منو سایت

Zoox یک نمای نزدیک از روباتیک خودران خود را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار استارتاپ
Zoox یک نمای نزدیک از روباتیک خودران خود را نشان می دهد

Zoox روز چهارشنبه در کنفرانس TechCrunch Mobility 2022 در سن متئو، کالیفرنیا، نمای نزدیک از رباتیک الکتریکی تجاری خود را به اشتراک گذاشت.

خودروی چهار سرنشین کاملاً خودمختار زیرمجموعه آمازون دارای بدنه سفید و مکعبی با درهای کشویی مشکی بزرگ، پنجره‌های کف تا سقف، بلندگوهای تشکیل دهنده پرتو برای هدایت سیگنال‌های صوتی به عابران پیاده و پورت USB. C 60 واتی با مقدار کافی است. قدرت شارژ مک بوک 15 اینچی

شبح مربع ظریف فاقد انتهای جلو و عقب است. در عوض، روباتیک دو طرفه متقارن است، با همان صورت مایل، شامل دوربین، چراغ، بلندگو و یک پنجره بزرگ در دو طرف. جسی لوینسون، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری Zoox در یک مصاحبه صحنه ای گفت: “از لحاظ داخلی، ما آن را شمال و جنوب می نامیم.”

ماشین خودران Zoox

اعتبار تصویر: دارل اترینگتون

این طراحی شامل یک کپسول حسگر در بالای هر گوشه رباتاکسی است که به وسیله نقلیه اجازه می دهد در همه جهات ببیند. معماری گوشه ها به “دیدن اساساً همه چیز، از جمله چیزهای پشت اشیا” کمک می کند.

لوینسون گفت: “شکل خودرو برای رانندگی خودکار ایده آل است زیرا هر یک از این ماژول های حسگر دارای میدان دید 270 درجه هستند.” از آنجایی که در هر گوشه یکی وجود دارد، نه تنها می‌توانیم همه چیز را 360 درجه ببینیم، بلکه یک میدان دید اضافی و همپوشانی داریم که به ما کمک می‌کند چیزهای اطرافمان را ببینیم.»

این شرکت روباتاکسی را در دسامبر 2020 در یک دوره بسته در سانفرانسیسکو رونمایی کرد و در تلاش است تا آن را ایمن و قانونی در جاده های عمومی کند. لوینسون از ارائه یک چارچوب زمانی خودداری کرد، اما گفت که شرکت “واقعا نزدیک است”. Zoox در حال آزمایش این وسیله نقلیه در جاده های بسته در سیاتل، لاس وگاس و فاستر سیتی، کالیفرنیا است.

درهای کشویی یک دهانه وسیع ایجاد می کنند که به طبقه پایین باز می شود و ورود و خروج مسافران را آسان می کند. هر طرف نواری از بلندگوها را بالای چراغ های جلو نشان می دهد. لوینسون گفت که بلندگوهای تشکیل دهنده پرتو می توانند صدا را در هر جهتی با فوکوس متمرکز پخش کنند و به عابران پیاده که حواس پرت شده خاص را با صدای پینگ مودبانه تر از بوق هشدار می دهند.

آنها آن را خواهند شنید، اما دیگران نه.»

هر یک از چهار صندلی دارای یک صفحه نمایش هفت اینچی هستند که اندازه آن با آیفون قابل مقایسه است. رابط کاربری ساده این امکان را به مسافران می دهد تا کنترل آب و هوای چهار منطقه ای خودرو را کنترل کنند، مسیر را بررسی کنند و موسیقی را تغییر دهند.

سادگی برای کاهش محرک های بصری طراحی شده است. لوینسون گفت: «این در مورد بازی های سه بعدی فوق العاده فوق العاده نیست. ما همه جا شما را با چنین صفحه نمایش ها و تبلیغات بمباران نمی کنیم.»

تجربه مسافر در 30 ثانیه بسیار خسته کننده است، اما این چیز خوبی است زیرا مردم فقط می خواهند به زندگی خود ادامه دهند، گفتگو کنند، کتاب بخوانند، با آیفون خود بازی کنند یا هر چیز دیگری. انجام دهید. “

هر صندلی همچنین دارای یک پد شارژ بی سیم و یک پورت USB-C 60 واتی است.

سقف دارای یک نمایشگر نور دقیق است که Zoox آن را “آسمان آستر” می نامد، که از روکش ستاره های پنج رقمی رولزرویس الگوبرداری شده است.

لوینسون گفت: «این کمی از عملکرد معتبر ما است. اگر مجبور شویم نسخه ای با قیمت پایین تر بسازیم، این احتمالاً اولین کاری است که باید انجام دهیم.”