129 روپیه در ماه قیمت دارد.

YouTube Go تنها برنامه سبکی نیست که در سال های اخیر متوقف شده است، زیرا فیس بوک فیس بوک لایت را در سال 2020 تعطیل کرد. Facebook Lite در سال 2015 برای دسترسی به کاربران در بازارهای نوظهور راه اندازی شد، اما بعداً به دلیل جذب ضعیف متوقف شد و به کاربران گفته شد که از آن استفاده کنند. در عوض برنامه اصلی فیس بوک. علاوه بر این، گوگل، شرکت مادر یوتیوب نیز اخیرا ویژگی Chrome Lite را که برای کمک به کاربران در صرفه جویی در اینترنت طراحی شده است، خاموش کرده است.

از آنجایی که گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت در طول سال‌ها نسبت به سخت‌افزار و نرم‌افزار پیشرفت می‌کنند، منطقی است که غول‌های دیجیتال مانند گوگل و فیس‌بوک برنامه‌های کاربردی سبک خود را خاموش کنند، زیرا دیگر مانند چند سال پیش ضروری نیستند.

برنامه سازگار با داده Google YouTube Go به بیش از 130 کشور گسترش یافته است و اکنون از ویدیوهای با کیفیت بالاتر پشتیبانی می کند