منو سایت

Zapt اکنون Trela ​​است. قصد دارد واسطه را از خرید گروهی غذا حذف کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Zapt اکنون Trela ​​است. قصد دارد واسطه را از خرید گروهی غذا حذف کند

افرادی که به صورت گروهی خرید می کنند، از بیمه گرفته تا گروهی از همسایگان که حصار خود را تعمیر می کنند، اغلب می توانند خرید بهتری را سفارش دهند.

در مورد Trela، این کشور در حال توسعه راهی برای همسایگان برزیل است تا گروه‌هایی از مردم را با تامین‌کنندگان، به‌ویژه برای خرید مواد غذایی، به هم متصل کنند تا واسطه‌ها را حذف کنند تا بتوان خریدها را مستقیماً انجام داد.

شرکت تجارت اجتماعی که قبلاً به نام Zapt شناخته می شد، در سال 2020 توسط گیلرمو نازارت، گیلرمو آلوارنگا و ژائو یونک تأسیس شد. نازارت قبلاً در سانفرانسیسکو دانشمندی بود و وقتی دید که دلار به طور سرسام آوری بالا می رود، فکر کرد این فرصتی هیجان انگیز است که به برزیل بازگردد و شرکتی را در بازاری بزرگ و تکه تکه راه اندازی کند که باد همه گیر جهانی را داشت.

او افزود: «اینطوری با غذا برخورد کردم. “بازار غذای برزیل تکه تکه شده بود، بنابراین من با یک فروشنده آبجو سفر کردم تا بدانم آنها به چه فناوری نیاز دارند.

از مزرعه به تلفن: تغییر الگو در غذا

الهام بخش Trela ​​اندکی بعد، زمانی که نازارت با مدیر فنی شرکت ملاقات کرد، که با خرید مستقیم از تامین کنندگان، داده هایی را برای همسایه خود ایجاد کرد. “یک گروه کامل در واتس اپ و یک لیست انتظار 100٪ وجود داشت. سپس تجربه کاربری جدیدی را دیدم که در را می زند و می خواستم محصولی ایجاد کنم که اجازه دهد چنین رفتاری غالب شود.

بازار اجتماعی Trela ​​به همسایگان این امکان را می دهد که محصولات درجه یک را بدون واسطه، به روشی کارآمدتر و منصفانه از فروشگاه مواد غذایی و با قیمت های پایین تر برای محصولات و تحویل، از عرضه کننده خریداری کنند.

نازارت توضیح داد که این شرکت با فروشگاه‌های مواد غذایی با اتصال انتهای زنجیره تامین رقابت می‌کند تا به همسایگان قدرت خرید یک رستوران کوچک یا خواربارفروشی بدهد تا آنها بتوانند هزینه غذا را تقسیم کنند – در برخی موارد بین 20٪. و 60 درصد هزینه کمتر.

نازارت گفت: در سمت تامین کننده، آنها ممکن است حاشیه بهتری داشته باشند. همچنین به واتس اپ متصل است که به Trela ​​اجازه می دهد تا تجربه را گیمیفی کند و محصولات را در زمان واقعی به روز کند.

نحوه کار به این صورت است: در گروه Trela، کاربران یک پیشنهاد جدید یا به‌روزرسانی یک پیشنهاد غذا را دریافت می‌کنند و وقتی کاربر روی پیوند کلیک می‌کند، آنها را به برنامه وب می‌برد و در آنجا می‌توانند با یک کلیک بررسی کنند. اگر می خواهید یک گروه ایجاد کنید، می توانید برای آن نامزد شوید و Trela ​​با شما تماس خواهد گرفت. بیشتر سازندگان گروه عاشقان غذا و کسانی هستند که محله های خود را متحد می کنند. مصرف کنندگان همچنین می توانند توصیه های محصول را درخواست کنند.

Nazareth و هم بنیانگذاران آن محصول را در سال 2021 منتشر کردند و پس از اینکه بخشی از گروه Y Combinator Winter 2021 بودند، به دور اولیه راه یافتند. امروز، آنها بودجه 25 میلیون دلاری سری A را اعلام کردند و آن را به عنوان یکی از بزرگترین دورهای سری A در آمریکای لاتین تبلیغ کردند.

این دور توسط SoftBank آمریکای لاتین رهبری می شد و شامل Kaszek، General Catalyst، Y Combinator و Pierpaolo Barbieri بود. با احتساب وجوه جدید، Trela ​​در مجموع 27.8 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

نازارت گفت که از دور اولیه در آوریل 2021، این شرکت 30 برابر درآمد داشته است و میانگین رشد 45 درصدی در ماه را شاهد است. این شامل جابه‌جایی 9 کارمند به 32 نفر می‌شود. Trela ​​در حال حاضر در سائوپائولو و بلو هوریزونته کار می‌کند و انتظار دارد تا پایان سال در پنج شهر دیگر حضور داشته باشد.

وی افزود: ما یک دانه کوتاه بودیم و یک میلیون کار داریم که باید انجام دهیم. در نتیجه، بیشتر بودجه جدید صرف توسعه محصول و اشتغال خواهد شد. تامین کنندگان در حال حاضر مسئولیت تحویل را بر عهده دارند، اما Trela ​​در حال آزمایش تحویل خود است، که نازارت می گوید تا کنون موفق بوده و بیشتر گسترش خواهد یافت.

چه کسی خواربارفروشی آینده را می سازد؟