منو سایت

Zendesk خرید 4.1 میلیارد دلاری SurveyMonkey را پس از رد سرمایه‌گذاران خود خاتمه داد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Log4Shell برای هک سرورهای VMWare استفاده می شود

Zendesk امروز اعلام کرد که از قرارداد پیشنهادی 4.1 میلیارد دلاری برای خرید Momentive، صاحبان SurveyMonkey، پس از رد این معامله توسط سهامداران صرف نظر می کند. این اعلامیه تنها دو هفته پس از رد پیشنهاد خرید 17 میلیارد دلاری از شرکت های سرمایه گذاری خصوصی توسط این شرکت صورت می گیرد.

این شرکت رسماً آن را به شرح زیر اعلام کرد: “Zendesk, Inc. (NYSE: ZEN) امروز اعلام کرد که توافقنامه و طرح ادغام از و بین Zendesk، Milky Way Acquisition Corp را فسخ کرده است. و Momentive Global Inc. (NASDAQ: MNTV)، پس از عدم دریافت موافقت سهامداران خود مبنی بر پذیرش پیشنهاد انتشار سهام عادی Zendesk در رابطه با معامله پیشنهادی در مجمع صاحبان سهام در تاریخ 25 فوریه 2022.

قرار بود این ضربه سنگینی برای مدیر عامل و بنیانگذار Mikel Swain باشد، که تجارت گسترده SurveyMonkey و Momentive را راهی برای سوق دادن تمرکز اصلی شرکت بر روی خدمات مشتری به بازاری گسترده تر برای تجربه مشتری می دانست. با این حال، او در یک پست وبلاگی که نتیجه رای سهامداران را اعلام کرد، مثبت ترین چرخش را انجام داد.

“ما برنامه ریزی کردیم که Momentive را به عنوان راهی برای تسریع توانایی خود در ارائه آینده هوشمندی مشتری به دست آوریم. اگرچه ما با این خرید پیش نخواهیم رفت، اما مانند همیشه متعهد به کمک به مشتریان خود هستیم که ارزش بیشتری از داده های خود استخراج کنند، “او در یک پست وبلاگ نوشت.

او در ادامه گفت که این شرکت به تلاش و توسعه محصولاتی که پلتفرم را به روش هایی که برای مشتریان اصلی شرکت منطقی باشد، توسعه دهد، ادامه خواهد داد. این ممکن است به معنای ساختن به جای خرید باشد، رویکردی که ممکن است برای سهامدارانی که قیمت بالا یا تغییر استراتژی در تجربه مشتری را دوست ندارند، لذت‌بخش‌تر باشد.

وال استریت ژورنال در اوایل این ماه گزارش داد که سرمایه گذاران، به ویژه Jana Partners که 3 درصد از سهام این شرکت را به همراه صندوق سرمایه گذاری مشترک 5 درصدی یانوس هندرسون در اختیار دارد، از این معامله و جهت گیری آن به سمت شرکت ناراضی هستند. در نهایت به نظر می رسید که فعالان سرمایه گذار برنده این روز شده باشند.

در مورد Momentive، مدیر عامل شرکت Zander Laurie چهره جسورانه ای از خود نشان داد و در بیانیه ای گفت: “در حالی که ما از اینکه سهامداران Zendesk به این معامله رای ندادند ناامید هستیم، ما به استراتژی خود برای پیشرفت اطمینان داریم.” به دنبال خریدار جدیدی خواهیم بود. یا راهی برای مدیریت سبد محصولات فعلی خود به تنهایی پیدا کند.

با این حال، این معامله منتفی است و هر دو شرکت باید تصمیم بگیرند که چگونه ادامه دهند.

Zendesk پیشنهاد 17 میلیارد دلاری سهام خصوصی را رد کرد