منو سایت

  • خانه
  • اخبار استارتاپ
  • ZirooPay 11.4 میلیون دلار جمع آوری می کند تا راه حل های POS تلفن همراه نیجریه را برای خرده فروشان گسترش دهد

ZirooPay 11.4 میلیون دلار جمع آوری می کند تا راه حل های POS تلفن همراه نیجریه را برای خرده فروشان گسترش دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
ZirooPay 11.4 میلیون دلار جمع آوری می کند تا راه حل های POS تلفن همراه نیجریه را برای خرده فروشان گسترش دهد

بر اساس آمار Statista، تعداد پایانه های POS در نیجریه از 150000 در سال 2017 به 543000 در آوریل 2021 افزایش یافته است. در حین این دوره، حجم پرداخت های POS در کشور نیز افزایش یافت باور نکردنیتا می 2021 به بیش از 500 میلیارد برسد.

در پایانه های POS نیجریه استفاده می شود برای پردازش پرداخت های کارت در فروشگاه های خرده فروشی و همچنین برای اهداف بانکداری آژانس، یک سیستم بانکی بدون شعبه که در آن نمایندگان به عنوان دستگاه های خودپرداز انسانی عمل می کنند.. و در حالی که پایانه ها ارائه دهندگان مختلف (بانک ها و فین تک) و عملکردهای متفاوتی دارند، آنها در درجه اول به صورت آنلاین با j کار می کندتعداد انگشت شماری از آنها قابلیت آفلاین نیز دارند.

ZirooPay مستقر در لاگوس و هلسینکی، یکی از این ارائه دهندگان، 11.4 میلیون دلار در دور سری A به رهبری مدیریت سرمایه گذاری ZC Zrosk مستقر در لاگوس جمع آوری کرد. سرمایه گذاران موجود صندوق سرمایه گذاری سرمایه گذاری شمالی شمالی با مشارکت سایر صندوق های خصوصی و نهادی مانند Fedha Capital و Exotix Advisory بازگشته است.

سرمایه گذاران فردی مانند پتری کیوینن، مدیر عامل سابق دویچه بانک، مورگان استنلی و رنسانس کپیتال. Abiodun Ajay، مدیر آفریقای جنوب صحرای بانک آمریکا؛ و یوناس درمبرگ، رئیس سابق دفتر بلومبرگ نیز شرکت کردند.

این سرمایه جدید خواهد بود مستقر شود این شرکت گفت که در جهت گسترش زیرساخت پرداخت، تسریع رشد و گسترش تیم خود است.

در سال 2014، زمانی که شرکت را معرفی کردیم، ایده IroFit (شرکت مادر ZirooPay) این بود که فناوری آن “بدون اینترنت” – یک پلت فرم تلفن همراه برای مشاغل کوچک برای پذیرش پرداخت کارت از طریق برنامه تلفن همراه و کارت خوان دارای گواهی EMV – در مناطقی که هیچ پوشش داده ای وجود ندارد، به ویژه در بازارهای نوظهور، مدیریت می کند.

مدیر عامل شرکت Omonia Olavale که در آن زمان فقط در هلسینکی مستقر بود، گفت وجوهی که او جمع آوری کرده بود (600000 دلار در ابتدا) آغاز می کند راه اندازی در نیجریه با این حال، تنها پنج سال بعد این شرکت این راه اندازی را در لاگوس تکمیل کرد. و در تماس اخیر با TechCrunch، اولاوال گفت که تاخیر به این دلیل است که شرکت او، که 2 میلیون یورو دیگر جمع آوری کرده، در حال اصلاح فناوری خود و افزودن ویژگی های بیشتر است.

این مرحله بدون تغییر باقی مانده و پس از سه سال فعالیت زیروپی در حال رشد است خارق العاده. طبق گفته شرکت فوق 15000 تاجر از پایانه های POS و اپلیکیشن موبایل آن استفاده می کنند. این شرکت ادامه داد: این معامله گران 500 میلیون دلار – افزایش 5000 درصدی در سه سال – در 10 میلیون تراکنش پردازش کرده اند..

یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پذیرش انبوه پرداخت‌های کارتی در فروشگاه‌های خرده‌فروشی، نرخ شکست به دلیل اتصال ضعیف به اینترنت است. اولاوال درباره تصمیم خود برای تبدیل ZirooPay به اولین آفلاین گفت: «این ما را به ایجاد فناوری اختصاصی خود سوق داد، که برای آن حق اختراعی داریم که به ما امکان می‌دهد این رویدادها را در زمان واقعی بدون اتصال به اینترنت پردازش کنیم.

بنابراین محصول حول این مشکل اصلی ساخته شده است. با این کار می‌توانیم از موفقیت ۹۵ درصدی تراکنش‌ها در مقابل کمتر از ۵۰ درصدی که در بازار پیدا می‌کنید، اطمینان حاصل کنیم.

نکته دردناک بعدی برای پایانه های POS عملکرد است، به این معنی که علاوه بر پردازش پرداخت، چه ویژگی های دیگری می توانند ارائه دهند. هر تعامل خرده‌فروشی و نمایندگی با مشتریان متعلق به داده‌های پردازشگر پرداخت و بازرگانان است. اما از آنجایی که پایانه های POS به سختی قابلیت حسابداری دارند، چه اغلب اتفاق می افتد که معامله گران دست کتاب های خود را به صورت روزانه هماهنگ کنند یا برای دیجیتالی کردن فرآیندهای خود به پلتفرم های سبک Khatabook مانند Kippa تکیه کنند.

اما ZirooPay به تاجرانی که از پلتفرم آن استفاده می‌کنند می‌گوید جای دیگری را جستجو نکنند. اولوالاله گفت که برنامه تلفن همراه آن به مشاغل کوچک در بخش های خرده فروشی، آژانس ها، مهمان نوازی و خدمات اجازه می دهد تا وظایف مشابهی مانند ردیابی فروش و مدیریت عملیات تجاری را انجام دهند.

به تمام صندوق‌هایی که در سوپرمارکت‌های بزرگ می‌توان انجام داد فکر کنید. وی گفت: ما با یک برنامه اندروید و کارتخوان در محل موبایل، همین عملکرد را برای مشاغل کوچک ارائه می دهیم.

“ما توانستیم ببینیم که بیش از 70 درصد از کاربران ما از حسابداری کاغذی به حسابداری فروش درون برنامه ای در عرض سه ماه پس از استقرار مهاجرت می کنند.”

تامین مالی برای رشد به ZirooPay کمک می کند تا مجموعه محصولات خود را گسترش دهد اضافی کانال ها و گزینه های پرداخت در تلاش برای ایجاد یک سیستم همه کانالی برای بازرگانان. و مانند ارائه دهندگان POS در نیجریه، به ویژه شرکت های فین تک، به طور فزاینده ای بر روی بانکداری آژانس تمرکز می کنند – بخش عظیم فین تک که به شدت مشمولیت مالی را تحریک می کند – ZirooPay چشم انداز تسلط بر فضای باز تجاری را می بیند..

“هیچ شرکت بزرگی با فناوری مدرن تلاش نمی کند تا با این فضا کنار بیاید و این منطقه ای است که ما فرصتی برای خود می بینیم زیرا ما در درجه اول پلت فرم پرداخت خرده فروشی مدیر عامل شرکت گفت: اگرچه ما بانکداری واسطه را در کنار خود ارائه می دهیم، اما تمرکز ما روی خرده فروشی است و این چیزی است که ما را از سایر بازیگران متمایز می کند.

Samson Esemuede، مدیر عامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری Zrosk، در مورد این سرمایه گذاری گفت: “رشد در اقتصاد آنلاین قاره آفریقا قابل توجه است. با این حالاقتصاد آفلاین یک مرتبه بزرگ است اندازه بزرگتر از اقتصاد آنلاین

ZirooPay دارای یک مزیت تکنولوژیک ثبت شده (که بدون اتصال به اینترنت کار می کند) و یک مدل توزیع است که به طور قابل ملاحظه شانس دیجیتالی کردن اقتصاد آفلاین را با قیمت واحد افزایش می دهد و داستان را به ویژه جذاب می کند. فضای پرداخت منابع خوبی دارد و رقابتی است، اما فضای سفیدی که در دیجیتالی‌سازی پول نقد می‌بینیم دلیل خوش‌بینی ما نسبت به چشم‌انداز این سرمایه‌گذاری است.

IroFit برنده دور اولیه 600000 دلاری فناوری پرداخت موبایلی بدون موبایل برای بازارهای نوظهور شد.